bugün

içki içilir,dağıtılır,eğlenilir,coşulur,hüzünlenilir.. ama viski içmek,içmeyi bilmek adeta bir sanattır,herkes içemez onu,beceriksizlik değildir belki..ama kendine göre bir ağırlığı bir olgunluğu vardır viski içmenin,damak tadı gerektirir.. herkes içemez..
röbdeşambr gerektirir.*
beraberinde çikolata veya limon gerektirir.
arkadaşı zengin olanların yapabileceği eylem.
bugün "la bi sarhoş olayım da" her şeyi unutayım diye bir mallık yapıp, hızlı hızlı içtiğim; şu an da baş ağrısından ölmeme sebep olan eylem. yok mu lan hal çaresi amına koyım.
acı ama lezzetli bir keyif içkisidir.
(bkz: günahtır içmeyin mübarekler)
Çikolata veya puroyla gayet güzel giden, kaliteli versiyonları şeker gibi tada sahip olan içkidir viski. Dolayısıyla viski içmek, alkollü bir içecek olan viskinin tüketilmesine verilen addır. Daha hayatında viski tatmamış hatta alkolü ağzına almamış kişilere şiddetle önerilmeyen eylemdir.
öküzlük yapmak istiyorsanız, bir bardak buzlu sek viskiyi sıcak su ile dolmuş bir küvette için. yok böyle bir kafa azizim, lakin 2 lemeyin kalbe zarar.
ardından bir buzlu martini istemektir.
(bkz: viski var dediler geldik)
ilk alkol deneyimim. öyle hoş, öyle güzel, böle pamuk gibi bir şey.*~
kültür ister.
malt viski içiliyorsa buz koymak intihardır. ismini hatırlamadığım bir amerikalı yazar malt viskiye sadece gül yapraklarının üstündeki damla kadar su koyun ve aromayı açığa çıkartın demişti.
bourbon veya scotch tarzı içiliyorsa buz ile tüketilebilir.
tuzlu ve gevrek yiyecekler ile güzel giden bu içki puronun da pezevengidir ayrıyetten.
ben elma veya armut ile de gayet güzel gittiğini düşünmekteyim.
olmazsa olmazı bitter çikolatadır.
15. katta ki dairenizde,üzerinizde bornoz(banyo yapmış olmanız önemli değil) büyük pencerenin önünde tüm şehri bütün renkleri ile seyire dalmışsınızdır.

(bkz: nerde la viskim)
günahtır.
keyif ehli insanların tadına doyamadığı, tadımı sert ve yakıcı, baş ağrıtmayan sarhoş etmeyen, meyve parçacıkları ve çikolatayla tüketilmesi gereken soğuk kış gecelerinin vazgeçilmezi, iç ısıtanı.
2 yıl önce içmeyi bıraktığım içkidir. çorumda 2009 yılının kasım veya aralık ayıydı 1 şişe viskiyi sek içtikten sonra iptal olmam ve az kalsın alkol komasına girecektim. viski içmek aslında zevk işidir.
hele hele blue label ise tadından yenmez.

ek: şaka şaka ayran içiyorum, tikveşli.
sadece tadımlık içilmesi gereken, asla ve asla istismar edilmemesi gereken bir içki türüdür..

viski ile sarhoş olmaya kalkmak, ancak medeniyet görmemiş insanların işidir..viski, kültürel özellikler taşıyan sembolik bir içkidir..1-2 dubleden fazla içilmez zaten..
keyif işidir. kendimden bilirim.

(gammaz burada es verip sana sesleniyorum, öyle ilk cümleye takılıp subjektif deme, devamını da oku, yazının bütünü tanımı oluşturacak)

klasik tabirle amele işi bira içer gibi lıkır lıkır içilmez bu meret. "sünger gibiyim ben seeeaarrrhojj olmem" diyen tipler hiç yanaşmasın.
eşek sikmenin bile adabı varken viski içmenin hayli hayli adabı mevcuttur. genellikle fazla kalabalık olmayan ortamlarda tüketilir. öyle zirvelerde hava atma amacıyla içen kişi anca enayi gibi bir şişe* parasına bir kadeh içer ancak, o da en fazla bir kadeh içer, sonra yine biraya talim eder.
paragrafın başında belirttiğim üzere öyle yaldır yaldır içilen bir zıkkım değil. dışarıda bir mekanda içiliyorsa şayet 1-2 kadeh yeter de artar kişiye. yok aga biz evde takılıp keyfimize bakıyoruz derseniz o zaman durum değişir. tüketmek üzere aldığınız şişenin boyutuna göre**** 6 ila 9 saatten az olmamak kaydıyla tüketilmesi en makbul olanı. daha hızlısı da daha yavaşı da maymun eder, zevkten mahrum bırakır. zira meretin kokusu, sahip olduğu aroma aşırı hızlı ya da aşırı yavaş tüketimde sittin sene anlaşılmaz. boş yere böbreklerinize ve karaciğerinize iş çıkartmış olursunuz. seks olayına girmiyorum bile, hızlı olsa çarpar bi skim yiyemezsiniz, yavaşsa bi bok anlamazsınız öyle de garip bir merettir.

kişilerin tüketim alışkanlıklarına göre beraberinde bir şeyler tüketilmesi güzel gelir. kimisi soda, ice tea, kola türevi içeceklerle karıştırıp içmeyi severken bazısı tamamen sek içmeyi tercih eder. bu iş kimi zaman yokluktan, kimi zaman harici ortam sebeplerinden değişkenlik gösterebilir.

puro bunun pezevengidir diyenlere ithafen demek istiyorum ki;
ya ben anlamadım bu ikiliden, ya da bu zamana kadar bu ikiliyi bir arada tüketenler gösteriş olsun diye tüketmiş. evvelce keyif için puro içerdim, yanına viski kattım bi bok anlamadım. olm puro zaten ebemizi skiyor içerken, üstüne viski. mazoşist olup çıktım lan bi zaman sonra kamçı, kırbaç, kelepçe falan aramaya başladım. yıllardır içtiğim sigara bu kadar ebemi sikertmedi benim vazgeçtim lan purodan. pezevengiymiş, sittirin la ordan.* sözüm acemilere, sakın öyle bir hata yapmayın. yeminle gırtlağınız skilir, 2 hafta iflah olmaz, travesti gibi bir sesle gezersiniz ortalıkta.

yeni başlayacaklara tavsiye edilen şekil, sakın ha sakın sek içmemeleridir. ilk içimdeki tat 10-15 gün gırtlakta kalır, bi garip hissettirir bünyeyi. böyle iğrenç değil, öyle aman aman hoşa da gitmeyen garip bir hissiyat hallerine sokar sizi. soda, kola, ice tea falan karıştırıp için.

buz mevzusuna hiç girmedim farkındaysanız, onun için biraz kaşarlanmak gerekiyor. evet buz da tadında bir değişiklik yapıyor olsa da esasen suyun tatsız oluşu sebebiyle ne viski'den bi tat alınıyor, ne de buz (dolayısılya su) tadına pek etki etmediği için* kendinizi mal gibi hissettirebiliyor. hele ki parayı zar zor denkleştirip alınmış bir şişe söz konusuysa ortada. aman diyeyim yapmayın böyle şeyler. buzlu tüketim ve sek tüketim tamamen kaşarlanma dönemi simgesidir. önce buz tüketimi başlar, bu şekilde yavaş yavaş gırtlak bu sertliğe alıştırılır ve sonrasında gırtlaktan aşağıya doğru en sert vuruş için sek içime geçilir.

bu meret tüm alkoli ürünlerde olduğu gibi kendine has bir kokuya sahiptir. ergen tiplerin "la viski içelim kokmaz, evdekiler de durumu çakmaz" triplerine inanmayınız. halkalı çöplüğü ne kadar çöp kokuyorsa, bu meret de o kadar alkol barındırdığı için kokar.

sayılabilecek en güzel yanı ise, iyi meze ve isteğe göre eklenen karışım sıvıları -ki yukarıda da bahsettiğim kola, soda, ice tea- eşliğinde tüketilmesi durumunda diğer alkollü ürünlerin bıraktığı gibi sabah kalktığınızda herhangi bir sorun yaşatmaz. ne bozkır camışı gibi akşama kadar uyutur, ne de muayyen gününde eve gelip kafa sken komşu teyze gibi başınızı ağrıtır. sonrasında uyuduğuz birkaç saatlik uyku size dünyanın en tatlı, en keyifli uykusu gibi gelir. gerekenden az uyusanız bile sanki asyalı seksi hatunlar size ayak masajı yapmışcasına pamuk şeker kıvamında başlarsınız güne.

"lan bunu içinde bi skim olmuyomuş" diyerek abanmayın, her alkollü ürün gibi bu meret de sarhoş eder, hatta maymunlar kralı yapar sizi. evin reisi aslan kral* maymun halde görüp de skerse karışmam.
adabıyla için.

post scriptum: çikolata ile aram olmadığı için herhangi bir beyanatta bulunamadım. denemesi size kalmış. hoşa gittiğini söyleyen de var iğrenç diyen de.
blue label olsun, black label olsun, jack daniels olsun gentle jack olsun ya da wat 69 olsun. içtikten sonra eğlendiğinizi düşünebilirsiniz ama o eğlencenin sahte olduğunu anladığınız da inan bir kadeh viskiyi zor bitirirsiniz, o eğlencenin aslında işkence olduğunu anlarsınız.
sabah düzgün uyanmaktır, temiz içkidir viski. her hangi bir içkinin verdiği baş ağrısı, mide bulanması, vücut ağrısı yapmaz.
kapalı ve yağmurlu havalarda, doom metal eşliğinde, solitude aeturnus olur olmaz değil, eşlik ettiğinde orgazm gibi bir bir şeydir. kapalı havalara en çok yakışan içki türü.
bir rakı içmek değildir .
matara ile cepte taşıyıp arada bir bir yudum almanın makbul olduğu içki.
nasıl sevgili dudağından şehvetle öpülürse, viski de şişesinden içilir.

bir su bir de viski şişesinden içilir.
sonra diğerleri gelir.