bugün

bütün mezunları mı aptal olur bana mı denk geldi bilmiyorum ama özellikle 2000 mezunlarının beyinsel hasarlı olduğu tecrübeyle sabit olan okul.
türkiye nin en köklü liselerindendir. ilk türkçe eğitim veren lise Vefa lisesidir.
her yıl düzenlenen pilav günleriyle mezun olanların liselerine vefa borcunu ödediği bir eğitim-öğretim kurumu...*
icerisinde hicbir ise yaramayan hocalar barındırdıgı gibi universitede ders verebilecek bilgi seviyesi ve yetkinlikte de hocaların bulundugu (bkz: ismail aktas) 7 senemi gecirdigim cok iyi arkadaslıklar ve bana olgunlasma adına cok sey katmıs olan türkiyenin en köklü liselerinden biri
10 yasında girip 18 yasında cıktıgım icinde buyudugum esi benzeri olmayan türkiye'nin en iyi liselerinden biri
her yıl mayıs ayının ilk pazar günü okul mezunlarının buluştuğu ve bu güne (bkz: boza günü)adını veren bozanın bedava dağıtıldığı okul. hayatımın 8 yılına ev sahipliği yaptığınıda unutmamak lazım!
boza gününe uzun zamandır uğrayamadığım yer.
önemli ve ünlü mezunlarının yaş ortalamasına bakınca "vefa lisesi,eskiden liseymiş demek ki! dediğim lisedir.
etrafı işyerleri ve atölyelerle çevrilerek içine sıçılan tarihi vefa semtinde eskiden kalma tarih kokan bir kaç yapıdan bir tanesidir.
Kemal sunal'in mezun oldugu lisedir...
moskova düşer vefa düşmez diye yazmışlar duvarlarına zamanında.şimdi nasıldır bilmem. ayrıca;*
1872 yılında kurulan, türkiye'nin ilk mülkiye lisesi ve türkçe eğitim yapan ilk lisesidir.mehmet akif ersoy, yahya kemal beyatlı, gazenfer özcan, kemal sunal, uğur dündar, müjdat gezen vefa lisesinin ünlü mezunlarından bazılarıdır.
çemberlitaş anadolu lisesi'nin bilgi yarışmasında ayar verdiği lise...
bir sürü ünlü ve bilgili kişiler yetiştirmiş olmasına rağmen bu denli kötü eğitimi nasıl verdiği merak edilesice okuldur.
1-Okumakta olduğum lise.
2-Birçok ünlünün mezun olduğu lisedir. Ör: Kemal sunal , Müjdat gezen , Uğur dündar.
3-Boza günleriyle ün kazanmış bir lisedir. Henüz mezun olmamış öğrencileri bu güne katılamaz . Mezunlar için yapılır boza günleri.
4-Kemal Sunal Ödüllerinin sahiplerine ulaştırıldığı lisedir. Ödüllerin kimlere verileceği okulun öğrencileri arasında yapılan anketle belirlenir.
5-Bazı öğretmenleri baş belası olan okuldur.
okulumdur.

edit:trollcüm seni anlayamıyorum neden eksi söyle tamam diyeyim.
her ziyaretine gittiğimde havası beni kendimden geçiren okulum. gerçekten insan kendini bir yere ancak bu kadar ait hissedebilir. okuduğum üniversiteden daha köklü olması gibi bi özelliği vardır.*
ayrıca (bkz: boza günü)
Liseler arasında sözlüğe ilk sahip olan lise.
(bkz: vefa sözlük)
http://www.vefasozluk.com
iki kez evet iki kez bu lise de sınava girme şansı elde ettim. Bir kere semt harika girdinizmi Reşat Nuri Sahnesinin sokağından içeri insanın içini ısıtıyor. Okul belki bina olarak değil ancak içinde yetişmiş olanların geldikleri noktaları düşününce insana daha bir sıcak geliyor. Öğrencisi olmak isterdim bu okulun.
4 yılımı verdiğim, mezunu olmaktan gurur duyduğum ama mezun olduğum için bir o kadar üzüldüğüm, bu yıl 138. yılını kutlayan güzel okulum..
kızları arızalı olan lise.
zamanında anadolu lisesi yedek tercihleri yapmak için mi sonuçları ilanı için mi ne gittiğim lise. o günlerden beri aklımda büyük,eski ve tekinsiz bir mahal olarak yer etmişliği var.
Temsili iki rengi yeşil ve beyaz olan.Kadir Topbaş'ın havuz sözü verdiği ama yapmayacağını bildiğimiz halde mezun olana kadar bir umutla beklediğimiz lisem.
4 sene de laf mı, 20 sene önce mezun olanlar hala boza günlerini kaçırmazlar. bu onlar için kutsal bir görev gibidir. bir ay öncesinden hazırlık yapmaya başlarlar. o günü iple çekerler. o gün gelince de okul bahçesinde buluşup saatlerce dikilirler. çünkü okul yönetiminin bu konuda hiçbir hazırlığı, hiçbir organizasyonu yoktur. boza bile verilmez mezunlara.

dünyanın en aptal tören günü için, okul mezunları her sene binbir heyecan duyarlar...
sevgili peder beyciğimin lise 2. sınıftayken sağmalcılar lisesine sürüldüğü lise.