bugün

ses, tiyatro ve sinema sanatçısıdır.. "çemberimde gül oya" dizisinde harikaLar yaratmıştır.. 2002 yıLında afife tiyatro ödüLüne Layık görüLmüştür.. oyuncuLuğunun yanı sıra ses sanatçıLığında da başırıLıdır.. mükemmeL bir ses'e sahiptir.. "ya seninle ya sensiz" adLı parçayLa tanınmıştır vakti zamanında..
gökçen koray'la birlikte tanışma şerefine nail olduğum muhteşem sesli, tavır, duruş ve edasıyla, dünyanın en güçlü kadınlarından, hocam.
hükümet gibi kadın. *
lisedeki tiyatro hocam. o zamanlar bize çehov'un teklif'ini, nazım'ın kuvay-ı milliye destanı'nı felan oynatırdı. tiyatroya ve sahnede, seyirci karşısında nasıl durulmasına, diksiyona, yırtınmadan en arkada oturan seyirciye sesini duyurmaya ve hayatın diğer güzelliklerine, başkası olabilmeye dair bütün öğrendiklerimin başlangıcındaki kadındır.

"viva meneviş!"
şimdilerde zoraki koca adlı dizide oynayan yetenekli muhteşem kadın. Zamanında albüm yapmış açılmamış mektup ve ya seninle ya sensiz adlı şarkıları hit olmuştur. Konservatuarlı bir tiyatro duayeni, gerçek bir sanatçıdır.
şahane ötesi sanatçıdır.
reha erdem in korkuyorum anne filminde de rol kesmiş hanım.
(bkz: çıkmaz sokak)
2005-2006 yıllarında (bkz: korkuyorum anne) isimli filmde gösterdiği performansla 4 ayrı yarışmadan en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.
bu sanatçıyı, 4-5 yıl önce passtel alışveriş merkezi'nde gördüm. (izmir)

film arasıydı. o arada önümden böyle geçiyor yavaş yavaş, ben bunu bir yerden hatırlıyorum dedim kendi kendime. (hanımağa?) evet, üvey baba'daki hanımağa rolüyle biliyordum kendisini.

hem korktum, hem tebessüm ettim, hehe, hani o eski doğu alman gülle takımından bayan sporcular olur ya, onlar geldi aklıma bir an...
sesi, bakışları, duruşu, heybetli vücudu ile oynadığı her role yakışan, karakteri dolduran, muhteşem oyuncu. sırf onu izlemek için yer gök aşk a takılıyorum bazen. acaba pısırık, korkak, edilgen bir kadını canlandırabilir mi çok merak ediyorum. neşeli, canlı, şenşakrak, öfkeli rolleri bu kadar başarılı canlandıran başka bir oyuncu tanımıyorum. asıl mesleği oyunculuk mu, şarkıcılık mı, merak ediyorum.
yalnız bu kadını ilk üvey baba dizisinde gören ben değilim sanırım.
En yetenekli, en babayiğit oyunculardan birisidir.
Ilgi Çekici oyuncudur.
köyde ismi ayıboğandır.
sesi, bakışları, insanı düşündüren haliyle ışıl yücesoy benim gözümde bir çok kişiyi cebinden çıkarır, tabiri caizce adam gibi sanatçıdır, yüreklere dokunur, ayakların baş olduğu zamanda ben daha çok ekranda görmek istiyorum onu, hep aynı yüzlerden, dudak büzen sözde güzellerden bunaldım, artık onları ekranda görmek istemiyorum, ruhuma işleyen samimi, ışıl yücesoy gibi sanatçıları görmek istiyorum, zaten bir elin parmaklarını geçmiyor onlar. cansın, can paremsin, ışıl yücesoy.
kardeşi Alev Yücesoy hayatını kaybetmiştir.

http://www.hurriyet.com.t...u-isil-yucesoyun-aci-gunu_

annesi Fatma Rezzan Yücesoy 91 yaşında vefat etmiş.

http://www.posta.com.tr/m...sadi.htm?ArticleID=328061
Güçlü kadın denince akla gelenlerden biri. *
hükümet gibi kadındır.