bugün

entry'ler (335)

ben bu yazıyı ona yazdım

Sensiz 18 yıl geçmiş ben sekiz günü geçiremiyorum özlesene beni dayanamasana sesime ,gülüşüme ,tutkuma,aşkima... sahip çıksana bize...kıyımda köşemde nerde istersen orda olsana...hayat bize bu kadar hoyrat davrandiysa belki vicdan yapmistır,aldıklarını vermeye gönüllü olmuştur. tebessùm olalìm istemiştir... nefesim nefesine karişsin istemiştir.
tesadüf olamayacak kadar büyüttüyse kalbimde seni,hayat duy beni nefessiz bırakma.

can yücel

Yokluğunu beklemek, ne zor... 
Bunları düşündükçe, şu anda uzaklarda bir yerlerde 
üşüdüğünü sezinleyerek panikliyorum. Bütün engelleri aşıp, 
terk edilmiş caddeleri, kimsesiz sokakları, yalnız bulvarları arşınlayarak 
sana ulaşmak, sessizce başını okşamak, kulağına sevgi sözcükleri fısıldamak 
ve yavaşça üzerini örtmek geliyor içimden... 
Paylaştığımız bir mazinin, yitirdiğimiz bir geleceğe 
dönüşmesinden hicran duyuyorum...

sözlük yazarlarının itirafları

Ölçülebilir uzaklıkların ölçülemez acılarıyla boğuşmaya, bu sırada yakın zamanda yakınlaşamayacağımız gerçeğini idrak etmeye çalışan bünyem zorluklar karşısında direnip mükafatını alacağına inanmak için gönüllü.
Çıkarmak için tırnaklarımı kanattığım incilerimiz nefesimi tutup dalmamı gerektirecek kadar derinlere gömülü…
Ortak paydalarımızın bölüp ortak noktalarımızı küçülttüğü minik dünyamızda etkileyiciliği yok denecek kadar az titreşimlerle kas ipliklerine bağlanmış geleceğimiz.
Duyularımız çemberden çıkınca karanlık kablolarda üşüyor yüreciğimiz.
Umut olsun en ufak, geleceğe dair; bağışlanmış bir hazine gibi karşılıyoruz, sahipleniyoruz ve açıyor güller.
Sesimiz düşüyor yoksa, ölçülebilir uzaklıkların ölçülemez acılarıyla gölgelenmiş günler.
Birbirimizin arkasından el sallıyoruz devamlı ve karşılıyoruz yalnızlığı her defasında.
Kavuşmalar için her ayrılık! Tatlı geliyor bu yüzden sana varan yolların yer kavgası da.
Karşılamak varsa doğan güneşi tüm çıplaklığıyla beraber; tatlı geliyor molaların cefası da.
Isınıyorum ne kadar uzakta ateş yakmış olsan da. Hisset! kalbim şu an senin yanında!

gece ellerin cebinde ay ışığında yürümek

Bir de havada taze aşk kokulari varsa hangi mevsim olursa olsun içine çektiğin hava serin bir yaz aksamidir .

istanbul dan yozgat a nasıl gidilir

Yolun sonunun denize cikmayacagini bilmenin agirligiyla derin uykuya dalarak. (bkz: )bozkirin tezenesi

sabah sabah 20 kara sinek tarafından uyandırılmak

Burna konmadigi surece anlayisla karsilanabilecek durum.

vay

sezen'in bu şarkısı uzun geçen yazın melodiye dönüşmüş küçük özeti.insanı özlemek ne kadar yaralayabilir, içinin yangınına alışmak ve bununla yaşamayı öğrenmek... ölüm ne anlatılmaz bi acı ...

yokluğunda çok kitap okudum

özlemin yerini bekleyişe bıraktığı zamanlardır artık duygular başkalaşmıştır ve en güzeli konuşmak yerine hiç tanıklık edemeyeceğin hayatlarda gezinip kendi hayatını yok saymak, huzuru aşkın girdaplarından arındırıp çok başka yerlere koymaktır.

aşk bitti

Bir aşk nasıl biterse öyle bitti bu aşk da
Uzun bir hastalık gibi
Aralıksız dinlediğim alaturka bir fasıl gibi
Gökyüzüne bakmayı, dostlara mektup yazmayı
Çiçekleri sulamayı unutmuşluğum gibi
Bitti.

Bir aşk nasıl biterse öyle bitti bu aşk da...

Yürümeyi yeniden öğrenen felçli bir çocuk gibi
Sokağa çıkmalıyım şimdi ve çoktandır
ihmal ettiğim dostlara yeni bir adres bırakmalıyım
Pencereleri açmalı, kitapları düzenlemeliyim
Belki bir yağmur yağar akşama doğru
Yarıda bıraktığım şiirleri tamamlarım

Aşk da bitti diyordu ya bir şair,
Aşk bitti işte tam da öyle...

Ahmet TELLi

hayata dair gülümseten detaylar

sıcak ekmek.

mutluluk

yıllardan sonra otobüs camından görülen deniz.

ayhan sicimoğlu

bazı insanlar dünyanın sadece güzellik üzerine kurulmasını ister ayhan sicimoğlu'da bunlardan birisi; güzel kadınlar şaraplar her daim deniz kokan sokaklar.
(bkz: hastasıyım)

hayatı belgeleyenler

belgesel sinema ve yönetmenleri ekrana taşıyan, insanların hayatlarına tanıklık edebileceğiniz başarılı yapım.
(bkz: bilge egemen)

sözlük yazarlarının itirafları

yazılan itiraflardan birinin beni tanıyan biri tarafından benim için yazılacağını sanıp itinayla okuyorum.
(bkz: gerizekalı olmak)

fikret şeneş

bugün saba`ın programında tanıma şerefine eriştim. ve benim o en çok sevdiklerimden bana yalan söylediler şarkısını yazan. 48 sene aynı adama aşık kalan 18 yıllık eşi tarafından terk edilen ve bunca yaşanmışlığın üzerine giden sevgilinin ardından 'dilerim mutlu ol sevgilim' diyebilen büyük yürek. Bazı insanlar HER DAiM keyif verir işte onlardan biri daha...

her şey bir kalemle başladı

çok uzaklarda Ağrı'nın Diyadin ilçesinin Heybeliyurt köyünde umutlarını yeşerten bir öğretmen. ve bizden isteği küçük yüreklere yalnız ve kimsesiz olmadıklarını göstermemiz...
facebook sayfasından daha geniş bilgi edinebilirsiniz.

--spoiler--

http://www.facebook.com/#...t.php?eid=148906465161270

--spoiler--

ve diyorum ki,

şiirlerimi yazmak için kullanırken bembeyaz kağıtları
ısınmak için topluyor küçücük eller onları
geleceği kadar kirli hepsi
işe yaramayacak kadar ıslak...

okuyun diyecektim çocuklar ama
kalem tutamayacak kadar üşümüş/se umutlarınız
derman yok/sa parmaklarınızda
yakın topladığınız kağıtların hepsini

geçin karşısına ......ısının
donmasın gözyaşlarınız yanaklarınızda...
Varsın ateşi közleyenler utansın...
güzel yürekli arkadaşım hüseyin esen'e sevgiler...

en zor zamanında bir kızın yanında olmak

iyi bi arkadaş iyi bi eş ya da iyi bi dost olarak her gün biraz daha unutularak yola devam edilecektir.

türkan

türkan saylan'nın hayatıyla tam olarak örtüşmese de o kusursuz duruşunu hissetmek, bi kadın olarak inanılmaz sevinç veriyor.

en iyi filmler

(bkz: hayat güzeldir)

bağıra bağıra söylenebilinecek şarkılar

yeni türkü- fırtına.

Bak işte yaklaşıyor fırtına
Bak yine yükseliyor dalgalar
Yıllardan sonra yollardan sonra
Şarkılar söylüyor çocuklar
Yıllardan sonra yollardan sonra
Yeniden yanyana onlar

Ne geçmiş tükendi ne yarınlar
Hayat yeniler bizleri