bugün

almanız gereken sorumlulukların bilincinde olmalısınız. sadece keyifli tarafları yok maalesef. yalnızca sana bakan bir ev düşünün. size ait. ama her anlamda *
Valla hacı evi bok götürmesin yeter.
Küçük ve sadece kendinizin donatacağınız bir evde yaşayın. Fazla kişi girmesin.
belli bir süre sonra ağlayacaksan hiç bulaşma. boş evde kendine meşgale bulmayı öğren. kesinlikle ama kesinlikle titiz ol çünkü yine sen temizleyeceksin. yemek yapma işine bir şey diyemem çok paran varsa dışardan yersin ama öğren.market alışverişinin bokunu çıkarma yiyemiyorsun çünkü bozuluyor. eğer sıfırdan bir eve giriştiysen tamamen hayat tarzına göre eşya al falan filan.
Başlık bana “yalnız yaşamak isteyip de yaşayamanlara ve bunun için adım atacaklara tavsiyeler” gibi geldi ama entryler direkt olarak yalnız yaşayanlara tavsiyeşer veriyor.

Entrylere uyacak olursam: temiz olun temiz, diğer türlü olduğunda çoğu insan evinize gelmez, gelse bile bir an önce gitmek ister.
https://www.youtube.com/watch?v=sjdCo-7Ll_w

yalnız yaşamayın mutsuz eder.
Kendiyle Zaman geçirmeyi bilmeyen, kendine yetmeyen, kendinden keyif almayan, illa insan, illa ses, illa muhabbet isteyen insanlar, yalnız yaşamaktan uzak durmalıdırlar.
Lakin On gün kafa dinleyip, memlekete dönme hadisesi değildir.
Artık hayat tarzındır, sessizlik ve yalnızlıkla derdin varsa hiç düşünme.
evinizi istediğiniz gibi düzebileceğinizi unutmayarak hızlı ve çabuk karar vermeyin. ayrıca evin bütün temizliği size kalmış olacağı için temizliği ihmal etmeyin.
rahata alışmış bir kemirgenseniz yalnız yaşamayın, yoksa sağda solda ağlarsınız.

çöp eve dönermiş, hayatın boyunca çöpünü başkası attıysa ve atacaksa, götünü başkası topladıysa ve toplayacaksa sadece yalnız değil genel olarak da yaşama zaten kardeşim.

yalnız yaşamanın tadını sadece ondan keyif alanlar çıkarsın.
bir durum. başta güzel gibi gelse de insanın ailesini özlediği an ve anlar mutlaka oluyor.
ailenizin kıymetini bilin yalnız yaşayınca her şey başınıza kalıyor evin hem erkeği hem kadını oluyorsunuz.
dışarıdan davulun sesi iyi gelir ama yaşayan bilir kolay değil.
özellikle rahatınıza düşkünseniz kırın dizinizi ailenizle yaşayın.
Çöp eve döner.
Yaşamayın ömür geçmiyor öyle.
Evde biri varmış gibi düzenli olmaya belli sıklıkta temizlik yapmaya ve uyku düzeninize özen gösterin. Kısacası düzeni elden bırakmayın baslardaki rahatlık yerini salkım sacak,duzensin pis bir hayata bırakıyor. Baslarda cok mutluyken sonra depresifleşiyorsunuz.

Belli aralıklarla aile evine ya da arkadaşlarınızın evine gidin ya da misafir çağırın yoksa yalnızlığın rahatlığına alıştıktan sonra aile evinde dahi rahat edemiyorsunuz.

Evlenmeden önce mutlaka bir deneyin tek başına bir evi çekip çevirmeyi öğrenin ama ben o kadar alıştım ki biriyle aynı evi paylaşmayı düşünemiyorum.
yalnız yaşamayı deneyimlemek elbette şahane bir durum ama bazı zamanlar evde bir nefes, bir hareket olması da isteniyor. o zamanlar için arayabileceğiniz, 1 saat içinde yanınızda olacak dostlarınız varsa kiralık ve satılık dairelerimiz için mesaj atabilirsiniz.
temiz olun, hobileriniz olsun ve yalnızlığın tadına varın. size özenen birçok kişinin olduğınu unutmayın.
Temizliği geçiştirmeyin azar azar her gün biraz temizlik yapın. Yoksa bir anda kendinizi çöp evde bulursunuz da ipin ucunu ne zaman kaçırdığınızı anlayamazsınız.
Tek yaşıyorsunuz diye yemeği geçiştirmeyin oturup adam akıllı yemek yeyin. 7'de uyuyup gece 3'de uyanmayın uyku düzeniniz olsun. Yalnızlığa alışmayın sonra insanlara tahammülünüz kalmıyor, Yüksek Sese asla katlanamıyorsunuz.
Kısacası benim yaptıklarını yapmayın.
kahve makinesi alın. sabah güzel bir kahve içmek kadar güzel birşey yok.
Hiçbir kuralı dinlemeyin, yok yemek yapmayı öğren yok bilmem ne yapmak.

Ben hiçbirini yapmıyorum, hala da yaşıyorum ve çoğunuzdan da sağlıklıyım, geceden süte 2 parça yulaf atıp sabah gömeceksin tüm enerjini karşılayacak öğlen de bir yere gidip salata et yiyeceksin bitecek.

Yok yemek yapmayı öğren yok şunu kesin yap falan, hikaye.
yalnız yaşamak istemem ama arada evde yalnız kalmak iyi oluyor.
çok küçük bir ev tutun, mütevazi, hayli ağırbaşlı. ne kadar küçük bir eviniz olursa o kadar size ait olur, o kadar sahiplenirsiniz. ve çok eşyanız olmasın. çok kitabınız olsun.
Sosyal mecralarda yalnız yaşadığınızı söylemeyin, belli etmeyin...
yalnız yaşayan başkalarını düşünün.
Ölün de kurtulun. Yaşamak daha zor size.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar