bugün

Gittin sınava girdim kazandım. günde 19 saat şaka lan şaka yarın saat bile çalışmadım aq. Ders çalışmak bana göre değil.
Sınava girerek.
Kursa giderek.
Çalışmak, çalışmak, çalışmak. Üniversiteyi kazanmak için başka bir formül yok.
Hayvan gibi çalışarak. Evet.
Ygs lys ye giriip iyi bir sıralama yaparal tabiki de.
ders çalışarak ve çok kitap okuyarak kazandım. çalışmadan kazandım, kolaycacık kazandım, kılımı kıpırdatmadan kazandım diyenlere gülüp geçiniz. okul var okul var. bölüm var bölüm var. senin yatarak kazandığını zannettiğin okul ve bölümün diploma diye eline verdiği/vereceği şeyin pek bir hükmü yok. bil istedim.
Barajı geçerek. O zamanlar baraj 180, benim puan 200 falandı. Zaten büyük ümitler beslemedim hazırlık sürecinde. Çalışıyordum bir yandan sigara parasına. Neticede fakülte kazandım.
Bütün yıl boyunca gezerek ilk 2bin e girmiştim zamanında. Bendeki doğuştan yetenek.
çok uzun zaman önceydi dersi iyi dinler hiç çalışmazdım olmuştu.
Sınava girerek.
Yalnızca kendi planlarımı uygulayarak istediğim yeri kazandım. Dershane okul vs. her neyse hiçbirinin bizlere önerdiği daha doğrusu dayattığı çalışma planını, ödevlerini yapmadım. Çünkü hiçbiri benim öğrenme stilime uymuyordu.

Kendinizi en iyi siz bilirsiniz, konuları nasıl anladığınızı, en iyi nasıl öğrendiğinizi, kavradığınızı yalnızca siz bilebilirsiniz. Bu yüzden bırakın tüm tavsiyeleri. Kendinizi keşfedin. Öğrenme stilinize uygun planlar kurun ve elinizden geldiğince o plana sadık kalın. Ki kendin yaptığın plana (daha doğrusu zaman değerlendirmesine) uymak başkalarınınkine uyumaktan çok daha kolaydır.
Valla bende bilmiyorum.
Linç yemiceksem söyliyeyim son 3 ay bir saatimi ayırarak kazandım. Meslek lisesi elektrik-elektronik öğrencisiyim onuda not düşüyorum.Çocukluğumdan beri biraz nerd sayılırdım. Rpg oyunları beni benden alırdı ilk okuldan beri. Haliyle anlaya bilmek için belli miktarda ingilizce gerekiyordu. Kelimeleri sözlükten çevire çevire çok fazla kelime öğrendim. Üstüne üstlük birde yabancı dizilere sardım. Yani ilk okuldan lise sona kadar ingilizce günlük en kötü bir kelime öğrendiğim bir dil oldu. Cümle yapısınıda oturttuktan sonra konuşabilmeye başladım. Liseden mezun olucam ygs'ye girmişim o zaman lys ye 3 ay var. Hava astsubaylığını düşünürken özel ders aldığım matematikten bir soru dahi yapamadım alksdlka. Neyse haliyle ne yapsam ne etsem diye araştırırken lys'de ingilizceden bir sınav olduğunu görüyorum. ( işte bizi o kadar güzel yönlendirmişler ki hiç birinden haberim yok sanırım biraz da salak bi çocukmuşum hiç araştırmadım merak edip ) Son üç ay kala babama ingilizce genel bir kitap aldırdım genellikle çeviri sorularından günlük 40-60 arası soru çözüp bıraktım. 49 net çıkardım diye hatırlıyorum ve yerleştim. Hayatımda ki en büyük şansım oldu desem çok doğru olur. Oyun oynarken üniversite kazandık hahah.
Dil bölümünden zorlanmadan.
Basketbol parkurunda çan alarak.
Hayvanlar gibi çalıştım
Tıp kazandım
Yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim.
fetöcü sevgilim sayesinde. meslekte de ciddi yardımı oldu ama şimdi terör örgütü üyeliğinden içeride yatıyor. terörist olduğunu öğrendiğim an ilişkimi kestim. herkes yaptıklarının cezasını çeksin zerre üzülmem.
Acıktan okudugum için çocuk oyuncagıydı şimdide canım devletim sınavsız 4 yıl okuma hakkı verdi. iyi şeylerde oluyormuş.
universiteyi universitede kazandim. sinav yili ne dersaneye ne sinavlara adam akilli gidemedim, sabahlara kadar bilgisayar basindaydim zira. bir sekilde kendimi ituye atip, ardindan yatay gecis yaptim haberlesme muhendisligine.

boyle bir secenegin varligi aslinda sinava girecek arkadaslari rahatlatmali. riski severim diyorsaniz, istediginiz okulun girebildiginiz bolumune girin, ve sonra yatay yapin istediginiz bolume.
40matematik 36 fen neti ile. O zamanlar çalışılıyordu.
Başlığa bakan da üniversite kazanmanın çok matah bişey olduğunu zanneder:D artık 3-5 net yapan üniversite kazanabiliyor gözünüzde büyütmeyin.
Kazanmadım, satın aldım.
son 3 ay calıstım
ciddi söylüyorum
ama o zaman sistem böyle zor degildi tabi öss idi o zamanlar sadece sayısal çalısmak yetiyodu.
Yanlışlıkla.