bugün

şeytana uymak diye bir şey yoktur. şeytan denilen şey korkulandır ve anlam verilemeyendir. insanların şeytana uymak dediği şey sonuçları düşünmeden hareket etmektir.
Yapılan onca şeyin suçunu ve sorumluluğunu şeytan gibi bi mefhuma atma hödüsü şüphesiz..
Allah affetsin ama çok zevkli.
Eğlence, karşı cinsle yakınlaşma..

Ulan çok iyi kandırıyor pezevenk.
Yapılan Bütün kötülüklerin temel sebebidir.
Şeytan kulağa vesvese verir. Sonra insanoğlu günah işler.
En basit örnek;
Bazen Sözlükte birbirimizi kırıyoruz ve kavga çıkarıyoruz. Neden?
Çünkü şeytana uyuyoruz.
görsel
Her boku yiyen insan oğlunun mazeretidir.
sınanmak. sınavı geçememek.nefsine hakim olamamak.
görsel

Şeytan,
sen de bizimle birlikte neden kaçtın ki cennetten.

Bizsiz yapamıyormusun.

Biz de sensiz galiba.
Nefisle baş edilememesine bulunan kılıf. Kılıf öyle bir hale geldi ki, aramızda şeytandan daha günahkarlar peyda oldu. Ha bu kılıf bende de var ama konumuz bu değil. Aslında bir konumuz da yok. Keyif veren şeylerin güzel olması bizim suçumuz olmamalı. Hadi şeytana uyalım o zaman.
dini değerler tek başına hiçbir anlam ifade etmez bu yüzden. 'şeytana uydum' diyerek her türlü kötülüğün sonuçlarından kaçabilirsin mesela. suçlu başkasıdır çünkü. vicdan denilen şey de böyle böyle terkeder insanı.
sapık müslümanların çocuklara tecavüz ettiği zaman mahkemede söyledikleri hafifletici sebeptir. ben dinsiz olduğum için şeytana inanmam, şeytana uymam ve çocuklara tecavüz etmem.
Vesveseye kulak vermek demektir.
Şeytan da sanıyor ki insanları bıraksa hep iyilik yapacaklar.
şeytanın sevdiği ve uygulayabileceği hal ve davranışlarda olmak olup, hülasa; "ruhunu şeytana satmak" fiiline kadar gidebilecek tehlikeli bir süreç olabilir bu.
irade zayıflığına uydurulan kılıftır.
aklına gelen türlü kötü fikrin kaynağının kendisi değilmişçesine hareket edip alınan sonuçtan sonraki tek savunma; şeytana uydum.

herkes kendi şeytanını kendi yaratır.
küçükken yapardım
şimdi şeytan bana uyuyor.
Sözde dincilerin hep düştüğü tuzaktır.
En kestirme yolu için : (bkz: tarikata girmek)
bundan sonra ona buna salça olup kullanacağım kaçış cümlesi olacaktır arkadaş. yaptığımız pislikler yanımıza kar kalıyor nasılsa.
Günah işlemektir.
bu bir savunma değil, mallığın ifadesidir.

böyle saçma kalıplara sığınanlara fazladan bir 5 yıl falan ceza verilmeli.
(bkz: minareyi çalan kılıfını hazırlar)
Şöyle olur.

Once niyet edilir gunah islemeye.

-Niyet ettim gunah işlemek için şeytana uymaya!

Ondan sonra slap slap, ooooh yeaa!
bir müslüman bahanesidir.