bugün

entry'ler (26)

kürtçenin edebiyatı olmayan bir dil olduğu gerçeği

zaten dil bile kabul edilmesi yanlış, sağdan soldan çakmalarla oluşturulan bir dilimsinin şaşırılmaması gereken gerçeğidir.

cep telefonunu yere düşürmek

günde bir kere başa gelmezse o gün tüm işlerin ters gideceğine inandığım hadise. benim değil, ev arkadaşımın telefonu her sabah mutlaka bir kere düşer, biz de rahat bir nefes alırız.

tang

reklamlarına özenip, hazırladıktan sonra kaşıkla sürahiye vurduğum, "o sürahi kırılırsa ben de senin kafanı kırarım" diyen annemden azar işitmeme sebep olan, toz içecek.

ben seni arkadaş olarak görüyorum

"sikeyim böyle aşkın ızdırabını lan.!"
diye haykırmaya sebebiyet verebilecek secgili adayı red cümlesi.

manitanın yanında dalganın kalkması

(bkz: dalga boyu)
(bkz: akıntı)

sevgiliyi uyurken öpmek

sevgilinin en tatlı olduğu anlardan birinde onu öpmektir.
sessizlik kadar güzeldir.
dırdır olmayan ütopik bir evrende yapılmışçasına haz verir.

mahalle maçlarında yaşanan gol sevinçleri

işaret parmağı havaya kaldırılır ve gökyüzü işaret edilerek; "teşekkür ederim tanrım, bu gol senin içindi" havası verilir.

izmit

denizi temiz ve bakımlı olsa, içerisinde yaşayan orospu çocuğu nüfusu azalsa, yüksek bir yüzdeyi kaplayan yobaz insanlarının da kökü kurusa, yaşamak için çok daha güzel bir yer olabilecek şehir.
okul bitene kadar iyi yönlerini görmekten başka çare yok. istanbul'a yakın lan ne güzel..

sözlük yazarlarının kullandığı parfümler

(bkz: rochas man)

doğal kazaklı erkeklerin denize girmesi

çıktığında 3-7 kilo daha ağır çekmeleriyle sonuçlanır.

kadınların çiçek olduğu gerçeği

(bkz: neye göre kime göre)

yapacak bir seyi olmayanlarin yaptiklari

(bkz: hiçbir şey)

erkek parfümü kullanan kadın

erkeğinin kokusuyla sürekli sarhoş gibi gezmek isteyen kadın.

sozluk corabimin oteki tekini bul lan allahsiz

açıklıyorum.
ismini vermek istemediğim dünyaca ünlü bir beyaz eşya firmasının saygın bir çalışanı olarak açıklıyorum.

yıllardır kaybolan çorap teklerinizin tamamı çamaşır makinelerinizin gizli bir bölümünde, üstün press teknikleriyle saklanıyor. siz makineyi kullanmaya başladıktan yıllar sonra evinize gönderdiğimiz eleman; "rezistans kireçlenmiş, atın b makineyi çöpe" gibi kurgulanmış birkaç cümle söylüyor. servise gelen makineden alınan çorap tekleri özel yapım zırhlı depoya gönderiliyor. özel yetiştirilmiş elemanlar çorap teklerini eşleştiriyor. böylece sizin kayıp tekleriniz çorap piyasasına geri dönüyor.

yani evet, size sizin çoraplarınızı tekrar tekrar satıyoruz. budur.

kış mevsiminden nefret etmek

her kış mevsiminde titreyen ellerinizi ısıtacak bir yöntem ararken mutlaka defalarca hissedilen nefret. elleri geçtim, içim üşüyor bazen lanet okuyorum. keşke diyorum, keşke hep yaz olsa, arada bir bahar gelse, sonra yine yaz olsa. sıcaktan kavrulsak ama üşümesek.
ekvatorda yaşamalıymışım lan ben..

iskenderun

cennetten bir köşe.
doğu akdeniz'in incisi.
sıcak. çok sıcak. sıcaklığıyla bile çok güzel.
küçük istanbul.

bir parçam hala orada..

sürekli çikolata yemek

sürekli regl modunda gezmek sebebiyle olabilir, depresyondan çıkış yoludur belki. kimbilir..

ecstasy

harika bir atb şarkısı.

"you really are my ecstasy"

kousinek

kocaeli üniversitesi sinema kulübü.

(bkz: pasif)

kocaeli üniversitesi kısa film festivali

kousinek adlı kulübün nedense düzenlemediği organizasyon.