bugün

facebook ta karşılaşmıştım adam sevgilisinin resimlerini koymuş albümün adını da ....mın fotoğrafları( ... kızın ismi) koymuş.
şimdi düşün bu ada büyücek o sıralar hala facebook olcak sevgilisi bunun resimlerini facebook a koycak. sonra albümün adını da adamın fotoğrafları koycak. alttaki yorumları hayal edebiliyom.

dostum adam demişsin ama bu kız
ingiltere düşkünü türktür efendim.
(bkz: maldanadam ın ingiliz versiyonu) gibim.
ada'nın annesi ya da babası olan ebeveyndir.
Son yıllarda populasyonları artan ebeveynlerdir.

Etrafımda yeni doğan kız çouklarının %80inin ismi ya ada, ya beren, ya naz... Buradan da anlayabiliyoruz ki, yeni nesil türk ebeveynlerinin çocuklarına isim koyarken *dikkate aldığı tek şey ismin moda olması ve de kulağa hoş gelmesi. Başlık sahibinin de belirttiği gibi, çocuğuna isim koyarken değerleri, gelmiş olduğu kültür ve inancı kıstas alan ebeveynlerden pek kalmadı artık.
adaların derdi seni mi gerdi?
ne idiğü belirsiz sensin yeryüzündeki tüm adalar da sana girsin, pis folloş.
kumral ada mavi tuna isimli eseri okuduktan sonra biraz fazla etkilenen ebeveyn.
(bkz: fiyord)

açıklama editi: hem norveç'e özgü yer şekli hem de popüler bir isimdir.
istanbul koyanları var, adam ne yapsın?
-gölet koyaydınız bari. * * *
(bkz: Yarım ada) (bkz: Yarım dünya)
buket uzuner'in "kumral ada mavi tuna" kitabını okumuş ebeveynlerdir.*
ben kanarya koyucam zaten .
(bkz: iğrenç entryler)
buket uzuner'in kumral ada mavi tunasını okuyup etkisinde kalmış ebeveynler olması muhtemeldir. *
mazallah dört tarafı deniz'lerle çevrilir, e deniz de unisex isim olduğundan, bi tanesi muhakkak kaldırır yani...*
lost dizisinin etkisinde kalmış olabilir.
(bkz: çocuğuna annesini becerdiğin yerin adını koy) kuralına bağlı kalmıştır.
bir ada için (bkz: kıbrıs)
ben çocuğum olunca adını çamur koyacağım *
dun bir tanesi ile tanistigim ebeveyn cinsidir. kendisine anlatmaya calistim bir insanin isminin hayatindaki onemini falan ama anlamak istemedi.

daha kotusu diger cocugunun adi da ege ymis. o cocukcagizlar, kendilerini kimlerden hissedecekler, tarih okurken neyi neye gore yargilayacaklar hic dusunmez mi insan?
inanılacak gibi değil ama bugün internetten bir adedi ile daha karşılaştığım john wayne dir. özgürlüğü çağrıştırdığı için koymuş arkadaş bu ismi. evet tüm dünyada bir tek senin aklına gelmiş şu ana kadar özgürlüğü çağrıştıran isim koymak.
18 sene sonra; büyük ada

not: iğrenç kabul ediyorum...
1-2 yıldan beri süregelen entellektüellik zannedilen kıytırık isimler koyma modasına uyuyordur. sadece ada mı derin , su gibi isimler de akla ilk gelenlerden.
ada gibi ulaşılmaz ve hiç bir dalganın onu yıldırmadığı bir hayat yaşasın diye koymuş olabilir iyide yapmıştır kanımca.
eğer soyadı 'yeniada' ise gayet iyi yapmıştır.
çocuğunun geleceğini şimdiden ipotek altına almış, kim olacağına daha doğmadan karar vermiş gerici ebeveyndir.