bugün

general mobile'nin 600 liraya çıkardığı 1 gb ramli, 8 mp otofocuslu kameraya sahip android işletim sistemli telefonu.çift sim kart özelliğide var.sim kart girişlerinden biri normal, diğeri ise sadece mikro sim kart takılabiliyor.telefonda ips ekran var.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

kendi kamerası ile çekilmiş fotoğraflar ;
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

menüden fotoğraflar ;
görsel
görsel
görsel

telefonun inceleme videoları ;
http://www.youtube.com/watch?v=lhuSADL5sog
http://www.youtube.com/watch?v=nEj-WK8lVro
http://www.youtube.com/watch?v=Qtt7Y9YfAr8
özelliklerine ve fiyatına bakınca dumura uğratan yeni general mobile telefonu. 5 temmuzda piyasada olacağına dair internet sitelerinde haberler var. ön satış başlamış. neredeyse galaxy s3 ile kapışabilecek düzeyde özellikler var ama yine de beklemek lazım kesin bir şey söylemek için. eğer sağlam çıkarsa piyasanın anasını ağlatır. beklenen gibi çıkmazsa 450-475 tl bandında satılmaya devam eder ve orta sınıf bir telefon ve üst düzey hayal kırıklığıyla yoluna devam eder.
general mobile'ın piyasaya adını duyurmak için normalde 500 dolarlık telefonu yarı fiyatına duyurmasıdır. bu bir nevi marka yaratma uğruna tüketiciye sunulmuş ender fırsatlardandır. telefonum olmasına rağmen bir tane kesinlikle alıcam.
telefonda çizilmeye dayanıklı ekran vardır ve radyosu ise yazılım ile gizlenmiştir.radyo özelliğini açmak için ;
http://generalmobiledisco...scovery-radyo-ekleme.html
donanımhaberde fırtınalar estiren telefon. bir ara aynı etkiyi huawei ideos x5 bir de motorola atrix göstermişti. kronik bir sorunu çıkmazsa popüler bir telefon olacağa benziyor. http://forum.donanimhaber.com/m_76663488/tm.htm
eğer avea hat kullanıyorsanız almamanız gereken telefon.zira avea hatlarda 3g çekim problemi var telefonun ama vodafone ve turkcell'de yok.
general mobile yillardir zaten bu piyasada nam yapmasina gerekyoktur. android telefonlarda fiyat/performans olayini aradan 1 yil gecmeden bilemezsiniz zira guncelleme gelmez ise telefona ne kadar ucuza satildiginin bir onemi yoktur. yamulmuyorsam htc alqnlar bu konudan cok muzdarip. cinde telefonu yaptirip getirtmek sonra arkasini aramamak degildir. samsung ayni ozelliklerde 1000 liraya veriyor ama guncelleme geliyor. bir zamanlar vodafone 845 alan bir kurban olarak derimki bu telefona guncelleme gelmez paraniza yazik edersiniz. biliyorum soyleki samsung w vodafone 845 note 2 kullandim.
3g sorunu hariç problemi olmayan cihaz. oda çift sim takınca ortaya çıkıyormuş.

Custom Rom'larla destekleneceği düşünüldüğünde güncelleme gelmememesi çokda büyük bir sorun değildir galaxy s2 bile 4.2.1 olarak kullanılabiliyorsa şu an sorunsuz, 5.0 ı bile rahatlıkla kaldıracaktır.

(bkz: param olsa da ben alsam)

Edit: Öyle bir sorun kalmadı.
s3 değerinde 600tl olan telpanın sunduğu bir telefon alınası bir telefon fiyatının düşük olma sebebi de sanırım isminden kaynaklı nokıa yada samsung cıkarsaydı kesinlikle fiyat 2 katı olurdu bir ara inceledim hoş bir telefon hızı göruntu kalıtesi , işlemcisi gayet iyi eğer bulursanız hemen alın çünkü uzun zamandır telpa getirmiyor 2. seriyi . ek olarak garanti olarak asla sıkıntı yaşamazsınız telpa var arkanızda * .
Yakında Trident için de bir başlık açılır artık...
telefon alırken aklımı kurcalamış telefon ama cesaret edemedim.
genaral mobile olduğu için falan değil. servisi çok sağlam çalışıyor. yani firma en ufak bir arızalı telefonu doğrudan değiştiriyor. ve akıllı telefon pazarında yer elde etmeye çalıştıkları için müşteri memnuniyetini en üst planda tutuyorlar.

telefonun bence tek ve en büyük sıkıntısı 4 GB lık dahili hafıza. tamam hafıza kartıyla genişletiliyor falan ama kullanıcılar bunun verimli olmayabileceğini iddia ediyorlar. test etmek lazım net bir şey diyemem.

onun dışında sorunsuz ve eksiksiz bana göre.
(bkz: vurucam kırbacı)
türkiye'deki en ince android özellikli telefonmuş.
iyi telefon. çıktığı dakika oğluma hediye alacağım. nokta.
iksperiya z'lerin, ayfon 5'lerin, galaksi es'lerin havada uçuştuğu şu günlerde aynı performans ve hizmeti yarı yarıya daha ucuz sağlaması açısından muhteşem ötesi.

aga etrafta herkes telefon almaya başladı. bi de alanlar ericsson 688 kafasında kalmış insanlar. konuşmak + ayda 2 tane mesaj için ortalam 1500 TL veriyolar bir telefona. koydum kafaya alıcam bir tane. ama o parayı vermek de 7 24 telefonda çalışmayacaksam gereksiz.. naapsam naapsam derken bu telefon çıktı karşıma ve telpa'da siparişe kapanmadan 3 dakika önce sipariş verdim. geldi kullanıyorum ve hiç bir sıkıntısı yok. interneti, uygulamaları, oyunları, fotoğrafları, görüntü kalitesi vs sorunsuz.

ericsson 688 beyinli yakınlarımdan birinin galaxy s3'üyle hemen hemen her özelliğini karşılaştırdım. kafa kafaya. geri kalan 600 700 liraya da memlekete gittim aga.

öptüm sizi. bye.
şu an kendisinden yazdigim telefon. kisaca 4 cekirdekli, 1 gb ramli ve 4 gb hafizali. android 4.2 son surum yuklu geliyor. 21 saniyede 99 fotograf cekebilmesi ise islemcisinin ne denli hizli oldugunu ortaya koyup adeta rakiplerine meydan okuyor. bu paraya degil ayni ozellik yakin ozellikli telefon bile bulunamiyor. iflasi beklenen general mobile'e can vermistir. radyasyon degeri ise ( sar degeri) olmasi gerekenin yarisindan az. (normal kabul edilen oran 2.0 telefon degeri 0.8) şu an androidin gereksinimi en yuksek oyunlarindan olan real car 3, most wanted, mc4 ve temple run 2 gibi oyunlari sorunsuzca oynatiyor. antutu notu 13.000. hafizasi 4 gb ama tum uygulamalari root yapmaya gerek duymadan hafiza kartina tasiyabiliyorsunuz, hafizasinin düşük tutulmasinin nedeni bu kanımca. kisaca bu telefon bir ruya, ustelik cift hatli. edit: ayni zamanda turkiyede bulunan en ince android cep telefonudur. ekrani 4.7 inc super parlaktir. sarji bana ortalama 30 saat gidiyor.
edit2: her ikisi de avea olmak uzere cift hatli kullaniyorum. hatlarin biri internet icin digeri gorusme ve mesaj icin. hicbir 3g, kopma vbg. sorunla karsilasmadim. her yazilana inanmayin. sorunla karsilasanlar guc modunu acik tutanlardir.
şu an entry girdiğim telefon. güzel hakikaten. ölü pixelden çok korkuyordum. Ama ölü piksel uygulamasıyla olmadığını görünce gerçekten rahatladım. Eğer benim gibi bütçeniz kısıtlıysa bu telefonu almanızı gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum.
Sar değeri yüksek telefon. Hemen hemen s3'le aynı kalitede. Ancak sar değeri yüksek olduğu için düşük maliyetli. Uyurken ve lazım olmadıkça temas etmeyin.
bu fiyata alınabilecek en iyi telefondur.
Gps inin nasıl olduğunu deliler gibi merak ettiğim telefondur.

Arkadaş inceleme videolarinda durmadan oyun oynamak yerine biri de gps ile ilgili bir inceleme videosu cekseymis ya ne vardı?
samsung galaxy wonder kullanıcılarının sıradaki düşündükleri telefon modeli.
ciddi ciddi düşündüğüm telefon. fiyat performans ürünü olduğu söyleniyor ama wifi ve gprs sorunu var diyor kimileri. ölü pixel olayı da olabiliyormuş ama o hemen hemen her telefonda olan risk.
az önce sahip olduğum telefon. en büyük korkum gps sorunu olup olmamasıydı ki on numara iş yapıyor kendisi. bu fiyata da böyle telefon bulmak gerçekten imkansızla yarışır cinsten.

he markaya aldananlar olacaktır elbette ama gel gör ki telpa 2 yıl garanti veriyor. general mobile'ın da piyasa da tutunma çabası göz önüne alındığında müşteri memnuniyeti adına her şeyi yapacakları da aşikardır.
videoyu arkaplan yapmasıyla beni benden alan telefon. işin garip yanı bu durumda free-ram miktarı;

görsel

not: sabah 8de şarjdan çıkardım, şu saate kadar 1 saat boyunca aralıksız gps ini kullandım, 3g sürekli açıktı ve aktif olarak interneti kullanmama rağmen şarjı da gayet iyi. %29'da şu an. telefon alacaklara da bildiğin tavsiye ediyorum.
son güncellemeyle gps ve optimizasyon sıkıları büyük ölçüde rahatlamış ancak kamera performansını yavaşlatmış telefondur.