bugün

ya allaaah bismillah, Allah çok güzel lan...

Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş için, Audi A6 marka yeni bir makam aracı daha alındığı ortaya çıktı. Erbaş’ın makam araçlarının sayısı altı oldu.

Başkanın arabaları:

- Biri zırhlı 3 Mercedes
- 1 VIP Mercedes Vito
- 1 TOGG
- 1 Audi A6

https://twitter.com/ajans...P7BUSnJ4ePBb3arQ&s=19
görsel
bizim kurumda da kolonya ve ıslak mendil alınmıyor artık. tasarruf önemli.
adam sanırsın yeni bir din yazıyor...
deveye mi binseydi? itibardan tasarruf olmaz olamaz(!) ya ya islam tevazu dini olamaz.
Sırat köprüsünden geçerken ihtiyaç duyacaklar zırhlı araçlara.
Soygun düzeni...acayip bişey...bi din'le yapıyo herif bunu. "Devlet malından bi hırka çalan cehennemliktir!" diye hadis var...bak mesela o sahih hadis!! 9 hadis var, gerçekten peygamberin ağzından çıktığına herkesin şehadet ettiği...sadece 9 tane!!...onun dışında 98 bin hadis daha var...tartışmalı...uzun konu o.

O 9 sahih hadisten birini, belki de en önemlisini, çiğneyip, ben müslümanım, diyosun!! Bi de o halk sana inanıyo!!

Hakkaten de almanya türkiye 'den daha müslüman.. valla..çünkü alman kardinal,vatikan'a "business class" uçtu diye yargılandı burda!! Senin harcırahın şu kadar eşşeoleşşek, business class roma'ya şu kadar para, arayı nerden ödedin, diye sordu alman savcı kardinale...

Yanlış anlaşılmasın, kardinal...kardinal !!... alman çevresinden 5 tane kardinal var vatikan'da temsil edilen!! Onlardan biri!!

Adam, hata yaptım özür dilerim, dedi, bütün gazeteler yazdı...savcı ne dedi?...özür de dilesen sen hala paranın menşeini bana söylemedin, seni 4 yıl hapse atıcam, dedi!!

Valla dedi!!

Hapis cezası 8 mi 9 mu mio euro paraya çevrildi, vatikan araya girdi, ve kardinal hapse girmekten kurtuldu!!.. büyük bir zevkle atacaklardı kardinali hapse!!

Ama n'oldu? Kilise sabıka aldı!! Kardinal de olsa atın herifi hapse, demedi!!

Business class uçuş kaç para, 4bin 5 bin mi euro roma'ya...cok çok daha büyük kayba uğradı kilise!!

Almanya'da üstünlerin hukuku diil hukukun üstünlüğü geçerli hala !! Vatikan bile, bundan nasibini aldı!!
haksızlıktır. audi a6 artık düşük model a8 var misal en basitinden. koskoca diyanet işleri başkanı 24 saat tebliğ için dinimizi yaymak için kapı kapı gezerken a6 ile gezmesi utanç vesilesidir..
Sonrada fakirliği övüp, cenneti müjdeler.
Ulan adamlar her gun kamuda tasarrufa baslayacagiz diyor. Megerse ferrari'den, lamborgini'den tasarruf edip audi, mercedes aliyorlarmis.

Vallahi helal olsun. Kudus dusmez, bayrak inmez, ezanlar susmaz...
hiç olmuş mu a6 koskoca diyanet işleri başkanlığına bari gidip passat çekselerdi. git 7 serisi bmw , mayback , s8 , porche panemera taycan vb. falan tahsis edin dış güçleri hasetleri çatlatın, a6 falan düşman sevindiren paket olmamış.
atatürk' ün '' beni seviyorsanız laboratuarlarda sabahlayın '' sözünü unutmuş kişilerin icraatı. millet mars' da yaşam alanı ararken biz hala muhafazakarlıkta ısrar ediyoruz. çok acı...
her şeyin en iyisini hak ediyor...

erbaş, kullandığı audi a6 makam aracını diyanet vakfı’na iade etti, yerine bir adet audi a8 aldı.

https://twitter.com/yirmi...qY4AHNrPdMIk59Ww&s=19
Rabbim öyle istemiş.

O istemezse kimse audi’ye binemez.
Bir üstteki entry’den Şunu anladım, diyanet vakfı, yani bir “vakıf”, hayır işlemek amacıyla gelir elde ediyor ve bağış topluyor ve diyanet işleri başkanına makam aracı tahsis ediyor..

Şu sıfatla olabilir, başkan aynı zamanda vakıf yönetimindedir.. şeklen haklı olabilir, peki içerik olarak? Bağışçılar dini ve hayri işler için para verdiğini düşünürken, paralarıyla lüks araçlar alınıyor.. ne güzel ankara’ymış be..
temsil ettiği makam açısından bu insana eleştirme yapmam ne dinime ne ahlak ne de etik değerlerime uymaz.
eğer bu insanla aynı dinden olsaydım, allah'a şükürler olsun ki değilim; kalkıp bir kaç kelam ederdik.

örn: çıkıp "ocak ayında 4.577.000 şubat ayında 4.895.000 mart ayında 5.104.000 liradan başlayan fiyatı olan en ucuz audi a6 arabayı verip onun yerine ocak ayında 13.756.000 şubat ayında 15.080.000 mart ayında 15.725.000 liradan başlayan en ucuz model-donanımı olan audi a8 arabayı alıp (araç üzerinde extra donanım-özelliklerle fiyatı daha da artar) makam otosu olarak kullanması gayet normal" derdik.
ne yani, yaratıcısının huzuruna vardığında boynu bükük mü olsun? itibardan tasarruf edilemez, koskoca yaratıcısına itibarı azalmış veya yok görüntüsü mü sergilesin?

siz hiç tatile, memlekete veya bir akraba-eş-dost ziyaretine, düğün nişan vs gitmediniz mi?
giderken iyi giyinmek, iyi görünmek için üstünüze elbise, ayağınıza ayakkabı ya da arabayı yenilemek vb yapmadınız mı-istemediniz mi de kalkıp koskoca bir dinin temsilcisi yöneticisine karar vericisine laf söylüyorsunuz?
ne yani, adamcağız kalkıp 1.800.000 liralık togg denen arabaya mı binecek? siz koskoca din temsilcisini itibarsızlaştırmaya mı çalışıyorsunuz?

ya da aptal muhalif olsam kalkıp "kamuda çalışan personelin giyim yardımına tırnak atıp kamuda görev yapan yöneticilerin lüks şatafatına kayıtsız kalmak" diye başlardım.

bakanlık da kamuda çalışan personelin giyim yardımında kesinti yok diye açıklama yaptı. Bakanlıktan yapılan resmi açıklamada, "Genel Yatırım ve Finansman Kararları" çerçevesinde kamu iktisadi teşebbüsleri ve diğer kuruluşlara yapılan gönderimlerin yanlış yorumlandığına dikkat çekildi.
kısaca "siz konuyu anlamamışsınız" denerek "yardımlarının kesilmesi amacıyla değil, aksine bu yardımların mevzuat ve toplu sözleşmelere uygun olarak yapılmalarını sağlamak amacıyla gönderdik" denildi.
bakanlık, bazı kamu kurumlarının çalışanlarına iyim yardımını çek, nakit, hediye kartı, kupon olarak vermesini yönetmeliklere aykırı bulmuş ve kontrol mekanizmalarının yetersiz kaldığı ve mevzuata aykırı uygulamalar tespit etmiş.
tabi ki gerçekten amaç tasarruf ise bu gerekçeye anca gülünür.
görsel

Papa clio’ya biniyo amk!
Neden gerek duyulduğu anlaşılamayan olay. Arabalardan pek anlamam ama audi pahalı bir arabadır, biliyorum. Geri kalan 5 arabanın parasıyla çok pozitif ve yardımsever işler yapılabilirdi.
Din ile devlet işlerinin birbirinden ayrı tutulması kesinlikle şarttır. Devlet parayı yardıma ihtiyaç duyanlara harcadıkça sürekli savunduğu din adına hayırsever bir iş yapmış olacaktır.
Şimdi gelir sizin derdiniz islam diyenler.
sizin derdiniz Audi 8 değil, sizin derdiniz islam...
a6 neki yokmu a10 11 12.
rakıya zam gelmiş.
neden deprem bölgesine yardım amacıyla gitmediği merak edilen bir yatırımın sonucudur. gereksiz buldum.
sadece rakı değil, şaraba da zam gelmiş...
Bu herifte maybach s500 yok muydu ya? Ben yanlış mı hatırlıyorum.
Maybach varken a6 kel alaka olmuş, ferrari hatta özel jet falan olmalıydı.