bugün

öncelikle inancım gereği ölen insan dünya katında masumdur benim için. doğru olanını allah bilir. çocuktu, masumdu eyvallah... ekmek almaya gitmişti eyvallah.

ancak;
kafasına kapsül isabet etmeden 17 gün önceki fotoğrafı:
görsel

şimdi 14 yaşındaki bir çocuğun elinde o sapanın ne işi var ve ne yapıyordu? çakal bir camcının yanında çırak değildi büyük ihtimal. peki o parmaklar ne öyle? bu smge barış ya da özgürlük demeyin, benim ülkemde ne anlama geldiğini hepiniz çok iyi biliyorsunuz. çocuk olduğu için bence masum. her zaman dediğim gibi suç ailesinin.
fotoğrafı çeken adamın yorumu:

--spoiler--
Bu fotoğrafı çekerken ne ben nede bu ülke seni tanımıyorduk kara çocuk. Okmeydanı'nda ölümünden sorumlu olan Başbakan'ın gelişi protesto ediliyordu. Ve ben deklanşöre basmışım kadrajımda bu ülkenin günlerdir uyanmasını beklediği Berkin Elvan'nın olduğunu bilmeyerek. Rahat uyu Berkin rahat uyu kara çocuk, kardeşlerin, abilerin, ablaların katillerden hesap soracak ! Fotoğrafı Berkin vurulmadan 17 gün önce (29 Mayıs)
Okmeydanı'nda çekmişim. 2 ay önce fotoğrafları düzenlerken şans eseri denk geldim.

daha on beşinde, ömrünün baharında. ölüm daha çok uzak yaşına. umut onunla, sevinç onunla, gelecek onunla. yükselsin diye erdemin bayrağı semalarımızda, onbeşin de, ömrünün baharında, yüreğine doldurup umudu, düştü hasretinin ardına... erken büyüyor çocuklarımız. on beş yaşında direnişçi, on altısında bir kahraman. öyle bilge, öyle insan. gözlerinde gökyüzünün yedi rengi... #berkinelvanölümsüzdür
--spoiler--

bu da linki:
https://www.facebook.com/...87&type=1&theater
Her seye rağmen, 14 yaşında türkiyenin küçük çocuğuydu o.
Daha o yaşında ne bir ideolojiye, ne de bir tarafa ait bile değildi. Çocuktu çünkü çocuk!
Masumdu.. elinde sapan var, belki taş attı evet ama nifak tohumu değildir bu kadar mi düştünüz? Bu kadar mi sattiniz ruhlarinizi şeytana?
Öldü o ya öldü.
Küçüğüm 16 kilosuyla ağır geldi size, o çocuk masumiyetine kirli hayatlarinizdan karalar çaldınız her seferinde.
Yaziklar olsun.
önce oturup insanları sokağa döken sistemi eleştirin ki o süslü girişlerinizin ( bana göre masumdur...) samimiyetine inanalım.

bütün çocuklar koşulsuz masumdur.
öyle alçaksınız ki, taş atanı öldürmeyi haklı göstermeye çalışıyorsunuz. berkin, o küçücük yaşında özgürlük mücadelesi verirken alçakça katledildi ve elbette ki sizin hiçbir zaman olamadığınız ve olamayacağınız kadar masumdu.
Evinde para kutulari bulunan teröristle koyun koyuna olan çalan öldüren insanlara karsi durmussa masumiyetini yitirmiştir diyen zihinlerce düşünülmesi gereken soru. Digerleri icinse gereksiz. hirsiza karsi olmak ne zamandan beri suç oldu ülkemizde?
14 yaşındaydı o çocuk, yüreği katılaşmış, vicdanı, insafı insan düzeyinin kat kat altında olan mahluklar, sadece 14 yaşındayken kafasına isabet eden kapsülle aylarca hayata tutunmaya çalışmaktan onlarca kilo vermiş, sonunda ufacık bedeni daha fazla dayanamamış, siz oturup beylik beylik laflar ederken sizin şu dünyada geçirdiğiniz zamanın belki yarısını bile geçirememiş o çocuğun bedeni şimdi hiç hak etmediği o kapkara toprakta buz gibi yatıyor.
siz hala oturup masum muydu diye sorgulayın, ama önce oturup kendinizi sorgulayın, onu da beceremezsiniz ki siz ama...
Ne yazıyordu az önce okumuştum, bir saniye...
Ha buldum: "6 gemisi olan Bilal'in yolsuzluk yaptığına inanmıyor, 14 yaşında bir çocuğun elinde sapanla ülkeyi böldüğüne inanıyorlar, yazık." tır sorulan sorunun cevabı.
--spoiler--

öncelikle inancım gereği ölen insan dünya katında masumdur benim için. doğru olanını allah bilir. çocuktu, masumdu eyvallah... ekmek almaya gitmişti eyvallah

--spoiler--

eyvallaha kadar süslü cümleler, göz boyamalar. hem hakimsiniz başımıza, hem savcı, hem imam. üçüsü birarada.
fotoşoklardan medet umarken insanlığından olanların sorusu. ilgili fotoğrafa dikkatli bakan anlar, ak itler gör-e-mez bir türlü, yazık...
mıy mıy edebiyat yapıyor herkes ben de solcuyum arkadaş ama ben de sen de o da biliyor ki berkin ana babasının sıçıp sokağa attığı piç kurusunun tekiydi hepimiz biliyoruz ki ölmeseydi yarın bir gün pkk yandaşı terörist bölücü faşistin teki olacaktı. ayrıca anlamış değilim ülkede hatta dünyada onlarca bebek çocuk ölürken neden berkin neden 14 yaşında ölen bu piç kurusu sebep açık çünkü berkin siyasete alet edilebilirdi çünkü berkin insanların içinde ukte kalmış gezi eylemlerini tekrar alevlendirebilirdi çünkü berkin masumiyetin değil anarşinin yıkımın sembolüydü çünkü berkin masum değildi.ayrıca gezi olaylarının o karmaşasının içine çocuklarını ekmek almaya yollayan sonra çocuklarının ölümünü twitter hesaplarından paylaşan sözde acılı ailenin acısını da paylaşıyorum.Şimdi yine çıkın sokaklara dağıtın etrafı karıştırın ortalığı ülke yine krize girsin yine geriye gitsin yine fakir vatandaş aç kalsın. Umrunuzda değil çünkü hepiniz karnı tok adamlarsınız sizi vurmaz çünkü böyle şeyler. sonra da solcuyum diyip çıkmayın ortaya. solculuk içip sıçıp olay çıkarmakla olmuyor ya da saf temiz çocuk ayaklarını da bırakın suriyede ölen binlerce çocuğun arkasından yas tutmamış insanlarsınız siz insan demeye de dilim varmıyo ya neyse.
bak sayın abim sayın ablam o çocuk terörist diyen kardeşim evet sorun tam olarak da bu, çocugun masum olmaması onun öldürülmesini gerektirmez, okuyorsunuzdur, ekmek almaya gitti, gitti de öldürüldü vs. diyelim ki eyleme katıldı sormaz mısın kendine bu çocuk neden gitti eyleme? neden diğer yaşıtları gibi evinde oturmadı da gitti ? öldürüldü tamam savundugunuz hükümetinize söz gelmesin diye hala yırtınıyorsunuz ya yapmayın bunu yapmayın. bu ülkede yanlış şeyler var bir bakın bir dönün etrafınıza korkmayın hesap sorun, bir partiyi savunuyorsunuz diye o partinin her yaptıgına göz yumamazsın yanlışsa yanlışdır, bir çocuk öldü bu sizin çocugunuza da olabilirdi, evinizden olayları izleyen oğlunuzun başına da gelebilirdi o gaz fişeği peki sen hala polisimdir vatanımdır devletimdir, başbakanımdır diyebilir misin!?
masumdu. masum. o çocuk lan çocuk.
o fotoğrafın photoshop olduğunu bilmeyen o.çocuklarına başlık açtıran saçma soru.

görsel
hepimizden masumdu. çünkü o bir çocuktu.
sizin gibi iblislerle kıyaslanamayacak kadar masumdu.
cevabı herkezden ÇOK MASUMDU olan saçma sapan bir sorudur.
var olmaması gereken sorudur. 14 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz, tabii ki masumdu.

çocuklar 'yanlış' (ki bu durumda yanlış bir şey yapılmadı) bir harekette bulununca kulağı çekilir, bi azalanır, ne bileyim 'yapma!' diye uyarılır ama 269 günlük bir komaya sokulup sonra da bir tabuta yerleştirilmez.
ebeninki kadar masumdu. çocuktu amına koyim çocuk lan. daha bıyığı terlememiş. hiç mi vicdanınız yok amına koyim?
Masum değildi.
Orada bulunma nedeni ne olursa olsun, masumiyeti sorgulanan çocuğun ölüm nedeni kafasına isabet eden gaz bombası kapsülüydü. Tüm bu olaylar sırasında onca yaralı olmasına rağmen polis orantısız kuvvet kullanmaya devam ediyor ve ölümlerin olacağını öngörebiliyor olup da devam ediliyorsa bunu yapan ve yaptıran masum mu peki?
masumdu ya da değildi, ekmek almak ya da polis taşlamak için oradaydı ne farkeder, ufacık bir çocuktan bahsediyoruz nihayetinde. bırakın bu tartışmaları, bunu siyasi malzeme olarak kullanmaya çalışanlar ne kadar masum, ne kadar iyi niyetli sizce ? ne berkin, ne de diğerleri hiç birinin umurunda değil, bazıları için ortalık karışsın yeter, kendi çocukları ölmesin yeter; berkin, ahmet, mehmet, mustafa ölmüş ölmemiş, kimin umurunda ki ? iktidar, muhalefet, iç ya da dış güç diye ayırmadan, bu ülkenin bu hale gelmesinde emeği geçen herkese en içten beddualarımı gönderiyorum, özetle hepinizin canı cehenneme, sonunda hepiniz hakettiğinizi bulacaksınız.
14 yaşındaydı. 85 yaşında olsaydı ki gayet muhtemeldir kimse iplemeyecekti.
Yahudi kurşunuyla ölen 1000 lerce bebekten daha masum değildir.
son demlerde polis müdahalesi sonucu öldürülen her gencin arkasından bağıra çağıra gazlanan bir soru. neredeyse öldürülen bir gencin sağlığında yolda birinin ayağına bastığı tespit edilse öldürülmesi gayet normal ilan edilecek hale geldi. elbette soralım, sorgulayalım, irdeleyelim; kimse eleştiriden muaf değil; amma ve lakin bu esnada ölümün geyik muhabbeti konusu değil de ciddi bir şey demek olduğunu da bir zahmet hatırlayalım.
cevabı sonsuz olandır. şimdi bu çocuk sapan kullanmış kullanmamış, zerre etkilemez masumiyetini onu bir geçelim. bir çocuğun öldürülmesini normal göstermek için elinizden geleni yapmanız çok utanç verici.

ikincisi, o fotoğraftaki çocuğun berkin olduğunu düşünmemek için bir sürü sebep var. 46 kilo çocukta o göbek nasıl çıksın öyle, ayrıca berkin gördüğüm kadarıyla da pek uzun değil. o kadar uzun kolları nasıl olsun. bana bunları ispatlamadan gelmeyin. ispatsız iş yapmakta üstünüze yok amına koyayım.
masum falan değildi. teröristin ateş ettiği, taş attığı yere doğru taş atan benim nazarımda teröristtir. bunun terörist olmadığını savunanda teröristtir. ulan biz o sapanı sadece kuş avlamak için kullanıyorduk be. tamam sen cahildin eline sapan verdiler ya senin anan baban onlar neydi? bi de gelmiş ekmeğe gidiyordu diyorlar. bıktık sizin gibi edebiyatçılardan. milletin duygusunu sömürmeyin arkadaş. yiğit olun savaşırken öldü deyin terörist mezarlığına gömsünler. polise taş atan milletin dükkanını yakıp yıkan kimse masum değildir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar