bugün

entry'ler (5718)

cevizlibağ metrobüs durağı

Son günlerde inanılmaz derecede sidik kokmaya başlayan duraktır. Bildiğiniz sidik kokuyor efendim, Nefes almayı bile engelliyor. Muhtemelen Suriyeli veletler sağa sola allah ne verdiyse işedi, ondan oldu bu koku.

sönmez reyiz

Muazzam bir diksiyona sahip olan abimiz. O baş döndürücü küfürlerinde bir kere bile "eee" dediğini duymadım. Bir siyasi parti kursa bu hitabet yeteneği sayesinde iyi yerlere gelebilir. Kılıçdaroğlundan daha iyi muhalefet yapar. Ayrıca hewallere ettiği küfürler gülmekten öldürür.

para kaybetmek

Böyle yoktan yere çıkan masraflara para harcayınca para kaybetmiş gibi hissediyorum. Hele ki maddi açıdan sıkışık olduğum dönemde bu masraflara yüksek meblağlar harcayınca çok koyuyor çok. Geçenlerde laptop'u yere düşürdüm, 180 lira fiyat çıktı. 4 yıllık bilgisayara 180 lira gömeceğiz amk. Bir anlık sakarlık nelere mâl oluyor.

29 nisan 2017 anthony joshua vladimir kliçko maçı

Bir adet yorumcu hedesinin bok ettiği maç. Sen bir keyif yapayım diye haftalardır bu maçı bekliyorsun ama çenesinin yayını siktiğimin adamı piç ediyor keyfini.

laptop un yere düşmesi

Talihsiz bir hadisedir. iki gün önce laptop'u yere düşürdüm. Düşürdükten sonra bilgisayar açılıyor ama görüntü gelmiyordu. Birkaç deneme sonrası nedense sorunsuz açıldı. Ertesi gün bilgisayarı açtığımda yine aynı sorunla karşılaştım. Ya görüntü gelmiyor, ya da Windows ekranını geçtikten sonra kararıyor,bazen de direkt sorunsuz açılıyor. Bir de mesela bilgisayar açıkken kapağını kapatıp uyku moduna aldıktan sonra açtığımda yine siyah ekranda kalıyor. Şimdi de sabahtan beri açılmıyor aq bilgisayarı.

kürt müziği yoktur

Kökeni yüzyıllar öncesine uzanan türk müziğine yoktur demek de ayrı bir kürt kafası zaar. Bir de rezil olmaktan bahseder haspam.

kürt müziği yoktur

Doğru önerme.

Bu müzik denen meretin hafiften estetik yanı vardır, kendi kültürüne tamamen uzak olsa bile insanlara hoş gelebilir, sözlerini anlamasa bile kendisini dinlettirebilir, en azından rahatsız etmez.

40 yılın başı kafam attı, zamanım da varken bu gece moda sahile gidip iki şişe içeyim dedim. Ama yok amk! Tam oturdum kayalığa kesinlikle abartmıyorum anırmadan hallice, kulak delen bir ses... Kafamı çevirmemle baktım ki bizim kekolar bağırarak (sözde) Kürtçe bir şeyler söylüyorlar. Yahu dinliyorum, dinlemeye çalışıyorum ama hakikaten katlanılacak gibi değil. Bizim ergen solcu tayfa da başlarına toplanıp gaz veriyor. Eminim onlar da içlerinden "ne biçim müzik aq" diyorlardır ama dikkat çekecekler ya amk...

iki gram zevkimin içine ettiniz aq.

vodafone arena daki kızıl saçlı kadın

vodafone arena'daki her maçta abuk subuk, samimiyetsiz hareketler yaparak kameralara yansımaya çalışan itici kadındır.

aysun kayacı

ileri görüşlü ulu önderimizdir. tee o zamanlardan görmüştür bugünleri. tabi benim gibi mallar da yadırgamıştı o zamanlar kendisini. haklılığı her seçimde ortaya çıkıyor.

midyeci ahmet

çeşitli pr çalışmaları ile sosyal medyada gündeme gelen mekan. bu öğlen önünden geçiyorken girelim dedik. kokoreç güzel ama öyle ahım şahım değil. çoğu yerde yiyebileceğiniz bir kokoreç yani. çok seven bir insan olmadığım için midye hakkında yorum yapamayacağım.

elektronik sigara

bir bu, bir de stres çarkı mıdır ne sikimse moda olmuş amk. sokakta her 5 kişi'nin 4'ünde var.

vizeden düşük aldıktan sonra

Eğer aldığım not 30'dan aşağıysa diğer derslere girmiyorum aq.

intihar edeceklere tavsiyeler

bari üçüncü köprüden atlayın. gider ayak tarihe geçersiniz amk.

ağız kokusu

Ya hadi ağzın kokar, anlarım. ağzının kokusunun farkında olmazsın, onu da anlarım. Ama metrobüste insanın suratına esnemek nedir aq. Senin leş gibi ağız kokunda boğulmak zorunda mıyım ben? Evden çıkarken bi naneli şeker at ağzına bari aq.

çorlulu ali paşa medresesi

overrated mekan. ayrıca kürtlerin ekmeğini yediği binlerce mekandan sadece birisi. buna bağlı olarak hizmet, kalite boktan. nargilesi de öyle ahım şahım değil yani.

eta

bir zamanlar ispanya'da çeşitli terör faaliyetlerinde bulunan bask örgütü. an itibariyle silahlarını teslim etmeye başlamışlardır. zaten faaliyetlerini 2011 yılında durdurmuşlardı.

şaka maka öğretmenlerin 4 bin tl maaş alması

imamlık, öğretmenlik ve milletvekilliği bu ülkede gereksiz yere fazla maaş verilen meslek gruplarıdır. hele ki imamlığı meslek olarak bile adlandıramıyorken 4 bin küsur maaşta alıyorlar. milletvekilliğine değinmeme gerek yok herhalde. öğretmenler ise imamlardan hallice. öğretmenlik kutsaldır falan eskide kaldı kardeşim. kıytırık bir üniversitenin eğitim fakültesine atıyor kendini, 4 yıl boyunca yatıyor, sonra vay efendim kpss çok zor, öğretmenler az maaş alıyor, bilmem ne... ulan yılın yarısı yatıyorsun, çalıştığın günler de tatilden hallice zaten.

eyvallah öğretmenler 4 bin lira maaş alsın ama bu öğretmenin mezun olduğu üniversiteye göre şekillensin. atıyorum istanbul üniversitesinden mezun olan bir öğretmenle, anadolu'daki herhangi bir taşra üniversitesinden mezun olan öğretmen aynı maaşı almasın.

üniversiteyi nasıl kazandınız

kazanmadım. yani şuan okuyorum kazanılacak bir üniversitede okumuyorum. adam yanıma geliyor, ''bizim oğlanda düzce üniversitesini kazandı işte.'' diyip, hava atıyor. gel de silkme şimdi.

kitapyurdu

uygun fiyatlardan mütevellit kitaplarımı sürekli buradan alıyorum. ama son zamanlarda kitaplar hasarlı gelmeye başladı. ya birisinin köşesi ezik oluyor, ya da kartonu sıyrılmış oluyor. hasar kargo da oluyor diyeceğim ama o paketin içinde bir şey olması mümkün gözükmüyor. zaten kargo da olsa komple kutu hasar görür. bir de sağ olsunlar 63 kuruş hediye çeki vermişler. dün geceden beri bu 63 kuruşla ne alsam diye düşünüyorum(!)

uludağ sözlük premium üyelik

kalitesiz trollerden, saçma sapan başlıklardan vs. bıkarak iki gün önce geçtiğim üyelik sistemi.