bugün

mutlu prens. çok acıklı ama güzel bir kitaptı.
3. Sınıfta Okuduğum Oliver Twist Hikaye Kitabını Hiç Unutamam .
and.
(bkz: ömer seyfettin)
pal sokağı çocukları dır.
(bkz: 101 dalmaçyalı)

nedendir bilinmez hala dalmaçyalı cinsi bir köpek görünce heyecanlanıyorum, öyle yer edinmiş beynimde. akabinde (bkz: kemalettin tuğcu) tabi, annemde serisi vardı, o nasıl bir dram, eziyettir yarabbi. tabi dağarcığıma peksimet kelimesini katan robinson crusoe yi, aya, adaya, derinlere, denizlere, göklere, gönderen jules abiyi es geçemeyeceğim, bir de oliver twist vardı lan. bak onu da unutmayayım.
Balonla 5 hafta.
(bkz: oliver twist)
Balonla beş hafta, 80 günde devri alem, kısaca Ömer Seyfettin ve Jules Verne kitaplarıdır.
Kaşağı. Çok üzülmüştüm lan o ölen çocuğa. Kaşağıyı kıran ipneye de ne saydırmıştım. Ömer seyfettin' i de es geçmemiştim aslında.
Hiç mi utanmıyordu? benim gibi küçücük çocuğu üzmeye. *
ernest hemingwayin yazdığı tüm kitaplardır. hayatımda asla yapamayacağım seyehatleri yaptırtan adamdır, büyük adamdır hem de.
Şeker portakalı, çocuk kalbi.
Çocuk kalbi bunu okumayan çocuk azdır piyasada.
(bkz: küçük prens)

birde gülten dayıoğlu ve kemalettin tuğcunun dramatik kitapları çocukluk travma sebeplerimdir.
zıkkımın kökü.
Bu kitabı okumayan çocuk mutsuzdur. Bu kitabı çocuklarına okutmayan ana-baba ve öğretmenler sorumludur. Ve bu okulun girmediği okul, okul değildir.
(bkz: kurşun asker) üff diyorum.
filler sultanı ve kırmızı sakallı topal karınca.

muhteşem bir yaşar kemal masalıdır. hani "7den 70e" diye bir tabir vardır ya, hah işte bu kitabın hitap ettiği kitle bu tabirle anlatılır.
(bkz: demir ökçe)
(bkz: bitmeyen kavga)
(bkz: sefiller)

gerçi tam dayaklık bir çocuktum ama o ayrı mesele...
biri de çıkıp dememiş ki "en müthiş kitaplar" ne demek hacı?
küçük prens hiç şüphesiz.
(bkz: şeker portakalı)
(bkz: zıkkımın kökü)

Vasconcelos ve muzaffer izgü'ye derin sevgilerimle..
Karlar Kraliçesi
oscar wilde'ın "mutlu prens"i. pek sevmiştim.*
sol ayağım - christy brown.
küçük kemancı. ne ağlamıştım yahu ağlamaktan yorulup dinlenip tekrar ağlamıştım.