bugün

cehenneme gitme sebebi. allah muhafaza.
"müslümanım" ayağı çekenlerin fıs kaldıkları mevzu. Mesele "karı götürme" meselesi olunca sınır tanımıyorlar.

Erkek olmak, müslüman olmaktan önce geliyor olmalı.

Ezikler..
kur'an tarafından kesin bir şekilde yaklaşılmasına bile müsaade edilmeyen bunun yanısıra çok yaygınlaşmış eylem..üç büyük dinde de yasaklanmıştır..ne yazık ki (bkz: kerhane) gibi bu eylemin gerçekleştirilebildiği resmi ticarethaneler mevcuttur..*
(bkz: bi kereden bise olmaz)
(bkz: denemesi bedava bi seferden gunah olmaz)

ileri derecede günah olan alamet
(bkz: bindik bi alamete gedeyoz gıyamete)
evlenmeden önce ilişliye girmek
çeşitleri vardır
-gözle zina*
-dille zina***
-cinsel ilişki
tüm dinlerde katı kurallarla yasaklanmış, yasak ilişki.
"begendiginiz (veyâ size helâl olan) kadinlardan ikiser, üçer, dörder alin. Haksizlik yapmaktan korkarsaniz bir tâne alin; yahut da sahip oldugunuz câriyeler ile yetinin" (K. Nisâ 3).

"Sahib oldugunuz câriyeler müstesna,(hariç),evli kadinlar da size haram kilinmistir " (K. Nisâ 24).

"(Ey Muhammed!). Sag elinin satinaldigi cariyeler hariç , bundan böyle (simdiye kadar aldigin kadinlardan) baska hiçbir kadin, güzellikleri hosuna gitse bile, sana helâl olmaz. Karilarini baska karilarla degistirmen de (öyle)" (K. 33 Ahzâb 52).
Yâni, ayni zamanda evli bulundugu bu onbir kadindan baska kadin artik alamayacaktir ama diledigi sayida cariye alabilecektir.

cariyeler le nikahsız olarak beraber olmak, ki evli bile olsalar, zina sayılmıyor.. üstelik cariyeler konusunda sayı sınırlaması da yok..
evlilik disi cinsel iliski.
tum dinlerde yasak ancak tanimlari yani neye zina dedikleri birbirinden biraz farklidir. islam ve musevilik sinirlar anlaminda daha ciddi benzerlikler gosterir -evlilik bagi olmaksizin herhangi bir yakinlasma hosgorulmez-. hiristiyanlikta ise vurgu daha ziyade evli insanlarin baskasina yakinlasmasi uzerindedir.**.

hepsi icin tartisilmaz ortak nokta ise evliyken bir baskasiyla yakinlasmanin cirkin ve yasak oldugudur.
katı islam ülkelerinde erkeklere kırbaç,kadınlara da taşlanarak ölüm(recm) gibi son derece "insancıl" cezaların verildiği,dine göre suç sayılan bir davranış.
olayın ispatı için de sözkonusu suçu işleyenleri 4 kişinin görmesi gerekiyormuş..1,2,3 olmaz..4 olacakmış..
islam dininin, ''çocuklarınızı erken yaşta evlendirin'' telkinin sebebi.
diyor ki: zina yapan erkek ve kadına yuzer sopa vurunuz. ben demiyorum tanrı diyor.
(bkz: zani)
kuran da zina yapmayın denilmiyor
zınaya yaklaşmayın denilliyor.
üzerinde düsünülesi...
(bkz: ayıp)
(bkz: zina nedeniyle boşanma davası)
(bkz: velet-ül zina)
11 tane karıyı al götür sonra zina haram. ulan asıl o kadar karıyı götürmek haram. gerçi sex kadınlar için pis bişeymiş.
(bkz: ben bunu gördüm)
türkiye'de sadece kadınların yaptığına inanılan fiiliyat. zira erkek yaparsa yapmıştır. onun hakkı!dır. ayıptır.
islam inancına göre sadece evli insanların değil, bekar olanların da yani aralarında nikah olmayanların bu işi yapması büyük günahlardandır, zina kişiler arası cinsel münasebetten ibaret değildir, onun bile çeşitleri vardır, göz zinası vs. gibi..iyi ben bir sürü erkekle sevişeyim, ama cinsel birleşme yapmayım sonra da zina yapmadım bu zinaya girmez deyim, olacak iş değildir, saçma ve safsatadan ileri gitmeyen kendini kandırmacadır, ama biz insanlar herşeye bir kılıf uydurmayı pek severiz, o halde tüm bekarlar veya eşlerini aldatmak isteyenler, sevişsin veya oral seks yapsın..**

zinaya yaklaşmayın çünkü o son derece çirkin bir iştir ve çok kötü bir yoldur.(isra suresi/32)
eski yasada zina bir fiili bir suçtu fakat anayasa mahkemesi kararıyla bu madde kaldırıldı. zinadan bahsedilebilmesi için kadın ya da erkeğin evlilik birliği devam ederken karşı cinsle cinsel munasebette bulunması gerekir. eski yasa erkeğin zinadan yargılanabilmesi için bu fiili bir kere değil bir çok kere yapma şartını ararken, kadın için bir kere dahi bu fiilin işlenmesi kadının bundan yargılanması için suç teşkil ediyordu.yeni tmk md.161 göre zina sadece bir boşanma sebebidir ve zinayı affeden tarafın bu gerekçeyi göstererek dava açma hakkı yoktur.
islam hukukunda evli olmayan kişilerin zina yapması kadına ve erkeğe 100 değnek vurulması ile yaptırıma tutulmuştur.
90'li yillarda üniversitedeki birçok türbanli kiz arkadasimizin, gecelik imam nikahi yoluyla astigi sorun. akabinde bosanilir ve yeni nikahlara yelken açilir.
çok zanice bişeydir.
en zevkli günah.
(bkz: alan memnun veren memnun).