bugün

(bkz: tasmasini boynundan cikarmayan kopek)
Yolda karşılaştığımız fakat anlam veremediğimiz kişilik *...
saat 02:00

-tahsin bunlar kim?
-tüzel bir kişiliğim ben selma .onlar olmadan biter bu ilişki!!
-hep o karttan oluyor bunlar...
hayatı boyunca çalışıp insanların aptallıklarını çekmek zorunda kaldıktan sonra bütün hayatının aslında o boynundaki şirket kartından ibaret olduğunu anlayıp onu boyundan çıkartmayarak pasif direniş yapan insandır...
calistigi yerde yaka karti takma mecburiyeti olan kisilerdir. Yaka kartini cikiarttigi taktirde ustlerinden ve seflerinden azar isiten kisi modelidir.
(bkz: ethem)
halk otobüslerinde sıkça görülür bu tipler.
muhtemelen işe yeni başlamış insandır
bunlarin bir de karti gomleginin cebinde tasiyan modeli vardir. ipin uzerinde firmanin ismi yazar ordan hava atar.
varoluşsal problemleri olan insanlardır. o kartı boynundan çıkarınca kim olduğunu unutur bu kişiler.
şirket kartının da içine muska yerleştirip bu dini inancını toplum baskısından kaçırmayı deniyor olabilir, yoksa sadece işyeri dahilinde takması gereken kartı niye dışarda da çıkarmayıp karta muska muamelesi yapsındır ki? * ha tabii kapitalizmi dini inanç olarak benimseyip bünyesinde yer aldığı şirkete dair inancını da bu şekilde sembolize edip kartı muska niyetine kullanıyor da olabilir; herkesi inanç değerlerine saygı göstermek lazım...*
kapıda kalabilirim korkusuna sahip kişilik tipi.
(bkz: boyna asılan iş yeri kimlikleri)
kart bedelinin en az 5 euro olduğunu ve kaybedildiği takdirde kişinin kendisinden tahsil edilliğini düşünürsek doğal karşılanabilecek bir eylem.
muhtemel olarak iş yerinde şirket kartını takma zorunluluğu olan ve sabahları geldiğinde ilk işi onu takmak olan kişidir.

bu insanların tanıma uydukları kesindir. aksi halde takması zorunlu olmayan şirket kartını sırf hava için taktığı şirket çalışanları tarafından saniyesinde anlaşılıp dalga konusu edileceğinden bu riski göze alamaz.

öyle ise bu orijinden yola çıkarak dışarıda karşılaşılan şirket kartı boynunda kişinin bu işi unutkanlığından veya herkes görsün diye yaptığını söyleyebiliriz. insanların gözünün bu kartlara kayıp okumaya çalıştığı bir gerçektir. dolayısı ile eğer unutkanlık ile yapılmışsa dışarıya çıkıldıktan kısa bir süre sonra insanların bakışlarının göğüs hizasına kaymasından durum anlaşılarak kart çıkartılıp cebe koyulacaktır. kartını hergün boynunda gördüğümüz kişiler işin havasındadır diyebiliriz.

(bkz: sirket kartini boynuna sirket içinde de takmayan insan)
(bkz: plaza man)
dalgın veya artist olan insandır.
*artistlik yapmak isteyipte aslında rezil olan, iplenmeyecek insandır.
(bkz: unutkanlık)
bir kac kez kez yapmissa unutkan insan, hep yapiyorsa artist insan , boynundaki sirket kimlik belgesi ile her ortama giriyorsa kaile alinmayacak gorgusuzlukte insandir.
bakın ben bi b.k oldum diyen insandır.
(bkz: aa bu benim lan)
kaybolursa kolay bir şekilde kendisini şirketine götürürler diye düşünen insandır.
etiketlemeyle kendini daha önemli şahsiyet sanan kişilik.
ufak el cantasini spor salonunda ve hatta evinde bile elinden birakmayan burhan altintop gibi bir insandir.
insan değildir.