bugün

aslında kötü terbiyeli olması gerektiğini düşündüğüm sıfat. çünkü terbiyesiz yoktur, herkes iyi veya kötü bir terbiyeye sahiptir.
rte nin en sevdiği küfür.
kötü ahlak sahibi, uygunsuz davranış içerisindeki kişi.
işkembe çorbası nasıl içilmez sorusunun cevabı.
sözlüğün saf delikanlısı.
(bkz: köyden geldim ne iş olsa yaparım)
- terbiyesiz!!
- efendiimm!
- ya çok pişkin birisin ya da yazarsın olm sen!

anladık ki yazarmış kendisi.
fato'ya denk gelmemesi gereken yazar:

- sen kimsin?
+ terbiyesiz.
- terbiyesiz mi? tühhhh seni terbiyesiz, seni ahlaksız. sonunda buldum seni. tühhhh senin suratına.. harrrğğğğğ tüuuuuuhhhh...
+ fatma abla dur ya. yüzüm gözüm balgam oldu.
"seri oy veren ibne" diye ağlayan yazarlar yazarlar yazı dizimize, şimdi kendisi ile devam ediyoruz.(ettiğimiz yazar) < bu tanım.

eksi oy veren ibnenin hala eksi oy vermesi/#2538582
eksi oy veren ibnenin hala eksi oy vermesi/#2538621
sevgilinin saclari/#2538500
sevgilinin dudagi/#2538519
sevgilinin dudagi/#2538519
pardon gozler sizin mi/#2538511
sevgilinin saclari/#2538500

hey gidi, seri eksi oy veren ibneye bakar mısınız. bu kez seri değil, 4 paralel oy birden vermeye karar vermiş. kötü yazan kim abi, hep bu ibneler.
entry nick uyumu na entry girmek isteyen yazarların başlıca malzemesi.
(bkz: kısmet)
(bkz: #2591049) akşam akşam beni güldüren kapitalizmden bihaber yazar.

kapitalizmin sömürü üzerine kurulu olduğundan haberi yok, ki "kapitalizm özgürlük demektir" diyor sözlük meydanında. sözünde doğruluk payı da yok değil hani. hakikaten kapitalizm insanların bir kısmına özgürlük, geride kalan büyük çoğunluğa da tutsaklık getirir. tıpkı dünyanın geneli gibi; türkiye gibi. paran varsa; güçlüysen prens-prensesler gibi bir hayat yaşarsın; ki ömrün alışveriş-kayak-moda-seks merkezlerinde geçer. yok parasız ve yoksulsan acılar ve sıkıntılar içinde bir yaşam sürer ve ömür boyunca geçim derdi çekersin.

turgut özal dönemi öncesinde yani kapitalizmin getirdiği kültür yozlaşmasından evvelki dönemde bu memlekette aşağı yukarı herkesin geçim düzeyi aynıydı. sen ben; zengin fakir ayrımı yoktu. varoşlar daha ortaya çıkmamıştı, tüketim kültürü henüz dokumuzu bozmaya başlamamıştı. bugünün türkiye'sinde ümmetçi duruş ile liberal görüşün ortak noktasıdır, ki nihayetinde kölelere efendi olma vaadinde bulunan ve bu süreçte de köleleri tam bir köle gibi çalıştırıp sömüren bir sistemin adıdır kapitalizm. vahşettir, vahşiliktir, ormanda yaşam bulma savaşıdır. üretileni tüketecek kişileri üretmektir. daha fazla sömürü için daha fazla sömürü alanı yaratmaktır.

olsun, zararı yok, hem bu yazarımız beni güldürdü.
göktanrı ne muradı varsa versin.

(bkz: seriati iyi bir sey zannetmek)
ilginç şekilde nick altına girilen bütün entrylerin birden eksilenmeye başlandığı lanetli yazar.
madem hırs var özelden kay kardeşim, nick altı entrylerini eksileyince noluyo, şaşırıyorum sadece böle *
gel bir de sen vur demek istediğim yazar. *

(bkz: #2810273)
odtu sozluk başlığına yazdığı;

akademi türkiye yarışmasına katılan elemanlara, sözlükte destek vermek isteyen oluşum.
hede isimli yazarımıza 123464 ye mesaj atarak destek olun şeklinde gelen duyurusuyla beni yarmıştır.
(terbiyesiz, 12.01.2008 22:31 ~ 22:54)

entrysine karşılık olarak yazılan
(#2832955) nolu;

vay anasını yahu. ulan ne mal adamlar bu odtüsözlük yöneticilerideğil mi? bir yazarları "akademi türkiye"ye katılmış, bu adi herifler de bunu yazarlarına duyurmuş. "yarılmaya" yer arayan bir takım kişilere, "odtüsözlük var yağğğ mal bi yer hajıı" diye zırladığı sözlükten ve o sözlşüğün kurucusu "zall" dan bir mesaj iletelim de biraz daha yarılsın arkadaşlar.

--spoiler--
zall

yazarlarımızdan portnoi, ttnet space yarışmasına katılmış ve mutlu sona çok yakınmış. son düzlükte sorun çıkmaması için biraz daha oy gerekliymiş. oy verip desteklemek için:

http://www.mtv.com.tr/TTN...deoId=327&VideoPage=1
(bkz: kopuk/#2685246)
11 Aralik 2007, Sali 04:52
--spoiler--

bunun orjinaline "gelişmeler"den ulaşabilirsin. hani belki biraz daha yarılmak istersin diye.

rcyavmhkkfsgss'nin özel notu: ne uludağ sözlük'le ne de değerli moderasyonuyla hiçbir problemim yok. bu verdiğim örnek de "hocamm ama ali de yaptı aynısını" demek için değil, saçmalayan insanlara, sırf konuşmak için konuşan insanlara belki bir ışık olur, kurtarırlar kendilerini diyedir. yoksa "zall" böyle bir duyuruyu yapma da sonuna kadar haklıdır zaten.
(rcyavmhkkfsgss, 13.01.2008 17:42)

entrye ne cevap vereceğini çok merak ettiğim, yarılmaya yer arayan yazar.
keşke biraz onurlu olsa da "evet saçmalamışım" falan dese dicem ama, nerdeee. neys canım eğlensin güzel güzel. bak ne dicem, "zall"ın o "yarıldığın" duyurusu ile ilgili de gel odtüsözlükte yaz. "heuehu bu ulusözlük var ya mal a.q. bakın şu duyuruya allaisen.. yarıldım" diye.
2 futbol takımı olmayan dolayısıyla derbi maçı da olmayan şehrin durumudur. (bkz: recep ivedik esprileri)
Ne yazık ki popüler kültürün hayatımızdaki etkisinden dolayı zamanında terbiyesiz kelimesini dedirten davranışların artık böyle bir kelimeyi kullanmamıza fırsat vermemesine üzülmeli doğrusu.
uludağ sözlük yazarlarının ekserisidir. Aşikar.
Ahlaktan yoksun olan kimse.
terbiye, görgü, eğitim anlamına gelir.
terbiyesiz görgü ve eğitimden yoksun demektir.
Görgü, edep, öğrenim ve eğitimden, nasibini almamış şahıs yahut şahıslar için kullanılan bir tabirdir.
Böyle insanların etrafta çok fazla olduğunu düşündüğüm, hepsinin kökü kuruyasıca topluluk sürüsü.

(bkz: ağzından bal damlıyor camenta)
terbiyeli olmayan.
türkçe başlığındaki bir girisi gülünç olmayı başarabilmiş olan yazardır.
yerine göre hakaret suçu oluşturabilecek bir sözcük.
aynı zamanda terbiyesi verilmemiş çorba demektir. *
kaba konuşan kişilere denir.
Küfür etmek.
güncel Önemli Başlıklar