bugün

Kusura bakmayın ama özünü bozuyordur. Evet.
Geldi yine tipini eldivenle sevdiklerim.
acun izleyip yer fıstığı yer.
daha ne olsun?
Aziz din kardeşlerim!

Sakın ha sakın gavur icadı olan yılbaşı kutlamalarına katılmayın ve yeni yılı kutlamayın. Çünkü, yeni yıl gavur icadıdır ve Allah muhafaza cehenneme gidersiniz!

Ama ;

-Gavur icadı en lüks cep telefonlarını kullanabilir,

-Gavur icadı internetten günün 24 saati yararlanabilir,

-Gavur icadı Faceboock ile 7×24 yediğinizi içtiğinizi insanların gözüne sokabilir,

-Gavur icadı televizyonlardan dini programlar ve filmler izleyebilir,

-Gavur icadı en son model arabalara binebilir,

-Gavur icadı ilaçları kullanabilir,

-Gavur icadı matbaanın bastığı gazete ve kitapları okuyabilir,

-Gavur icadı en yeni uçaklara binebilir,

-Gavur icadı röntgen ve tarama makinelerine girebilir,

-Gavur icadı tarım makinelerini kullanabilir,

-Gavur icadı silahlarla birbirinizi öldürebilir, çocukları ve kadınları kurşuna dizebilirsiz…

Ama, yılbaşı kutlamayın, gavur icadıdır ve Allah muhafaza cehenneme gidersiniz!

SOFULUK ŞiiRi

Sofuluk satıyorsun, elinde boy boy tesbih

Çevrende dalkavuklar; tapınır gibi, la-teşbih!

Sarık cübbe ve şalvar; hepsi istismar, riya

Şekil yönünden sanki; Ömer’in devri, güya!

Herkes namaz oruçta; hepsi sözünü dinler

Zikir Kur’an sesinden, yerler ve gökler inler!

Ha bu din, iman, takva; inan ki hepsi yalan

Sen onları kendine taptırısın vesselam!

Derdin davan sadece, hep nefsi saltanatın

Şimdilik putu sensin, tapılan menfaatın!

Hey kukla kafalı adam, dinle sözümü tut

Bunların dilinde Hak; ama kalbi dolu put!

MEHMET AKiF ERSOY
reelde değil lafta müslüman olup sorsan sübühaneke suresini bile okumaktan aciz tiptir..
Marry Christmas diye selam verilip yola devam edilir.

*süpaneke süresini biliyor diye umud edilir.
Yani bu da biraz şey. Ney?
Sahte Müslüman değildir. Yılbaşı sever Müslümandır. Zorttır, pırttır.
noel'i değil, yılbaşını kutlayan müslümandır.
Dinine aykırı bir haraket yapan müslümandır. Yılbaşı kutlamanın kötü bi şey olduğunu söylemiyorum, sadece bu insan bu dini kabul etmiş ve bilinçli olarak bunu yapıyorsa dinine aykırı bir harakettir.

Ama asıl önemli olan şu: yılbaşı günlerinde kendini mutlu hisseden her insan hiçbir suçluluk duymadan kutlama yapmakta özgürdür.
noel'i değil, yılbaşını kutlayan müslümandır.
dini inanç için değil, hobi / eğlence maksadı ile yapması veya samimiyet ile hristiyan alemininkini kutlamış olması muhtemeldir.
yav siz müslüman radarı mısınız amk size ne kim neyi kutlarsa kutlar bi salın milleti.
niye müslümanlar yeni yıla girmiyor mu?
Deistim ve yılbaşı benim için bir şey ifade etmiyor. Ama müslüman olsaydım da kutlamak isteyen müslümanın kutlamasında bir sakınca görmezdim.
Bu ülkenin sahibi bıyıklı değildir. Burası Türklerin toprağı. Yılbaşı da kimsenin kültürüne ait değil.
bırakın bir günde kafa dağıtsın rahat bırakın insanları.
Bu değildir.
https://www.youtube.com/watch?v=FlFv8qVH9iA
Yılbaşı kutlaması saçma ama kutlamanın ne kötülüğü var?
Fetö zırvaları bunlar.
kutluyorum, dün gece yetmedi bu gecede kutluyorum. hatta açıklıyorum 24 aralıktan bu yana kutluyorum!

ne olacak, ne yapacaksınız? kutluyorum var mı yan bakan? isteyene yılbaşı ağacımı da gösterebilirim. uzunluğu tavana kadar, yeterli olur mu?
dünden nevale kaldı,içmeye bugünde devam ediyorum,şimdi ben neyi kutluyorum,lan oğlum bırakın şekilciliği ben 1997 yılbaşısıydı sanırım,bardan gelip sahur yapıp ertesi gün oruç tuttum.
yılbaşı kutlamalarını dünyaya yayanlar müslümanlık öncesi türklerdir diye not düşelim mi?
yeni yılın gelişini kutlayan müslümandır.

saçma sapan işler. ben yılbaşı kutlayan müslüman olmayan kişiyi de anlamıyorum ki. lan neyini kutluyon. yeni yıl gelince noluyor lan. aksine ölüme daha fazla yaklaşıyosun. 49dun şimdi 50 oluyosun. ama gerekli tabi. hani aile ortamı falan. yani ailenle bu tip aktiviteler yapılmalı ama yapmak için de 1 yıl geçmesini beklemeyin yani. güzel yemekler falanlar filanlar hep bayram günlerinde. aha benim aile. normalde hep patates bugün pasta masta falan. neden yani. normal günde almayınca noluyor. bu günde alınca noluyor lan. okul bitecek, annemin saçı beyazlamış, ablam zaten bu yıl bitiriyor. ablam tutturmuş taşıncam falan. aile bir kara deliğe sürükleniyor ve yeey, bugün bayram erken kalkın çocuklar.... neden lan neden.
Normal müslümadır...
la bırakın kutlamasınlar 24 saat tapınsınlar. gerçi ahkam kestiklerinede bakmayın. müslümanların tek görevi "ben müslümanım" deyip cennete gideceğini zannetmek başka bir icraatleri yok zaten. cehennem olsaydı başta bunlar giderdi.
islam'da yılbaşı kutlayan da kafirmiş meğersem ama bu kişi de kendine müslüman diyen bir insan türüdür açıkça.