bugün

saçını hafif kıvırcık yapıp, okul çantasını asla çıkarmayan, sabah akşam özgürlüğü savunan, eski devrimci fotoğraflarındaki paltolardan giyen tip.
evet asrın üniversite tespidir bu.
hocanın totosunu yalayan tiplerdir.
her boku bilir, artistlik taslar hatta derste küçük dağları ben yarattım tarzında otururlar. marjinal bir laf duyduklarında anlamasalar bile kürt gülüşü yaparlar ":)".

eğer itici olan tipimiz kızsa ; güzel olduğunu biliyorsa yandık hacı abi. sınıftaki insanlara yukardan bakarlar, işleri düştüklerinde kedi gibidirler. onları bozmak için yapmamız gereken tek şey kulağına yaklaşarak " burnunda sümük var" demek yeterlidir.
Dapdar pantolon giyen erkekler aiiy kusucam.
Ders dinlemeyen, not tutmayan sonrada not not diye dilenen vasifsizlar..
göbeğe kadar pantolonu çeken, telefonu arka cebine koyan, dünya benim etrafımda dönüyor havaları, makyaj yapıp süslenen ama kimseyi beğenmeyen, abaza erkekler yüzünden egosu boyundan büyük kızlardır.
"böyle şehrin de üniversitenin de hocaların da kütüphanenin de kafeteryanın da amk" diyen tipler vardır. Haklılık payları var mı var ama kardeşim biz de biliyoruz bunları da sen niye tekrarlayıp duruyorsun.
uzun saçlı esmer sakallarını bir metre uzatmış ve kulağında halka küpe olan tiplerdir net.
Şişman gözlüklü ilk günden itibaren ben akademisyen olcam ben eramusla yurt dışına gidicem bütün notların AA olucak diye gezinen tip.
Sınava girerken Allah yardımcımız olsun arkadaşlar diye güzel bir temennide bulunan arkadastan sonra arka sıralardan benane bena yordom otmoson istemiyem diye böğüren tipler.
Derslerle ilgisi olmayan, kopyadan başka bir halt beceremeyen insanların nasıl giyindikleri ya da nasıl göründükleriyle ilgilenen varlıklar çok iticidirler her zaman.
üniversiteyi lise sanıp derste espri yapmaya çalışan tiplerdir açık ve net.
Samimiyet yokken daha tanımadığı birisine karşı birden samimi davranan insan.