bugün

Canavar gibi cihaz. Siddetle tavsiyemdir. Fiyat performans krali.
telefonu aldım, 3 gündür kullanıyorum, şuan hiçbir eksi tarafını görmedim memnunum,
piyasada 649 civarı satılıyor, ben 625 e aldım biraz pazarlıkla.
8 mplik kamerası ile 12 mplik kamera barındıran sony Xperia s'den çok daha güzel ve kaliteli pozlar yakalamaktadır.
uygun fiyatına rağmen markasından kaybeden telefon. *
10 eylül tarihinde siparişini verdiğim, 12 eylülde de elime ulaşan ucuz ama kullanışlı bir telefon. burada artı ve eksi özelliklerini yazmak yerine almayı düşünen yazarların meraklarını özel mesaj yoluyla giderebilirim.
(bkz: gm item please)*
general mobile'ın "hey adi herifler, bu lanet olası pazarda bizim de bir sandalyemiz var" lafının somutlaşmış telefonu.

sahip olduğum için değil, öyle olduğu için diyorum, tel çok iyi aga. f-p olarak en iyi. s3 ile sidik yarıştırıyor düşünün. yapıyor da bunu. antutuda 15000 alıyor arkadaşın s3 17000. ve s3 1100 tl iken bu mazlum sadece 600 tl. fena fena. şiddetle tekme tokat öneriyoruz efenim.
5 gündür sahip olduğum ve şu ana kadar bir yamuğunu görmediğim telefon. öncelikle şunu söyleyeyim, ben telefonu 600 tl ye aldım. çeşitli sitelerde bu fiyat 640-650 hatta 700 tl'ye kadar çıkabiliyor. belki telefon yeni olduğundan olabilir ama şarjı beklediğimden daha uzun ömürlü. gerçi şu ana kadar çok yüklenmedim ama yine de uzun ömürlü diyebilirim(en azından şimdilik).

artıları :

+ telefon gerçekten seri. menü, uygulama geçişleri akıcı.
+ çift sim özelliği var ( 1 tanesi iphone için kırdırılan sim kartları okuyabiliyor, diğer yuva da normal sim kartlar için.
+ kamerası tatmin edici. gündüz çekimleri çok net. gece karanlıkta denemedim fakat ışığın az olduğu yerlerde de net diyebilirim.
+ kamera flaşı da mevcut.
+ dahili hafıza size az gelebilir fakat 32 gb a kadar arttırılabilir özellik var. uygulamaları kolayca sd karta aktarabiliyorsunuz. rootlamadan facebook, twitter gibi telefonu aldığınızda mevcut olan uygulamaları da sd karta yollayabiliyorsunuz(sanırım önce silip sonra store'dan yüklemiştim).
+ internette çoğu yerde radyo özelliği olmadığı yazıyor fakat durum öyle değil. 10 saniyede telefona radyo özelliğini ekleyebiliyorsunuz.
+ mesaj yazarken zorluk çekmezsiniz.(özellikle benim gibi dolma parmaklılara bu sözüm).

aklıma gelen artı özellikler bunlar. daha gelirse eklerim.

eksileri :

- görüşme esnasında karşındaki kişinin sesi düşük geliyor. çok düşük olmasa da çok gürültülü mekanlarda sıkıntı olabilir.
- hoparlörden bangır bangır müzik dinlemeyi seven adam bu telefonu almasın. çünkü telefonun hoparlör sesi yüksek değil. kulaklık taktığında ise gayet tatmin edici(en azından benim için öyle).
- telefona ekran koruyucu, kılıf vs. bulmak çok kolay değil. özellikle benim gibi küçük bir şehirde * yaşıyorsanız ve telefon aksesuarı satan bir yere giderseniz ''general mobile için kılıf var mı ?'' sorusunu sorduğunuzda satıcının billur altı suratla ''yok'' cevabıyla karşılaşabilirsiniz. tabi istanbul, izmir, ankara'da yaşıyorsanız sorun yok. gerçi artık internet gibi bir nimet varken...

başka da eksi bulamadım. henüz 5 gündür elimde olduğu için yazılımsal bir sorunla karşılaşmadım.

daha önce elime hiç s3 veya s3 mini vs. almadım kullanmadım. ama internette gördüğüm kadarıyla s3 mini ile çokça kıyaslanıyor. s3 ün fiyatının 1000 lira civarı general mobile'ın ise 600 civarı olduğunu düşünürsek ve aralarında da dağlar kadar fark yoksa eğer ve ''bir telefon için 1000 tl veremem'' diyorsanız bu telefonu alın derim. sağda solda ''çin malı yeaa'' diyen tiplere de aldanmayın. onlar telefon bataryalarını çıkartıp bakmadıkları için kendi telefonlarını amerikan malı zannediyor olabilirler. zaten artık çinde üretilmeyen telefon mu kaldı ? *
Bir haftayı geçiktir kullandığım über telefon. Ölü pixel muhabbeti dışında hiçbir problemi yok ki bunun olması her üründe mümkün.

Öncelikle fiyatının bu seviyede olmasının tek sebebi reklam amaçlıdır. General Mobile'ın senelerdir çıkarttığı cihazlar çin javası ile geliyordu kalitesiz bir yazılım olduğundan marka dandik geliyordu. Şimdi bir kaç ortakla işbirliği yaparak bu cihazı çıkarttı ve satışa başladı. Bu cihaz 1000+ liraya çıksa kimse dönüpte bakmayacaktı. Fiyat bu düzeyde olunca ilgileri üzerine topladı. Sağda solda yok efendim malzemesi dandik yok bilmem ne bik bik öten tipler var. Aldırış etmeyin efendim. işin aslı şudur, Samsung dediğiniz şirket bir cihazı 300 liraya mal eder, kargosu vs 100 lira tutar gider o cihazı 1.5 milyara satar. Kalan tüm para samsung'un cebine gider. General Mobile, cebine girecek parayı az tutarak reklamını yaptı. Yani yok kalitesiz mal gibi saçma fikirlere bakmayın. Elinde android olan kendini işin profesyoneli zannediyor.

Şu an bu cihazla yapamayacağınız hiçbirşey yok. ilerisi içinde önü açık. Custom romlarla vs ile rahatlıkla Android 5 görürsünüz. Hoş General Mobile yeterince de destekliyor cihazı. 1 hafta içinde 2 güncelleme yaptım ben.

Genel itibariyle parçaların üreticisi belli, firmalar sadece birleştirip, rom kişislleştirip isim basıp satıyorlar.

Kullanıcıların yorumlarına bakın öyle karar verin ancak. Ben, tam destek arkasındayım cihazın, bir tek bildirim ışığı yok onun dışında popüler markaların ürünlerinden hiçbir farkı yok. Eğer diyorsanız ben bir telefona 2 milyar para vermek istemiyorum, alın cihazı. O markalara devam ettikçe bir gün bir bakacaksınız yedek parçaya telefon parası veriyorsunuz.
bilip bilmeden kral ilan edilip omuzlarda taşınan telefondur kendileri. ayrıca samsung ve onun gibi firmalar yok 300 tl ye telefonu mal edip kargoyuda da 100 tl ye kapatıp gerisini cukkalıyor demek biraz değil baya baya abestir. kusura bakmazsak eğer ve insaf edersek, evimizde kullandığımız bazı teknolojik cihazlarda kullanılan çipler ve buna benzer donanımların geliştirilmesi o b.k attığımız firmaların yaptığı yatırım ve innovatif gelişimler sayesinde sağlandı.

cihaza gelirsek de bazı çin meşeili zopo oppo jiayu gibi marklı telefonlardan bir farkı bulunmayan bir telefondur. fiyatına göre güzel telefondur alınabilir. ileride oluşabilecek ya da ortaya çıkabilecek güvenlik açıklarına karşı ne kadar arkasında durulur o tartışılır. sosyal ağa gireyim, iki foto çekeyim, bir iki el candy crush patlatayım, müzik dinleyyim diyen insan için iyidir.

edit:imla
iki gün önce aldığım fiyat performans kralı android cihazdır. bin liradan fazla cihazlara taş çıkartır.
Asphalt 8, Most Wanted, Real Soccer 2013, The Dark Night Rises gibi bazısı 2 gb'lik olan oyunları kasmadan oynayabildiğiniz güzide bir telefon.

Artılarından öte tek tük olan sorunlarından bahsedecek olursak;

GPS ile yer bulamama gibi bir sorun oluyor. (Çözümü varmış fakat pek üstüne gitmedim.)
Bildirim ışığı yok. Yani bir mesaj yada arama geldiğinde ekranını açmadan bilemiyorsunuz. (Çokta sorun değil aslında)
USB kısmına nazik davranmazsanız hasar görebiliyormuş. Lakin biraz zayıf gibi duruyor.(Henüz sorun yaşamadım)
8mp imiş. Öyle olduğunu pek sanmıyorum, renk kalitesi de diğer özellikleri yanında sönük kalıyor.
Videoları 3gp formatında çekiyor. mp4 formatında çekmesini beklerdik. (lg camera diye bir programla hallettik)
malzeme olarak dandirik çin mallarına benzemiyor. (ama tabiki çin malı)

Kasma yok. Ama kullanmasını bilene. 500 tane program yükleyip, hepsini açarsanız, onlar arka planda çalışırsa tabiki kasma yapar. Tabiki virüs bulaşır. Sürekli reklam gelir. Vs. vs.

Kasma olmaması için bildiğiniz güvendiğiniz ve sık kullandığınız programları yükleyin. Facebook, Twitter, Tumblr, Vine, Instagram gibi. Bilmediğiniz uygulamaları olumsuz yorumu varsa yüklemeyin.
fiyatına göre oldukça iyi olan bir telefon. Kullananlar hakkında en ufak bir olumsuz yorum gelmemiştir.
Piksel sorunu olan telefon.

- var ulan işte ne eksiliyorsun? -
650 tl'dir. mavi renk. izmit'te sordum. haftasonu.
Androidlere fazla para kaptırmadan alınacak tek telefon ama bir iphone değil.
alın kullanın dediğim telefondur.

vallahi böyle telefonu b.k bulursunuz bir daha böyle fiyata.
10 üzerinden 10 puanı hakeden telefon.
1,5 haftadır kullandığım telefon. öncelikle dokunmatiği çok iyi, ekranı 4.7 inch, hd. 1.2 gigahertz işlemciyle hiçbir donma, takılma yaşatmadı bana. oyunlarda da hiçbir sıkıntı yaratmıyor. android 4.2 olduğu için hafıza kartına kurulum yapabiliyorsunuz. rami 1 gb ki bu fiyata 1 gb ramli telefon sıfır bulmak imkansız zaten. uzun lafın kısası bu telefonu alın, telpa' dan iki yıl garantili zaten.
akıllı telefon almak isteyen abime önerdiğim telefon.
Edit:
niye eksiledin amına kodumun görgüsüz ayfoncusu!
harika bi telefon. en ufak bir kasması vs. yok. tek sorunu yetersiz hafızası. diğer türlü on numara telefon.
general mobile ın amiral gemisidir.
samsung galaxy s3 ile aynı özelliklere sahiptir.
sıfır fiyatı 750 tl den 650 tl ye kadar düşmüştür. daha da düşmesini beklemeyin böyle bir telefon galaxy ace fiyatından satılacak değil. yazık olur.
telefonda önemli olan ramdir. 1 gb ram alacaklara kesin tavsiyemdir. 2 gb alacaklara başkadır.
iş yerinde bir arkadaşın elinde görmemle tanıştığım akıllı telefon.

hayır android'i de android kullananı da sevmem pek, galaxy s3, galaxy s4 falan kullananları da sürekli delirtirim. 3-4 tane programı peş peşe açınca kasılır kalırlar, öğle yemeğine kadar şarjları biter falan. ama bu telefon nedir arkadaş, resmen cayır cayır çalışıyor, takılmıyor, kasılmıyor, 3g ile web sitelerini deli gibi açıyor. kamerası da gayet kaliteli.

resmen akıllı telefon piyasasının altını üstüne getirmek için üretip 600 tl'ye piyasaya sürmüşler bunu. vay lan!
samsungların*, yanında takoz gibi durduğu cep telefonudur. denendi yüzde yüz çalışıyor.
fiyatı itibariyle çok dikkat çeken ve hakkını gerçekten veren telefondur. kullanıcısı olarak özelliklerini çok beğendim ve s3ten hafızası dışında hiçbir farkı yok. tek korkum bozulabileceği.