bugün

entry'ler (313)

sözlük yazarlarının itirafları

durdum durdum ülkeme dönüşüme iki ay kala gittim fransızın birine aşık oldum... aferin bana sözlük dimi? sonumuz ne olur belli değil ama bu gidişle bir yabancı damat dizisi de bizim evde çekilecek.. *

yazarların şu an dinlediği şarkılar

zaz - je veux

online yazar

Türkiye de yaşamayan yazarların da içinde bulunduğu topluluktur.

aşk acısı kaç gün sürer

yapılan araştırma ve mantıken ilişkinin yarısı kadar zaman sürer. ama aşkta mantık aranmaz bundandır ki ilişkinin iki katı zamanda unutanda vardır. *

sevgili bulamama sebepleri

eski sevgiliye hala aşık olmak.

berkin elvan ne kadar masumdu sorusu

Orada bulunma nedeni ne olursa olsun, masumiyeti sorgulanan çocuğun ölüm nedeni kafasına isabet eden gaz bombası kapsülüydü. Tüm bu olaylar sırasında onca yaralı olmasına rağmen polis orantısız kuvvet kullanmaya devam ediyor ve ölümlerin olacağını öngörebiliyor olup da devam ediliyorsa bunu yapan ve yaptıran masum mu peki?

tunceli de biber gazından polisin şehit olması

muhtemelen bu ölümde çarpıtılacak, üstünden prim almaya çalışanlar olacaktır. nasıl berkin elvan'ın ekmek almaya gitmiş ya da protestolara katılmış olması masum olduğu, çocuk olduğu gerçeğini değiştirmeyecekse, ölen polisin de insan olduğu gerçeğini değiştirilmemelidir. Ateş gene düştüğü yeri yakacak, olan polisin ailesine, sevenlerine olacaktır. Emri verenlerse üç gün sonra ''vatana hizmet ettiği sırada şehit olan'' * * polisimizi unutacaklar. ileride geriye dönüp bakığımızda ne polis ne de eylemci, sadece ölenlere bir 'insan' daha eklenmiş olacağını göreceğiz. Allah rahmet eylesin.

sevgilinin söylediği unutulmayan sözler

''yeryüzünde annem dışında kimsenin beni böyle sevebileceğine inanmazdım senden önce''

muammer akkaş

olaylar öyle bir hal aldı ki, yaptığı açıklamadan sonra başına bir iş gelmesinden korkulan savcımız.

90 la gittiği yolu 120 yle gidip akp yi eleştirmek

çalıp çırpmadan kalan zamanında asli görevi olan devlete, millete hizmet etme görevini yerine getirdi diye akp nin eleştirilemez olduğunu düşünen insanın kurabileceği cümle.

26 aralık 2013 savcı muammer akkaş açıklaması

Yargının sesinin nasıl kısıldığının göstergesidir. Zaten baskıyı tahmin ediyorduk ama bir savcı kalıp da böyle bir açıklama yapıyor ve ülke ayaklanmıyorsa diyecek pek de bir şey yok... iktidarın utanması zaten yok biliyoruz; suçluyu korumasından, suçun üstünü örtmesinden. ama HSYK diye bir kurum vardı dimi? bari o kurum bir adım atsa savcılarının bağımsızlığını, tarafsızlığını sağlamak adına. Yoksa bu gidişle hukuka olan güven * telafisi olmayan yaralar almış olacak.

richie pich

günlerdir ee ne zaman gidiyorsun diye konuşulup da bugün askere gidendir. önümüzdeki altı ayın çok daha hızlı geçmesi tek dileğim onun için. hayırlı tezkereler arkadaşıma. e bir de söylemeden olmaz: en büyük asker bizim asker! *

17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu

Savcı Zekeria Öz'ün dokunulmazlıkların kaldırılması talebinde bulunmasının ardından akp'nin buna vereceği karşılık merak konusudur. izin vermezse soruşturmayı engellemiş, bir nevi suçluları korumuş olacak, verirse kendi adamlarını * yargılatacaktır. Her halükarda tayyibi zor günler beklediği kesin. *

sözlük yazarlarının itirafları

yaşadığım yerden mutluyum hatta tek sıkıntım ailemi özlemem. ama birtek bunla kalsa iyi... kalbimin sesine kulak tıkadığım bir yerden, kalbimin attığı şehre * gidecek olmak korkutuyor. 3-5 gün değil, bir ay orada geçecek ve ben onu düşünmeden, hatırlamadan, üzülmeden önümdeki bir ayı nasıl geçireceğim bilmiyorum. kendimi umursamaz olmaya şartlamış olsam da sanırım daha bol itiraflı günler beni bekliyor...

ninni

Model grubunun yeni albumunde olan şarkılarından biridir. Sebebiniz de varsa bir anda içinizin anne özlemi ile dolmasını sağlar. Sözleride şu şekildedir:

Bir ninni söyle anne
Uyumak ne zor sensiz
Geceler emanet sessiz
Şefkatsiz kollarda

Uzat bana elini anne
Duramam ayakta sensiz
Hayat zor eller tekinsiz
Kirlenmiş yalanlarla

Belki gözyaşı yoktur gittiğim yerde
buluşur muyuz seninle, meleklerin güldüğü yerde

Önümde bir yol var sensiz
Umutlar çağırır bedensiz
Uykusuz sabahlarda

Belki gözyaşı yoktur gittiğim yerde
Buluşur muyuz seninle, meleklerin güldüğü yerde.

gecenin şarkısı

yonca lodi - sana bir şey olmasın

sevgiliyi arayıp sormamak

özlemeyen, aranıza mesafe koymaya hatta belki de ayrılmaya çalışan müstakbel eski sevgili haraketidir.

eski sevgiliden helallik istemek

akıllara ciddi bir hastalığa yakalanmış olma ihtimali veya askere gidecek oluşunu getirir.

borçlar hukuku

genel ve özel diye ikiye ayrılır. Genelin konuları bayık ama olmazsa olmazdır. borçlar özel ise, allahım niye hukuk seçtim ki dedirten cinstendir.

kadın

sevilmeyi isteyen canlı.