bugün

"kolaysa girseydin de kendin yapsaydın" denilesi adamdır.

aylar sonra gelen edit: başlık başıma kalmış. ama neden, nedenn?.. *
madem kolay, niye tv programlarında soruları yorumlayan adam sen oldun be kardeşim? göster kendini dünyaya.
(bkz: nerde benim yağlı kırbacım)
artist adam/ şimdi bu geometri sorusunda da yine kolay bir formül kull...
sunucu/ hmfhmfss
artist adam/ bir şey mi var şener bey?
sunucu/ yok efendim, siz devam edin.
artist adam/ neyse, konuya dönersek pitagor teoreminin basit bir uygulanışı ile.
sunucu/ ahahahaha dayanmıyacağım artık bir de pitagor yaptı 1000 yıllık pisagor'u. ulan tutturmuşun kolaydı basitti önünde cevaplar var ooh atıp tut ordan. ulan sen değil miydin programdan önce o daireli soruyu çözmeye uğraşırken ''pi sayısını 7 mi alıyoruz lan?'' diye ışıkçıya soran?
artist adam/ ne alakası var kardeşim, senin oğlun mahvoldu diye bugün sınavda bana laf çarpıtmaya çalışma şenerciğim teessüf edicem.
sunucu/ sittir lan, alın lan şunun önünden cevapları, sen de çöz bakalım tarih 13. soruyu bekliyoruz izleyicilerle beraber..
artist adam/ hehe evet sayın izleyiciler arkadaşım adına özür diledikten sonra tarih bölümünden 13. soruya geçiyoruz.. neymiş efendim? ''inönü muharebeleri aşağıdaki devletlerden hangisine karşı savaşılmıştır? a)rusya b)yunanistan c)şili d)isveç.. cevap tabii ki d şıkkı.. bizim zamanımızda bu kadar kolay değildi bu sınavlar kazık gibi soruyorlardı siz şanslısınız..
ışıkçı/ şener abi ben tutuyorum arkadaşı gerisini hayalgücüne bırakıyorum ellerine kuvvet..
(bkz: çok pis dalma hissi uyandıran insanlar)
dövülesidir.
o sene sınava girmeyenlerin haklı bulduğu adamdır. ayrıca bu kişiler: "adam doğru söylüyo bu seneki sorular çok kolaymış. zaten benim girdiğim sınav son 10 yılın en zor sınavıydı. sorular böyle olsaydı ooooo..." diye çevredekilere hava da atarlar.

sınava girenlerin ise kendisiyle tenha bir yerde karşılaşmak istedikleri adamdır.
büyük ihtimalle kendi hayatlarında başarısız olmuş, birilerine kendini kanıtlamaya çalışan muhterem şahsiyetlerdir.
(bkz: e be yavrum kolaysa sen yapsaydın ya)
(bkz: soruyu yanlış görmüşüm yoksa)
Tv programının gecesinde kulakları bolca çınlayan adamdır.
çok zordu yapamadım dese tv aracılığıyla 70 milyona (peh) rezil olacak veleddir. (adam değildir pek, zira 17 yaşlarındadır.) ne olursa olsun öss birincileri kadar kızılmaması gereken şahıslardır. şahsen 2003 öss yi fulleyen konyalının bilkent te bile izini sürdüm, bırakmadım peşini. herif 3. girişinde fulleyip yaktı bizi, sonra girdi bilkente manita yaptı gezdi fıldır fıldır.. ah ulan ah emre bi bulsam seni varya..
bazıları işin ucunu kaçırır.

- gördüğünüz gibi kolay bir soru daha. hatta bu soru o kadar kolay ki yapamayana öküz hadi bilemedin lavuk diyoruz.
(bidibidip bidibidip) *
- evet şimdi stüdyomuzu arayan bir seyircimiz var. isminizi öğrenebilir miyim?
- ben recep.
- iyi günler recep bey, siz bu basit soruyu çözebildiniz diye farz ediyorum *.
- ben senin amına koyayım.
görünen o ki bu adamı recep yakalarsa pek de hoş şeyler olmayacaktır.*
(bkz: ezikmutesebbis). aöf sınavları da yaklaşıyor, çok dertliyim be sözlük.
bir sonraki sene de ayni kanaldaki yerini garantiye almaya calisan terliksi insan.
o adam için herşey kolaydır zaten, hayatın zorluklarını görmemiş adam..
annesi elime geçse acımayacagım şahsiyettir densizdir.
sagina,soluna,arkasina 3 tane sisik g.t kollayici alip dayilanan adam ile ayni cizgideki zat.
sözlüğe bakıldığında orospu çocuğu isim tamlamasının tanımlarından biri olarak verilen söz öbeğidir.
kolaysa kendin girip çözseydin denilesi adamdır.
kendisi fizik hocasıysa yiyorsa tarih; tarih hocasıysa matematik soruları yapması önerilendir.
(bkz: terbiyesiz)
televizyon programı çıkışında kızgın bir sınavzedeye rastlarsa hali fena olacak adamdır.
ben seni sonuçlar gelince göreceğim anam *
ben seni sonuçlar gelince göreceğim anam denmesi gereken kişiler...
ev ahalisinin "bak sorular kolaymış" deyip üniversite adayını gıcık etmesine; üniversite adayının da "adam kaç yıllık öğretmen ona göre tabi kolay olucak" deyip anaya babaya ayar vermesine; dolaylı yoldan aile içi kavgalara sebebiyet veren adamdır.