bugün

sıcağın beyne işlemesiyle çekilmezlik sınırlarını zorlayan okuldur.

yine de beyin sulandıkça, ders esnasında kurulan hayallerin daha bir yaratıcı olduğuna inanıyorum.

bir gün yine yaz okulundayım. ders sözelin babası. annenin her gün görüştüğü komşusu kadar her şeyle ilgili. toplumsallık akıyor.
hoca bir yerden yakaladı enformelleşmeye geldi. kadınlar falan feminist duyguların dibini yaşıyor o an. yok ama yine de o kısık ses tonu değişmiyor.

''mıy mıy da mıymıy gençler. bir kere, iki kere, üç kere...''

ben;
- aaaaaaaaaaaaaaaaaahh, tuttu fırlattı kalbimiii ezdi üstünü çiğnedii...

hayal dünyam o an o kadar hareketlendi ki, hocaya gülümseyerek bakıyorum, kafamı yine sıraya koyuyorum, hocayı gökçenin kıyafetleriyle hayal ediyorum... iyi uykular...
öğrenci için masraftan başka bir şey değidir.a.q
para + sıkıntı + sıcak. hepsinin aleyhinize işlediği zamandır yaz okulu.
sınavlara çalışmak dışında bir de proje yapmak zorunda olanlar için daha büyük olan felaket.
normal bir okul döneminden daha eğlenceli ve daha az yorucu olan dönem. ya da ben zevkine kaldığım ve para ödemediğim için bana öyle geliyor da olabilir. ama cidden haftada 2 gün ders var. gerisinde istediğin şeyi yap. hatta yaz diye hoca kasmıyor bile ki normalde baya bir yorucu olabiliyor kendisi. bilseydim böyle zahmetsiz olduğunu daha önceden kalırdım. ne uğraşıcam 4-5 ay derslerle.
yazın ortasında, sıcağın tavan yaptığı saatlerde; klimalı sınıflarda uyuklayarak ders geçme yöntemi. çoğu okulda normal dönemden daha rahattır ders geçmek.
şımdi yaz okulunda olmak vardı tüm dünya dertlerinden sıyrılıp, kaygısızca ögrenci olmak.
Parayı veren düdüğü çalar sıtayla. Hocalar dersleri gram siklemez yaz okulunda. Dönem içinde iyi bir vize notum olmasına rağmen final notumu 36'dan 40 yapmayan hoca yaz okulunda ders işlemeye tenezzül bile etmiyo.
Siktiğimin memleketinde günlerde geçmiyo. neyse http://www.youtube.com/watch?v=A7xzF4H3HbY
burası survivor beylerr,,,
burda her şey gerçek,

burdan çıkış yok!!
yazın ebesini zkendir.
An itibariyle kendime mi bu lanet olasi seye mi kufretsem bilemedigim eziyettir. Lanet olsun 2 ders aldim ikisinden de kaldim
Yazı kendinize zehir etmek için kalınan, dönem tekrarı durumu varsa mecbur olunan zıkkımdır. Çok şükür ki bitmiştir.
adana'da maruz kalındığı takdirde, bünyeyi çığrından çıkarma potansiyeli yüksek olan ders geçme ya da ders notu yükseltme aracı.
ankara'da maruz kalındığı takdirde hayatın anlamsızlığı üzerine derin felsefi düşüncelere boğma potansiyeli yüksek dönem.
(bkz: pişmanlık)
geçtiğimiz yaz okulunda götümden terler akıtarak koskoca 1 dönemin dersini vererek hayvanlaştığımdır. boru mu lan 20 kredi geçtim yazın. 9 ders mi ne yapıyo. tabi yaz okulu+bütlerle geçtim o kadar dersi. yaz okulunda 12 kredi, bütlerde 8 kredi. bu benim için inanılmaz bir anı olarak kaldı. yazın çektiğim onca sıkıntı, uyumadığım günler... hiç unutmam, halk edebiyatı ve çtl bütünün olduğu zaman 4 gün uyumayıp ders çalışmıştım.

bu yaz okulu performansı ortalamamı da yaklaşık 0,30 arttırdı tabi.
insan düşünüyor zaten bu mal hocayı çekeceğime dersi withdraw edip yazın rahat rahat geçerim diye. ama uygulamaya konmuyor ne yazık ki.
büt ve bu konuda bilgisi olanların mesaj kutumu yakıp yardımcı olurlarsa çok sevinirim. sorularım var bu konuda.
görükle'de normal sezona göre daha iyi geçer. ortalık daha sakin ama her zamanki gibi eğlencelidir. değişik ve hoşuma giden bir yönü var. ya da ben kaldığım derslere kılıf arıyorum. bilemedim bak şimdi. neyse, zaten önemli olan diğer taraftaki sınav.
3 derse 190 lira har(a)ç ödeyerek dahil olduğum giritasyon. o değil de bu harçlar kaldırlmamışmıydı keke ?
can kurtarıcısıdır. evet.
bir 3-5 nöbeti değildir, değerini bilin lan insan çok arıyor.
çok saçma şey la ! Üstelik kazık.
Amına koyayım.

Öğrencinin amına koymak için her yaz üniversitelerde açılan dönem.
kışın gezip, ders çalışmayanların yaz mevsimi geldiğinde cezalandırılma şeklidir.