bugün

been seviyorum çok güzel çikolata getiriyorlar.
iyisi de vardır, şahsen tanışmışlığım da vardır

onlar böyle ota boka zar zur ötmezler

bu orta anadoludan ve karadenizden göçen hanzolar

oraya gider sol partilere sığınır, anca almanın sıçtığı helayı yıkar

buraya gelir sanki cern de atomu parçalıyor ayağında

bunlara kısaca hanzo ve barzo denir

ağzıyla götü yer değiştirmiştir

beyni yoktur ama her konuda fikri vardır

lan ibne madem o kadar reyizcisin ?

neden dönüp gelmiyorsun ?

burada çehabe gavuuuurrrr diye öküz gibi böğürüp

neden orada sol partilere sığındığını itiraf etmiyorsun ?
Sonradan iş icabı gidenlere ya da yaşama amaçlı gidene tek sözüm yok.
Ama şu meşhur gurbetçi tiplemesi vardır.sosyal medyada görüyorum ,avmlerde görüyorum halen var. Keşke olmasalar.

Avrupanın parasını yiyip götü nispeten rahat yaşayıp ülkedeki fakire,aç adama şükret diye ahkam kesen tipler,
Almanyaya gitme diye Almanya kötü yeğenim sakın gelme diyen kıskanç tipler
Avmlerde çalışanlara böcek gibi davranan, öküz gibi koşturan çocuklarını kontrol edemeyen sırf çocuk parası için doğurup atan ,insanları rahatsız etmelerünü engellemeyen özür dileyeceğine suratına tip tip bakıp kavga eden gergin tipli çirkin anneler.

Ve bu çirkin çiftten doğup kapalı mekanlarda alabildğine böğüren çocuklar.

Bunların mahallesinden gelip yurda dönünce yakaladığım her çocuğu kucaklayıp öpesim geliyor.

Bizde de şımarık tipler çok ama bunlar apayrı bir şey ya.
Nasıl kuralcı bir memlekette yaşayıp bizim memleketteki en kuralsız insandan daha başıbozuk olmayı beceriyorlar anlamadım.

Yoksa işinde gücünde insanlara lafım yok.
Aslında vatandaşlıktan çıkarmak gerekiyor oy kullandırmak ne amk.
insanların bunları sevmeme nedeni cahil ve gereksiz particilik yapıp sen hükümeti eleştirdin mi goy goy yapıp sana laf etmesi. Eee kardeşim madem çok vatan hasreti çekiyorsun geri dönsene ama dönmezler çünkü almanya şartlarını türkiyede bulamayacaklarını biliyorlar işte bu kadar iki yüzlüler. almanlar bunları dışlayarak iyi yapıyor bir cacık haketmiyor bunlar. Tabi bu yazdıklarım orda doğma büyüme olanlar için geçerli türkiyede yetişip gidenler daha eğitimli oluyor. Bunlar bide sonradan türkiyeden gidenleri de kabul etmiyor küçümsüyorlar. Ulan adam oraya mühendis olarak geldi sen kimsin ki dönercide kuryecilik yapıyorsun.

Edit: kusura bakmayın yazdıkça sinirlendim.
niye sevmeyelim adamlar gelip 15 gün boyunca bilimum kıyafet vb ihtiyaçlarını buradan temin edip deli gibi avro saçıyorlar.
Onlarda olmasa dolar-avro 30-40 lira neyin olurdu.
Alamancılar candır gerisi heyecandır.
dinsiz kitapsiz kafir duymasın lan. birçoğunun itici oldukları doğrudur. evet..
Ölürüm türkiyem deyip burda evleri olmasına rağmen türkiye'ye en fazla 1 ay katlanabiliyor olmalarındandır. Her biri 'yolunda anonim şirketi' gibi maşallah. Yok yani madem çok seviyorsun evin var araban var gel yaşa niye mağdur edebiyatı yapıyon.
alamanyaya gidip dönen insanın burnu havada oluyor ayrı bir havalara giriyor o yüzden alamancıları pek sevmem almanayaya gidenin kişiliği bozuluyor.
Zeka 1 emek 1 konum 10 : 1*1*10:10 zamanında ülkede hiçbirşeye yaramadığı için gönderilenled
Zeka 7 emek 9 konum 0 : 7*9*0:0 sen ben...

Neden seveyim? Kıskanmak, çekememek de değil bu hakkımızı alamamak bu.
almancısı da sevilmez fransızı da sevilmez hollandalısı da sevilmez. avrupanın göbeğinde ayda en az 3000 euro mayışı cebe koyup üstüne 3 er 4 er çocuk yapıp çocuk parası+eğitim parası+bok püsür parası da alıp oradan türkiye güzellemesi yapan kimse sevilmez. geri dön o zaman diyorsun miihhh miiihhhh ediyorlar. oy falanda kullandırılmaması lazım. bu memlekette yaşayıp seçim sonuçlarının ceremesini çekmeyecekler ise neden oy hakları var ? ancak yazdan yaza gelip kafa skiyorlar "allah ondan razı osssun allah bundan razı ossssun üçüncü köprü de ne gözzelll ne gözzeell memleket cennettt cennneeettt" deyip. tabi cebine 1 aylık maaşını koyup altında 5-6 bin euroya aldığın kaliteli araba ile gelirsin buraya. 1-2 aylığına tabi sana buralar cennet olur.
almancıların çok da pipisinde olan durum.
lan heriflerin kazandığı para euro. senin ülken gibi değersiz parası olan ülkeye gidip krallar gibi tatilini yapıyor. bizler ancak buradan klavye tuşlarına basarız.
Temelinde kıskançlık yatar. Türkiye'de doğan türk almanya'da doğan türk'ten daha fakirdir çünkü.
Bir tanesiyle Sultanahmet’te tanışmıştım aklıma geldi. Metroya binmiş bizim insanımıza ne olmuş demiş kimse gülmüyor, ölü gibiymiş. Tabi gülmez çocuğuna pantolon alamadığı için intihar edenler mi dersin kendini yakanlar mı, mobbing yüzünden yaşamdan ve kendinden nefret edeni mi her gün onlarca yaşanmışlık. Bana Levent’te olan eviyle ve arabasıyla hava atmıştı.Devlet memuru imiş almanya’da. Doğma büyüme oralıymış. Böyle boş bir tipti.
gidip yerinde yaptığım gözlemlere, eş, dost, tanıdıklardan hatta akrabalardan şahit olduklarıma dayanarak uzun uzadıya yazardım ama vaktinizi çok almayayım, özetliyorum;

yüz tanesinden belki biri sevilir.
Almancıların çokta şeyinde.
bizimki gelince rahat 100 binden fazla harcadı. bu adamdan tabii ki nefret edilir. sen leş gibi dürümleri yerken bile hesap kitap yapıyorsun adam en kral yerlerde gülerek hesap ödüyor.
En kral yerlerde en kral menüleri yediğimiz günleri
Özlemle ipppplee çekiyoruz.

Chp başa. Defol tayip.
Sevilmeme değilde acıyorum ben genelde. Orada yabancı diye kimse s.klemiyor, burada alamancı diye sadece banknot olarak görülüyor. Bunlar da sanıyor ki esnaf bunlara haybeden ağam paşam çekiyor.
Vallah burada yabancıyım, gayet güzel bir pozisyonda başarılı bir kariyer takip ediyorum, bembeyaz süt tenli alman sevgilim var,

Türkiye’dede kapatıyorum kendimi all inclusive otellere, hiç bir yerlinin kafa sikmesini çekmiyoruz.

haa keşke dediğim şeyler var tabii. Keşke cehape başta olup, ekonominin amına sokup da, biz buraya gelince 2-3 kat daha zengin olsak. Eskilerdeki gibi. Olsun. Bu kadarına da şükür.
Niye kıskanıyorsunuz adamları?
Ah dostlar bizdeki bu haset, kıskanma, birbirimizi çekememe belâsı olduğu müddetçe biz iflah olmayız.
Gurbetçi vatandaşlarımız gavurlardan kazandıkları dövizleri ülkemize gönderiyorlar.
Ülkeye faydalilar. Sizin ülkeye bir faydanız var mı?
Anca konuşursunuz vır vır vır.
Kamilcilerin hayalindeki hayati yaşamaları ama onlardan olmamalarından kaynaklıdır. Tek kurşun atmadan geldikleri yeni vatanda tehcir ve tasfiye edilen ekkaliyetlerin malına çöküp keyf çatarken , ekmek bulamadıgı için yurtdışına giden anadoluluları zamanı gelince kıskanacaklarinı bilemezlerdi.
#Şu an ofisimde önüme taze gelen latte machiatto‘mu Yudumlayıp göttttümle gülüyorum.

Keşke o cicim senelerimiz bitmeseydi ya. inşallah sikik cehape kafası yine iktidarı alır da yine getirdiğimiz don, pantolonlara muhtaç olursunuz. (bkz: 2003 öncesi Türkiye).#

Sen gülme lan Alaman ayısı! Ayrıca senin kokkun donuna kalmadık. Git onu italya'nın Hamburg şehrindeki Burak Erdoğan'a ver. Bulabilirsen tabiki :-).
insan bana sövsünler diye entry girer mi, giriyor işte.
almanya da hangi ofiste çalışanlara latte servis ediliyormuş acaba.
lan oralarda direktörler bile kahvesini çayını kendisi alır. sallayın sallayın tabi de biraz dikkat edin, çok belli oluyor yoksa.