bugün

Yürümek tanımı bende çok başka arkadaşlar üzgünüm….
bazen mecburiyetten bazen de spor amacıyla yapılan bir şey. otobüsten birkaç durak ileride inerek de yapılabilecek bir aktivite.
bugün madenler'den gideceğim yere 3 durak olmasına rağmen otobüse göre daha çabuk varmamı sağlayan şey. trafiğe takılmamak güzel oluyor. hem akşam yürüyüşü oldu. haritalardan en kestirme yola bakmıştım. trafik varsa zamandan tasarruf valla. otobüsten hızlı gittim.
Bu ifadeyi ala tokel mecazi anlamda bir karşı cinsle yakınlaşmak anlamında kullanmış.
Gerçek olanıysa oksijen depolatır, sağlıklıdır.
hiç bilinmeyen bir yere yüründūğünde kaybolma ihtimali de olabilir. mesela ben mevlanakapı'dan kocamustafapaşa'ya yürümek istemiştim ama kendimi yedikule'de bulmuştum.
artık daha çok sevmeye başladığım bir aktivite.
yolda yürürken hep sağdan yürümeli hızlı olanlar sollarlar.

otoyoldaki gibi.
moduna göre farklı hissettiren bir eylem.
Kimileri maratona çıkmışken kimilerinin ise yerde topal olması durumu.
Tek başına yürümek enerjinizi atmanızı, hoşsohbet birisiyle yürümek ise deşarz olmanızı sağlar. Sorunsuz yürüyebilmek bir nimettir, yürümek güzeldir.
Bazen düşüncelerden uzaklaşmak için fazlaca başvurduğum eylem.

Özellikle gecenin karanlığında yapayalnız sokakların uykusuyla..
Haftada 4 gün 7.5 derece eğim ve 7.0 hızda bantta yürüyorum gayet iyi geliyor.
Her cumartesi konak Alsancak arası yürürüm.
kafa dağıtmayan eylem. tam 3.5 saat yürüdüm zira. rotamı uydudan görüntüleseler mal sanırlar o derece. arada içimden küfür ettim, o daha iyi geldi mesela.
Koşmaktan daha faidelidir.
Hafiften yağmur yagiyorsa ve kulaginizda en sevdiğiniz parça çalıyorsa keyifli olan eylem.
ansızın gelen mutluluklar ve hüzünler için sakinleşme çabasıdır. bazen kafandakileri atmak için bazen kafandakileri düşünebilmek için çıkarsın yürümeye. sokak sokak dolaşmak, sahil boyu yürümek ve akşam vaktinde yürümek, diğer tüm yürüyüşlerden daha güzeldir, bence.
özellikle moralim bozuk olduğunda, kafa dağıtmak için yaptığım en iyi aktivite. çıkmaya fırsat bulamazsam youtube'dan yürüyüş videoları izliyorum. bu aralar bu tarz kanallara sardım. çoğunluğu yabancı olsa da türklerden de iyi örnekler var. (bkz: )

https://www.youtube.com/c...GD7Diw?sub_confirmation=1
karıya kıza olanı makbuldür.
ayağın biri daima yerde olarak, Adım atarak ilerlemek, gitmek.
https://www.youtube.com/watch?v=rA47ZCn-J0E
En sevdiğim spor şekli.

Kulağımda kulaklık, ayaklarımda spor ayakkabı saatlerce yürürüm. Hem kilo verip hem ruhumu dinlendiriyorum.
sevgi soysal kitabı.
Genlerdeki yörüklükten olsa gerek çok sevdiğim aktivite. Yani bıraksalar böyle iZmir’e falan ben yürüyerek giderim geze geze. Hatta çoğu zaman hayıflanırım bok mu vardı teknoloji çağında geldim dünyaya diye. Eskiden ne güzelmiş geze geze konaklaya konaklaya gidiyormuş insanlar. Şimdilerde gereksiz bir telaş.

Öte türlü yürüme konusunda iyi değilim ama. Genlerde o yok sanırım!
bir amaç uğruna alt ekstremiteler aracılığıyla adım atarak gerçekleştirilen eylem.