bugün

yata yata Türkiye derecesi yaptım, ciddili.
hafta içi;

okula git, ders dinle, test çöz.
okuldan çık, yatakhaneye dön, üzerini değiştir, sınıfa dön, test çöz. (dersane denemesi varsa dersaneye git.)
yemekhaneye git, akşam etütünde 3 saat daha test çöz.
yarım saat bahçede turla yatakta uyumadan önce ya kitap oku, ya test çöz.

hafta sonu;
sabah erken kalk etüte git, çözemediğin soruları sor.
altı saat ders dinle, test çöz.
yurda dön, üzerini değiştir test çöz ya da kitap oku.

iki sene..

ara ara kaçamaklar olabilir.
Kendime inandım. Inanmak çok önemli. Ders çalışırken kendinizi motive edebilmek için hedefinize odaklanın.

Odaklanacak doğru bir hedefiniz olmalı. Eğer hedefiniz yoksa motive olamazsınız.
Endişelenip kendini kasmayacaksın ve oturup adam akıllı ders çalışacaksın hepsi bu.
Ümit'i kazanamayanı dövüyolar lan artık ünite girmek meselemi.
Bilmem şans eseri. Malum herkes yerleşse bile açıkta kalıyor.
(bkz: kazanamadım)
eşşek gibi çalışıp.
barajı 1 puanla geçerek kazandım.
Fazla kasmadan en iyi üniversitelerden birini kazandım.

Sözelim baya baya iyidir:)

edit:hemende eksilenmişim herkesin çalışma düzeni farklıdır kimi 6 saat çalışır kimi 1 saat çalışıp hedefe ulaşır bende hocalarımı iyi dinlerdim strese girmezdim hiç soğukkanlıyım bu konuda .
Aaaman zaten kazanmam bu sene, seneye hazırlık olsun bu yıl diye,girerseniz sınava kazanırsınız çünkü kafanız rahat.
hiç çalışmayarak, akşamdan kalma hâlimle girip istanbul üniversitesi iletişim fakültesi'ni ilk tercihten kazandım.

mezuniyet 9 yıl sürdü, onu karıştırmayın.
yatarak. cidden yattığım yerden kazandım.
kazanamadık birader. bardan bara sürünüyoruz.
günde 3 milyon saat lol oynayarak. ygs'den sonra sadece bir hafta lys çalıştım. sıkıldım sonra. ygs'de de biraz tarih biraz Türkçe kasmıştım, aldığım matematik kitaplarına dokunmamıştım bile. pişman mıyım yoooooo.
3 tercih yaptım 1.tercihim geldi.
4 yıl boyunca it gibi çalıştım. her gün geldim tekrar yaptım o soğuk oda da elim dona dona test çözdüm. bilmediğim ne varsa gittin sordum,öģrendim,kitap okudum.arkadaşlarımın çağırdığı yerlere gitmeyi çok istememe rağmen gitmedim evde ders çalıştım. son sene 10 saate kadar dayanıyordu artık sonra sınava 1 aya kala anneannem vefat etti ama yılmadım cenazeden geldim sonra etüte gittim, ağlaya ağlaya test çözdüm ve kazandım sonunda.
hiç ek bir şey yapmadım.sadece düzenli çalıştım.düzenli ve sistemli çalışırsanız en az 10000-20000 yaparsınız her alanda.Tm ci iseniz benim gibi tm 3 ten tercih yapacaksanız ortalama üstü edebiyat ve coğrafya ile 40 45 50 net civarı matematikle çok iyi yerlere gelebilirsiniz.
pek çalıştığım söylenemezdi.

yatarak da dereceyle mezun oldum.

edit: siz bana bakmayın gençler çalışın.
Sözelim çok iyiydi. Ama Ygs sınavından sonra sözel kitapların yüzüne bakmadım, açıp okumadım bile bir kelimesini. Zira Tarih'im iyidir. TM idi alanım. Gel gelelim çalışmadan bile Gazi Üniversitesi Tarih bölümünü çok rahat kazanabiliyordum ama yazmadım. 2 tercihten başka bir eşit ağırlık bölümüne yerleştim.

Matematik hocama buradan çok teşekkürler, ellerinden öperim hocam.
baktım, sadece baktım.

gerekeni yaptım.

attım hafızaya, girdim sınava çıktı karşıma yaptım.

beyin bedava
Tercih edeceğim okulların üzerine 3 gün sadece kağıtlara bakarak karar verdim. Ilk tercihim oldu. Düşünerek kazandım. Sınavda da düşünmüştüm.
Üniversiteyi kazanamasak gibi bir durum mu var sanki. Bak bilmem kaç bin boş kontenjan var.
208 puan ile 29. tercih. selamlar.
o zaman ki kız arkadaşıma zaman ayırmaktan hazırlanabildiğimi çok söyleyemem maalesef. yine de jeoloji mühendisi olduk çok şükür.
Benim tek yeteneğim hafızaydı. okuduğum bir şeyi unutmam. bu yüzden feni nerdeyse fulldü hem ygsde hem lysde. ama bana türevin kökenini ve çıkarılış biçimini öğretmeden anlamazdım o yüzden matematik yapamadım . baya düşük matamatik netiyle (fen lisesi mezunuyum ama yaptığım net düz lise seviyesindeydi) tıpı kazandım. böyle işte