sevdiği entry'ler

rte nin ülkesinde yaşayıp rte yi beğenmemek

ülkeyi rtenin sanan bütün asalak yalakaların olmayan beynini zikim.

tarık akanı eleştirebileceğini sanan keko

bugün bir çok platformda gördüğüm gibi genel olarak kişi profili;

ak partili,

kültürel birikimi olmayan, ileri derece gerizekalı olan,

nitelik yoksunu,

hayattan asgari ücret üzeri bir beklentisi olmayan,

geldiği yaş itibariyle bile okuduğu kitap sayısı 3ü geçmeyen,

internetten popüler kültür filmleri izlemek haricinde herhangi bir sosyal aktivitesi olmayan vasıfsız

haftanın üç günü facebooktan dini paylaşım yapan keko.

ulan hayatı bu kadar boş beleş yaşabiliyorken, nasıl oluyor da bu ülkede gelmiş geçmiş en büyük oyunculardan birini eleştirebilecek bir niteliğe sahip sanıyorsun kendini? ağzı olan konuşuyor diyeceğim de böyle sik kafalıların ağzı da olmasın, konuşmasın da. dört avrat alın, ananızı da alın filmlerimi izleyin deseydi severdiniz ama değil mi?

bu kitlenin ota boka siyaset karıştırmaktan başka bir vasıfları yok. varsa kültürel birikimin, filmini eleştir, oyunculuğunu eleştir. yaşantısını eleştir. Ama bunların hiçbir yok babası asgari ücretli çalışan, kendi asgari ücretli çalışan, anasının ne olduğu belirsiz, gelmiş ölmüş adamın arkasından konuşuyor. ulan yaptığın dinen bile doğru değil, kendi dinini kurtardığını sanıyorsun değil mi? hayır yanılıyorsun, önce kendini günahın bok çukuruna batırıyorsun, ardından da inandığın dini kötü gösteriyorsun. yani kara bir lekesin sadece.

bu ülkenin sinemasını yarım asırlık kilit taşına, neredeyse, hayatının tamamını sinemanın gelişimine adamış bir adam yaptığınız saygısızlıktan ileri gitmez.

insanı dehşete sokacak üç kelimeden oluşan cümle

kaybettik başınız sağolsun.

mazisinde fetö olanın kemalizm ve türbana sarması

son günlerde daha dikkat çekmiş nafile çaba, fetöcü, megri megrici, terör sevici ak hainler bu yolla kaçak sarayın gözüne girmek, kamuoyunu yanıltmak istiyor olmalılar.

erkan tan.

(bkz: sapkın kemalistliği pompalıyorlar)

nagehan alçı.

(bkz: akpden önce başörtüsü suçtu)

ahmet gündoğdu.

(bkz: Cemaat i devlete CHP yerleştirdi)

şişman sözlük kızları

Bir tanesi bendim, 25 kilo verdim artık değilim.

komünist başkan gelir tablosunu kapıya astı

ağzıyla kuş tutsa yaranamaz.
yemek programında alfred hitchkok gerginliği olmadan zevk almayan, fatmagüle nasıl tecavüz edecekler diye meraktan geberen milletten bahsediyoruz.
bıraksın bu işleri,
akp ye geçsin,
oğlanı gemicik, akrabaları ihale zengini olsun. o zaman adam yerine konulur.
orası başka bir dünya.

feto nun sildiği peçeteyi yemek vs göt kılı olmak

ikizlerin kıyaslamasıdır.

Rte emir verse göt kıllarının hepsi fetönün ağzını sildiği peçeteyi yer.
Tersi de doğrudur.

ak parti nin anlamsız icraatleri vol 12893

s.a mümin kardeşlerim hemen bir hışımla bu başlığa girip gene ne sallıyor bu dallama dediğinizi duyar gibi oldum. ama cidden sallamıyorum arkadaşlar. bakın şimdi anlamsız bir ak parti icraati konusunda sizleri bilgilendirmek boynumun borcu. şimdi bu dallama aslında sizi dallama yerine koyan insanların gerçek yüzünü göstermek için bu başlığı açtı. gelelim konumuza.

ağustos ayında ak parti ticari araç ( servis )kullananlara bir müjde verdi. bu müjde ötv indirimi. eski aracını satıp yeni araç alan ticari araç kullanan (sadece servis çekenler) tacirlere, bu yeni aracında ötv almayacağız diye bir müjde verdi. ancak bu araçların indirime konu olması için 3 yıl içinde satamayacaklarını açıkladılar. bu 3 yıla dikkat edin aşağıda az sonra hesaplamaya dahil edeceğim. şimdi bu ötv indirimi kapsamında;

Otobüsler için yüzde 1
Midibüs için yüzde 4
Minibüs için yüzde 9

dilimini almayacaklarını açıkladı. tabi buna sevinen mazlum tacirler oldu. ben dedim ki ulan bu ibneler bunu yaptıysa vardır bunda bir ibnelik, dur bakayım dedim. dediğim gibi de oldu. eylül ayında pat bir motorin ve benzine 0,22 kuruş ötv zammı geldi. yani bu durumda sizleri biraz daha aydınlatayım.

100 bin tl lik bir servisten bahsedelim. aracın indirimine konu olan ötv si 4000 tl dir. bu arkadaş aracımı 4000 bin tl indirimli alacağım diye ağustos ayınca sevinirken eylül ayında motorine gelen 0,22 kuruşluk zamda şöyle bir görüntü oluştu.

düzden hesaplayacağım motorin 4 tl. (3,96 tl)
servisler aylık en az 3000 tl lik yakıt yakar. bakın arkadaşlar bu minimum tutardır. bu da 750 litre yakıta denk gelmektedir. 750 litrede son zamdan sonra 0,22 ile aylık 165 tl fazladan yakıta para verirler. bu da yılda 1980 tl ye denk gelir. şimdi bu ötv indirimine sevinen adam 3 yılda 5940 tl fazladan yakıta para verecek. ve sen bu adama aracı 4000 tl indirimli alacaksın diye müjde veriyorsun. hahahahah ulan ne güldüm ya. bildiğin adamı göt ettin. hadi diyelim ki yüzde 9 luk dilimde bu adam. o zaman da 9000 tl kara geçen adam. 4 buçuk yıl sonra geçtiği karı kalmayıp 0,22 kuruşluk zam götüne girmeye devam edecek. yaşasın ak parti icraatleri hüloooooğğğ.

linkler:

ötv müjdesi: http://www.kucukisletmele...i-araclarda-otv-kalkiyor/
güncel motorin fiyatları: http://www.shell.com.tr/p...d/fuels/fuel-pricing.html
ötv bindirmesi: http://www.gazetevatan.co...otv-zammi-984484-ekonomi/

8 eylül 2016 akaryakıt ötv zammı

Hahaha çok sevindirici bir gelişmedir. Çomarlar artık ağızları koka koka memleketlerine gidebilir bayram için. Osman gazi köprüsünü kullanmayı da unutmayınız.

ilk buluşmada garsona fırça atan erkek

sebepsiz yere veya kız arkadaşına hava atmak için yapıyorsa dombili ve taocu olan erkektir. ılıktır ayrıca eziktir vurduruyordur muhtemelen..

ancak bazı garsonlar var gerçekten işleri güçleri totoşluk. kendi gözlerim ile görmesem ve bir kere yaşamamış olsam belki inanmazdım bu yazacaklarıma ben bile. tipinize uyuz mu oluyorlar veya kızı beğenip " bu ayı ile ne işi var bu kızın " diye kendilerine iş mi ediniyorlar bilmiyorum ancak resmen erkeği tahrik eden hareketlere, tutumlara girişiyorlar arkadaş.. ulan sen orada ücret karşılığı çalışan ekmeğinin peşinde olması gereken adamsın neden oraya yemek yemeye gelmiş heyecanı oturmasından bile anlaşılan erkek bireye laf sokar gibi konuşursun neden tuhaf hal ve hareketlere girişirsin ki..

gene de fırça atmamak lazım zira kadın bireyler bu erkekler arasındaki elektriklenmeyi hissedemez kuvvet ile muhtemel. i...lik peşindeki çalışan arkadaşı emellerine ulaştırmamak lazım..

uludağ sözlük ün en iyi yazarı

görsel

(bkz: o kendisini bilmiyor)

son 10 yılda türk ekonomisinin çağ atlaması

ciddi ciddi bir şeyler yazmayı düşündüğüm için bile kendime kızdığım mevzudur. adamlarda sebzeden hallice beyin var ve gerçekten 10-15 dakika vakit ayırıp bir şeyler yazmayı düşündüm ancak arada bir entiri gözüme çarptı ondan sonra kendime kızdım böyle tiplere ne anlatabilirsin ki diye..

--spoiler--

yazık, sözlükte ekonomiden anlayan tek bir muhalif yazar yokmuş. ortaya bu çıkıyor. muhaliflik edecem diye yazılanların hepsi çöp.

muhalif basının ekonomi servisleri daha inceden çakmanın derdinde. aman noolursunuz burda duralım. çok büyüdük, başımıza gelecek var minvalinde.

bir de 30 yıldır hep 17-18 inciyiz tayfası var. artık kimler ezberlettiyse bilmiş bilmiş aynı nakaratı tekrarlıyorlar. iyi de,

- bunların bir kısmı uzakdoğu ülkesi yani aman tarım yapalımcı değil, ihracat canavarları

- yine bir kısmı son 30 yılda petrol keşifleriyle ekonomisini dopingledi.

artı 19. yüzyılda osmanlı da belki de dünyanın 8.-9. ekonomisiydi atatürk geldi 17. liğe düştük denebilir mi?

tanım: ister çağ atlama deyin, ister çağı yakalama. ortada olan bir gerçek.

--spoiler--

allahını seven üzerime toprak atsın.. özellikle giriş cümlesi muhteşem ötesi. sözlükte ekonomiden anlayan tek bir muhalif yazar yokmuşmuş. artık kızamıyorum bile bu kadar cehalete ancak gülünür * nasıl bir hayal dünyasında yaşıyor bu ülke insanı bilemiyorum ancak bildiğim tek şey varsa bu sabiler elleri ekmek tutmayan baba parası ile yaşamlarını devam ettiren çocuklar yoksa hayatlarını kazanabilmek adına bir şeyler yapabilmek adına çabalayan insanlar bu kadar düşük seviyelerde olamaz. ekonomiden ne anladıkları da çok önemli tabi elemana ekonomi dersin ithalat ihracattan bahseder sana örnekte görüldüğü gibi. bir yerlerden bir şeyler duyuyorlar ama duyduklarının ne olduğunu bile bilmiyorlar ancak gelip buralara yazma cüretini gösterebiliyorlar çok ilginç..

erkeklerin seks düşünmediği amlar

oyun oynadığı zamanlardır, kız kardeşiyle ölesiye eğlendikleri zamandır, kuzeniyle oyun oynadığı zamanlardır, hararetli bir şekilde sözlükte biriyle tartıştığı zamanlardır, aile babası rolünü üstlenip mangalı körüklediği zamandır, küçük oğluyla birlikte masal kitabını okumaya çalıştıkları zamandır. daha sayayım mı adaş ? her zaman elimiz sikimizde, meme, göt hayal etmiyoruz. ne dar vizyonunuz var amk.

starbucks ı elitlik sanan insan

görsel

atilla taş ın twitter da verdiği ibretlik ayar

capsinin alınıp evladiyelik edilmesi gerekendir. görsel

che guevara bir eşkıyadır

ülkenin meclis başkanı, komünizmin sembolü olan adamı "kökümüz ayrı, bizim kültürümüzden çıkma değil" diye eleştiriyor.

cehaletin, iş bilmezliğin bu kadarı...

komünizm zaten "kök ayrımını" ortadan kaldırmak için var deseydi keşke biri.