bugün

hey gidi güzel okulum hey.. hocalarıyla bahcesiyle arkadaslıklarıyla aranan yeri doldurulamayan okul. simdilerde gençlik parkı sevgili mekanı gibi düzenlemişler ama yine de hoş.kamelyası çimlendirilmiş havuzlu parkı ve mahalleni o çingeneleri ile süper bi okul
hemen her yıl öss 1. si olan antalya nın bu başarısındaki en büyük paya sahip okul, özlediğim eski okulum.
http://www.aalmezunlari.org
Antalya Anadolu Lisesi 30 Kasım 1980 yılından bu yana Eğitim-Öğretim hizmeti vermektedir. 25 yıllık dönem içerisinde Türkiye'nin en başarılı okullarından birisi olmuştur. 2005 Kasım ayında 25. kuruluş yıldönümünü kutlayan okulumuz Boğaziçi Üniversitesi , Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi'nin en güçlü kaynaklarından birisidir.

Okulumuz senelerdir ÖSS sonucunda elde ettiği başarılarından dolayı Antalya'da OKS'de öncelikli tercih edilen okulların birinci sırasında yer almaktadır.

Okulumuzda 55 öğretmen görev yapmakta olup toplam öğrenci sayısı 739*'dur.

A,B ve C olmak üzere üç bloktan oluşan okulumuzda toplam 26* derslik bulunmaktadır.

Okulumuz C Blokta; Fizik Laboratuvarı, Kimya Laboratuvarı, Biyoloji Laboratuvarı, Resim Atölyesi, Video Odası,Gösterim Odası ve ingilizce Bölüm Odası bulunmaktadır*.

C Blokta bunların dışında ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi olan çok amaçlı konferans salonu mevcuttur.

B Blok zemin katta 250 kişinin aynı anda yemek yiyebileceği modern bir yemekhane ve öğretmenler odası bulunmaktadır.

Yaklaşık 30 dönümlük bir bahçe içinde bulunan okulumuzun ihata duvarı tamamlanmış, etrafı tamamen ağaçlandırılmış, gölgede öğrencilerin ders çalışmasına ve dinlenmesine müsait banklar ve oturma grupları yerleştirilmiştir. Öğrencilerin her türlü sportif faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri 3 mini futbol , voleybol ve basketbol oyun sahaları ve alanları mevcuttur.

Öğrencilerin beden eğitimi derslerini rahatça yapabilecekleri soyunma -giyinme , duş, tuvalet ve beden eğitimi bölüm odasının da bulunduğu kapalı spor salonu öğrencilerimize hizmet vermektedir. Aynı anda 200 öğrencinin faydalanabileceği 4000'i aşan kitap sayısı ile modern bir kütüphane ve alt katında ise 200 kişilik modern bir kantin mevcuttur.

Bahçe içerisinde etrafı süs bitkileri ile yeşillendirilmiş mükemmel bir şekilde dizayn edilmiş iki adet kamelya ve bir adet 500 kişilik amfi tiyatro öğrencilerimizin hizmetindedir.

Okulumuzda teknolojik donanım olarak bir Bilgisayar Laboratuvarı; bu laboratuvarda ADSL bağlantılı 20 adet bilgisayar iki adet projeksiyon makinası , dizüstü bilgisayar , 5 tepegöz derslerde, konferanslarda ve diğer etkinliklerde kullanılmaktadır.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren bir Bilgisayar Deneme Okuludur.

Bütüm bu donanımlar ve kurumsal kimliğimizle eğitim-öğretim ; Toplam kalite kurulu ve OGYE (Okul Gelişimi Yönetim Ekibi) çalışmaları doğrultusunda düzenli olarak devam etmektedir.

Antalya Anadolu Lisesi

Gebizli Mahallesi Yunus Emre Caddesi No: 196
Antalya

Tel: 0 242 321 40 24
Fax: 0 242 321 40 25
web: aal.k12.tr * *
bir antalya anadolu liseli olarak hiç bir okula özenmediğim, arkadaşlarımdan da özeneni duymadığım-görmediğim sevilesi eski okulum.
(bkz: f tipi cezaevi)
Şu an hala okumakta olduğum,insanın ruh haline zarar,yeri itibari ilede maceralara vede actionlara açık,öğrencilerinin bir kısmının * amaçlarının çevresindeki herkesi geçmekten başka birşey olmayan ama dönüp baktığımızdada mükemmel anılar yaşadığım sevgili okulum.. Hani ordan mezun olanlar kitap yazsa yeridir...
antalya'nın en sakin (!), en muhterem (!), en nezih (!) mahallesi olan zeytinköy mahallesi'nin yanı başında bulunan okul.
yönetim kadrosunda değişiklik yaparak müzik öğretmeni salih gider in müdür yardımcısı olduğu, tedavi okulu.
hiç sevmediğim ve sevemeyeceğimi bildiğim bir okuldur.
zeytinköy isimli yerdeki esrarkeş, çingene gibi şeylerin ortasında bulunan okuldur.
öss 1. likleri 2005 yılına kadar olan sonra 2007 ye kadar antalya 6.lığına mahkum olan, yusuf ziya öner fen lisesi'nin her zaman eline verdiği olası bir depremde yıkılacağına inandığım köhne bir yapıya sahip olan * kendini zeki olarak gören insanların bulunduğu * eğitimini çok kaliteli bulmadığım yine de birkaç öğrencisi vardır zeki olan bir okuldur.
her sene "fen lisesini kazanıp da burayı tercih eden öğrenci sayısı yirmi küsürdür." diye hava atan bir müdürü vardır * antalya'nın en köhne semtinde bulunan * bir anadolu lisesidir.
icinde bulundugu semtten dolayi* hic sevemedigim 'ulan suradan mezun olayim bir daha nah gelirim aq' dedigim eski lisem. sevmedim sevemedim bir turlu. ya okulun icinde atla gezen adami bile gordum ya ben daha ne diyeyim? mac yaparken top disari bir kacti mi unutun gayri. ya para isterdi adamlar ya sigara ya alip kacarlardi mahallenin derinliklerine dogru. tum basarisi ve kalitesi ogrencilerinin sayesindedir. yoksa bir kac ogretmen disinda oyle aman aman ogretmenleri yoktur. mesela benim zamanimda tahtanin basina gecip catir catir ders anlatan bir tane fizikcimiz yoktu. tek takdir edilesi yonu ingilizce egitimiydi. lise 2 ye kadar cok ciddi bir ingilizce egitimi var ama ondan sonra saliyorlar dersleri hic bisey yapmadan 5 veriyorlar karneye hepsi bu. efsane hocalara sahiptir:
(bkz: huseyin yarikkaya)
(bkz: mehmet sarikus)
(bkz: niyazi levent)
ve de son olarak bu okulda kurulan dostluklarin tadi bambaska. zaten bu okuldan geriye hatirlamak istediklerim de tek onlar. gerisini ruzgara saliver gitsin.
ve tabii unutmadan:
(bkz: huseyin onur)
sahip olduğu devasal ölçülerdeki alanıyla kimi özel üniversitelerden büyük oluşum. normal bir lise gibi değildir, okumakta olan öğrenciler çok bunalır. burdan mezun olup üniversiteye gittikten sonra anlıyorsunuzki antalya anadolu üniversitesinde okumak gerçekten bir ayrıcalık. insanlar dop dolu, herşeyden öte kültürlü. eğer okula devam edip bu yazıyı okumakta olan varsa;
(bkz: akıll ol akıllı)
(bkz: mehmet ali sarıca)
okul müdürü değişmiş, mehmet ali sarıca yerine bu sene şaban ilhan gelmiştir. bahçesinin büyüklüğü dolayısıyla sıralamalara girmiş güzel okulum.

eski öğrencilere bir not; evet halâ, sarıkuş, yarıkkaya vb. eski fenomenler okuldadırlar.
orta okul döneminde hayallerimizi süsleyen, antalya'nın en kral anadolu lisesi.

sonuç ;
(bkz: anadolu meslek lisesi) **
güzel okuldur efendim. şaban ilhan, bu yılki mezuniyet töreni'nde birilerinin gözüne girmek için olsa gerek yardırmıştır. atamasını kutluyor adam tabii. o havai fişekler neydi la öyle.
bu sene antalya birincisini çıkartan okuldur. ayrıca, antalya birincisi olan öğrenci türkiye 23.cüsüdür. pek de inek değildi, nasıl başardı bilinmiyor. lakin antalya halkı her yerde çocuğun fotograflarını görmekten bıktı. böyle bir gerçek var.
amına kodumun okulu yazmak için girip biraz okuyunca ne kadar özlediğimi farkettiğim eski okulum. bi daha gidip görmeli. güzel günlerini hatırlamalı.
Sevglm oradan mezun lan.
Biyoloji labında cenin barınmış okul. Gerçi 2008'den önceydi. Şimdi ne alemde o cenin bilmiyorum.
Jahrein i yetistiren zeytinkoyde bulunan Huseyin yarikkaya gibi efsane ogretmenleri bulunan lisemdir.
NOT:Huseyin Yarikkaya hocamiz emikli olmustur eski ogrencilerine duyurulur.
31. Donem
Edit kendimizi ifsa etmisiz ahahahaha
antalya fen lisesinden daha iyi olan, mezunu olduğum lisem. çok sosyal olarak gelişmiş öğrenci profili çizmez. 180 kişilik dönemin 20-25'i anca sosyaldir. geri kalanı ise muazzam çalışkandır. antalya 1.si sık sık bu okuldan çıkar. dönemin %80'i tıp fakültesi ve başarılı mühendisliklere gider. yoğun olarak mühendislikte tercih istanbul teknik'tir. öğrencilerine başarılı olmaları için her türlü kolaylığı sağlar. benim dönemimde sık sık öğleden sonra tatil edilip dershaneye yollanırdık. çocuğunuzu göndermek istiyorsanız gözü kapalı yollayabilirsiniz. en kötü itü'de metalurji okur.