ing: why not yani *
wie so? ile desteklenirse t1000 kılıklı müdür yardımcısı görevli magister olunur.
neden ki? gibi bir türkçe karşılık gösterilebilinip tam da bir türkçe karşılığı olmayan ingilizce deki "why not" kalıbının almancası.
kısaca açıklanmaya çalışılınırsa:
bir soru karşılığında neden? soru cevabı verilmek istendiğinde, önceki cümlenin olumsuz olması dahilinde eklenmesi gereken yine olumsuzluk edatınn gelmesi ile oluşan neden soru zarfı.
şimdi biz bir anlam veremiyoruz aslında, neden mi? çünkü biz her türlü neden soru zarfını olumlu haliyle kullanıyoruz.
bir de türk halkına karamsar derler. hadd ordan.
-1 . warum = warum nicht!
gibisinden matematiksel açıklaması da mevcuttur.
hollandacası waarom niet olan soru öbeğidir. ingilizcesi, almancası yazılıyor da neden hollandacası yazılmıyor anlamıyorum ve üzülüyorum. artık haykırıyorum ki hollandaca olmadan ingilizce ve almanca havada kalıyor. artık kabul ediniz!
"neden olmasın" anlamına gelir.
fransızcası da 'pourquoi pas ?' olan söz öbeği. rumcasını bulup geliyorum, iki dakka.

edit: rumcasını buldum ama karakterlerden dolayı yazamıyoruz. üzüldüm şindi.
uludag sozluk yazarligi yemini ederek, ailemize nail olmuş yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
(bkz: hayır yani niçin)
alm. neden değil. kelimeler yer değişince ise bambaşka manaya bürünür.
deutsche welle'nin goethe enstitüsü ile ortak hazırladığı ve birçok dilde hazırlanmış almanca eğitim seti. sete sıralama şu şekildedir:

1-warum nicht- 4 seviye
2-wieso nicht
3-markplatz
bir kaç gündür verdiği ayarları takip etmekte olduğum yazar.
beşiktaşlı bir yazar. başka söze hacet yok, kafidir bu kadarı.
düzgün ve adam gibi bir yorum yapmış beşiktaş yazarı. insan gibi yazalım insan gibi konuşalım yeter. tebrikler, analiz gayet iyi. yakın görüşler hakim. selamlar.
(#9390890)
alm. niçin/neden olmasın anlamları taşıyan soru cümlesi. hatta şöyle bir geyiği vardır mesela alakasız olarak tabi ama;
warum? diye sorarlar.
darum! diye cevap verirsiniz.
sinema ile içli dışlı olan, film tavsiye etmeyi seven, ulan ne izlesem x filmini çok beğenmiştim ama var mıdır bana aynı zevki verebilecek film diyenlerin danışmasını tavsiye ettiğim yazardır.
türkçe: hiç mi yok
almanca öğretmek için hazırlanan radyo kursu:

link:

https://www.dw.com/tr/alm...-1-b%C3%B6l%C3%BCm/s-2607
inilizcesi : why not?

türkçesi : neden değil?

t : almanca bir söz.
Ich mich?
Oder, oder wir uns?
Jeanny
Jeanny..