bugün

düşene de bi tekme vurmak adettendir sözüne binâen bi de ben vururum ilerden 3 parça toplarız artık.
telefonun ekranın zarar görmesiyle sonuçlanabilecek olay.
eğer telefon yeni alınmmışsa insanın içinin gittiği durum. ancak alınmasının üstünden bir süre geçtikten sonra kişiyi pek fazla etkilemeyen, cihazı üste silip kullanmaya devam edilen olay.
akabine sinirli hareketler sergilenerek düşürmemiş, sinirlenip yere çarpmış ayakları yapılabilir bu olayın ardından. zamane gençliğinin en büyük güç gösterisidir.
günde bir kere başa gelmezse o gün tüm işlerin ters gideceğine inandığım hadise. benim değil, ev arkadaşımın telefonu her sabah mutlaka bir kere düşer, biz de rahat bir nefes alırız.
çaresiz bir şekilde düşüşünü seyreyleyip daha sonra acaba yine çalışır mı diye bataryasını ve simkartını yeniden takıp denemektir.
cep telefonum kot çeketimin ön cebindedir. abla vitaminliyogurt ekmek aldırmak için camdan parayı atmış, bende parayı almak için eğildiğim anda ceketimin ön cebindeki daha 1 haftalık olan telefonumu yere düşürmüşümdür. o anda yanımdan geçen aygaz tüp kamyonu da tazecik telefonumun üstünden geçer. abla camdan güler, bense oracıkta öylece kalakalmışımdır. * *
bu olayın daha kötüsü için:

(bkz: cep telefonunu tuvalete düşürmek)
telefonun takozsa için yanmayan durumdur.
(bkz: 8210la maç yapmak)
(bkz: 3310 la çivi çakmak)
her insanın başına gelen birşeydir.
yeni alınan dokunmatik ekran telefonun yerlerde yuvarlanması, akabinde dokunmatiğinin kayması ve bidaha da yapılmaması. *
evlat acısı gibi koyar adama bol özellikli, yepisyeni cep telefonunu yere düşürmek. takoz telefon kullanılıyorsa çok önemli olmuyor yere düşmesi, hatta onuncu kattan yere düşmesi.. telefonunu düşüren insana diğer insanların ''aa resmen salak bu, bir telefona sahip çıkamadı kötünk diye düşürdü canım telefonu'' bakışı da kişiyi itin götüne sokmaya yeter.
kendisini sevmem ama ikinci telefon olarak motorola kullanmak durumunda kaldım. hiçbir şey olmuyor arkadaş, artık zevk için atmaya başladım o derece takozmuş kendisi. camı bile çizilmiyor meretin. bir de çin malı. şaşırtıcı geldi bana.
biraz önce başıma gelen dramatik olaydır. şöyle ki;
annemle babam evden çıktılar. sonra babam bana telefon etti annemin telefonunu evde unuttuğunu söyledi. benden telefonu aşağı atmamı istedi. telefonu tam atarken elime nerden geldiğini anlamadığım bir güç geldi ve telefonu biraz uzağa attım. sonuçta telefon çimlere düştü, şükür ki kırılmadı. 5 dk sonra annemi aradım silgi lazım diye, annem telefonun parasını alıcam senden dedi. arkadan da bir ses niye attın oğlum telefonu dedi. annem sim kartını babamın telefonuna takmış da öyle konuşuyormuş. ben de yüzlerine kapattım telefonu. * * *
eğer benim durumumdaki gibi 9. katın balkonunda cep telefonuyla görüşme yaparken bu durum başınıza geldiyse aşağıya inip telefon hattınızı alıp geri gelmenizi tavsiye ederim. gerisini çöpçüler halleder.
telefon düşerken kişi ayaktaysa eğer; en futboldan anlamayanı bile, o ayakta telefon sektirmelerle nike freestyle reklamlarındaki futbolculara taş çıkarır.
uludağ sözlüğe başlık olabildiğine göre demek ki oldukça önemli olan birdisedir.
yüreklerin ağza geldiği andır.Telefona bir şey olmadığı görmek paha biçilemez.
suya düşürmenin yanında fıs olan şeydir.
(bkz: hassiktir denen anlar)
kalabalık bir yerdeyseniz telefon düştükten sonra hiç takmıyomuş gibi yapmak, daha çok yakar insanın canını.
(bkz: cep telefonunu klozete düşürmek)
içi cız ettirir.
evlat acısı gibi koyar. *
iki kattan bir adamın başına düşürmekten on kat daha iyi bir durum.