bugün

üniversite öğrencisi olmasına şaşılası bir durumdur.
toplamayı doğru yaptığından dahi şüphe edilebilir.
(bkz: boş küme)

edit: (bkz: başlık başıma başlık başıma püskülü ben olayım)

canlandırma editi: ilkokulda çarpım tablosunun işlendiği matematik dersini kaçıran öğrencidir. ortaokul ve lisede de aynı talihsizliği yaşamıştır. ne kötü bişe lan. allah göstermesin.
gökten zembille kampüse inmiş * olması muhtemel kişidir.
sözelci olması muhtemel öğrencidir. yıllar boyunca matematik derslerine hep bedenci girmiştir. ilkokul öğretmenini hiç saymıyorum.
ilkokul 2 den sonra çarpım tablosunu yavaş yavaş unutan öğrencinin seneler sonra düşeceği durumdur.
Hesap makinesinin egemen olduğu bir yerde çarpım tablosunu ezberlemenin gereksiz olduğuna kanaat getirmiş öğrencidir.
zoru başarmış eşsiz insandır.
konservatuvar ve ya başka bir meslek lisesi mezunu olması muhtemel öğrenci.
(bkz: yumartlamayı bilmeyen tavuk)
genellemeden itinayla kacinarak bazi (bkz: gazi universitesi reisleri)

pesin edit: bir tanesini ornek olarak satin aldim, gosterebilirim. kotulemeyin bilmeden.
benimde dahil oldugum ilginç ogrenci grubudur.
(bkz: ) çatlak kiremit
efendim bunlardan birtanesi hiç unutmam, 'ahmet çakar'la şansa bak' programına çıkmıştır. sarışın fiziği ve güzelliği yerinde, işletme mezunu bir hatundu.

sayın çakar'ın

-dünya'da x kilo gelen kütle ay'da kaç kilo gelir?

sorusunu idrak edemeyen, üniversite mezunu olduğuna küfür etsem mi diye düşündüğüm, sonradan sarışın olduğunu hatırlayıp tevazu gösterdiğim bu hatun kişiye, ahmet çakar sinirli bir vaziyette tekrar sorusunu sorar:

-kızım sen şimdi 60 kilosun, ay'da altıda biri olacaksın kilo çekersin?

sorusuna da mırıldanarak 8-9 arası birşey diyerek beni yarmıştır. işlemi bir türlü yapamamış bu bayanın, izleyenlerin aklından çıkamayacağına şüphem yok. nitekim bu başarısından dolayı celebrity olmuş, 'lan namık bi sarışın vardı çakar'ın programında' geyiklerine malzeme olmuştur bol bol.

(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
(bkz: ünlü olmanın dayanılmaz hafifliği)
(bkz: çarpım tablosunu bilmeden ahmet çakar la konuşan üniversite mezunu olmak)
ölüp, intihar etmesi gereken insan tipidir.
yarışın başlangıç çizgine geri dönüp bakmayan terbiyesizdir.