bugün

bu bir savunma değil, mallığın ifadesidir.

böyle saçma kalıplara sığınanlara fazladan bir 5 yıl falan ceza verilmeli.
Günah işlemektir.
bundan sonra ona buna salça olup kullanacağım kaçış cümlesi olacaktır arkadaş. yaptığımız pislikler yanımıza kar kalıyor nasılsa.
En kestirme yolu için : (bkz: tarikata girmek)
Sözde dincilerin hep düştüğü tuzaktır.
küçükken yapardım
şimdi şeytan bana uyuyor.
aklına gelen türlü kötü fikrin kaynağının kendisi değilmişçesine hareket edip alınan sonuçtan sonraki tek savunma; şeytana uydum.

herkes kendi şeytanını kendi yaratır.
irade zayıflığına uydurulan kılıftır.
şeytanın sevdiği ve uygulayabileceği hal ve davranışlarda olmak olup, hülasa; "ruhunu şeytana satmak" fiiline kadar gidebilecek tehlikeli bir süreç olabilir bu.
Şeytan da sanıyor ki insanları bıraksa hep iyilik yapacaklar.
Vesveseye kulak vermek demektir.
sapık müslümanların çocuklara tecavüz ettiği zaman mahkemede söyledikleri hafifletici sebeptir. ben dinsiz olduğum için şeytana inanmam, şeytana uymam ve çocuklara tecavüz etmem.
dini değerler tek başına hiçbir anlam ifade etmez bu yüzden. 'şeytana uydum' diyerek her türlü kötülüğün sonuçlarından kaçabilirsin mesela. suçlu başkasıdır çünkü. vicdan denilen şey de böyle böyle terkeder insanı.
Nefisle baş edilememesine bulunan kılıf. Kılıf öyle bir hale geldi ki, aramızda şeytandan daha günahkarlar peyda oldu. Ha bu kılıf bende de var ama konumuz bu değil. Aslında bir konumuz da yok. Keyif veren şeylerin güzel olması bizim suçumuz olmamalı. Hadi şeytana uyalım o zaman.
görsel

Şeytan,
sen de bizimle birlikte neden kaçtın ki cennetten.

Bizsiz yapamıyormusun.

Biz de sensiz galiba.
sınanmak. sınavı geçememek.nefsine hakim olamamak.
Her boku yiyen insan oğlunun mazeretidir.
görsel
Yapılan Bütün kötülüklerin temel sebebidir.
Şeytan kulağa vesvese verir. Sonra insanoğlu günah işler.
En basit örnek;
Bazen Sözlükte birbirimizi kırıyoruz ve kavga çıkarıyoruz. Neden?
Çünkü şeytana uyuyoruz.
Allah affetsin ama çok zevkli.
Eğlence, karşı cinsle yakınlaşma..

Ulan çok iyi kandırıyor pezevenk.
Yapılan onca şeyin suçunu ve sorumluluğunu şeytan gibi bi mefhuma atma hödüsü şüphesiz..
şeytana uymak diye bir şey yoktur. şeytan denilen şey korkulandır ve anlam verilemeyendir. insanların şeytana uymak dediği şey sonuçları düşünmeden hareket etmektir.