bugün

general mobile discovery

şu an kendisinden yazdigim telefon. kisaca 4 cekirdekli, 1 gb ramli ve 4 gb hafizali. android 4.2 son surum yuklu geliyor. 21 saniyede 99 fotograf cekebilmesi ise islemcisinin ne denli hizli oldugunu ortaya koyup adeta rakiplerine meydan okuyor. bu paraya degil ayni ozellik yakin ozellikli telefon bile bulunamiyor. iflasi beklenen general mobile'e can vermistir. radyasyon degeri ise ( sar degeri) olmasi gerekenin yarisindan az. (normal kabul edilen oran 2.0 telefon degeri 0.8) şu an androidin gereksinimi en yuksek oyunlarindan olan real car 3, most wanted, mc4 ve temple run 2 gibi oyunlari sorunsuzca oynatiyor. antutu notu 13.000. hafizasi 4 gb ama tum uygulamalari root yapmaya gerek duymadan hafiza kartina tasiyabiliyorsunuz, hafizasinin düşük tutulmasinin nedeni bu kanımca. kisaca bu telefon bir ruya, ustelik cift hatli. edit: ayni zamanda turkiyede bulunan en ince android cep telefonudur. ekrani 4.7 inc super parlaktir. sarji bana ortalama 30 saat gidiyor.
edit2: her ikisi de avea olmak uzere cift hatli kullaniyorum. hatlarin biri internet icin digeri gorusme ve mesaj icin. hicbir 3g, kopma vbg. sorunla karsilasmadim. her yazilana inanmayin. sorunla karsilasanlar guc modunu acik tutanlardir.