bugün

entry'ler (56)

19 temmuz dünya fenerbahçeliler günü

binevi dünya heryıl gereksiz birton transfer yapan takım günü

tübitak

üniversite öğretim görevlilerinin ve onların danışmanlıklarını yaptıkları doktora öğrencilerinin projelerini destekleyen ve desteklemek için çok sıkı bir jüri eleme yöntemi kullanan kurum

nutuk

Mustafa Kemal Atatürk'ün en önemli eseri olarak taçlandırdığı Türkiye Cumhuriyeti Devletini'nin nasıl ve hangi şartlarla kurulduğunu anlatan atatürk'ün 2 numaralı eseri.

bir kadına söylenebilecek en güzel şey

Güzel olduğun için güzelsin

15 21 mayis mutlu dogum haftasi

Önemli olan Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum haftasını kutlamak değildir. önemli olan Mustafa Kemal'e sahip olmaktır, mustafa kemal gibi düşünüp mustafa kemal gibi yaşamaktır. elinde olsaydı herhalde Atatürk doğumgününün 29 Ekim 1923 olmasını isterdi belki.

9 mayıs 2006 itü pkk ya hayır yürüyüşü

"üniversiteler doğruların tartışılarak aranacağı kurumlardır. Tartışma olmayan yerler üniversite değildir."
Cahit Arf

Unutulmaması gereken şey ise şudurki tartışmaların kanlı bıçaklı değil demokratik tartışmalar olması gerektiğidir.

aleviliğin meb müfredatına alınması

hiç kimse hiç kimseye zorla din dersi veremez. din kişinin kendi seçim hakkıdır. ister müslüman olur ister hristiyan istersede bazılarının deyimiyle dinsiz kime ne? kim zorlaya bilirki sen şu dersi alacaksın sen bunu yapacaksın diye? demokratik bir ülkede kimsenin buna hakkı yoktur. zaten inanç insanın içindedir. ne sorla yerleştirilir nede zorla silinir. dinde zorlama olmadığı gibi tabiki din dersinde de zorlama olmamalıdır

sapanca gölü

özellikle kuzey tarafına bayıldığım günü birlik gezilecek ve birden çok kocası olan bir kadına rastlanılacak doğa harikası

bülent arınç

o kadar geri görüşlü bir adamdırki kendi partisi olan AKP'yi din düşmanlığıyla suçlamıştır kendisi

recep tayyip erdoğan

(bkz: penguen düşmanı)

sınavdan kesin 100 alacağım deyip 3 almak

sınavdan sonra "abi hiç çalışamamıştım zaten birde hoca şerefsizlik yapıp çok zor sormuş" diyipte sınavdan 90 üstü alanların yaşadığı durumun tersi

dille taciz

şerefsizliğin en önde gideni

rüşvet almayan trafik polisi

görülmemiş varlık

cevrim

termodinamikte ayrı ayrı proseslerin bir araya getirilerek bir sıraya sokulması ve son prosesle ilk prosesin bağlanması sonucu çeşitli parametrelerden kazanç sağlayan akışkan döngüsü

domuz urunleri tuketiminde turkiye nin 10uncu olmasi

delidana ve kuş gribi hastalıklarından sonra ülkemizde birde "domuz kurdu" hastalığının patlak vereceğini gösteren araştırma

mafya

çocukların özendirildiği sanki müthiş bir yapıya sahipmiş gibi gösterilen aksine 5 para etmez illegal grup

limonlu bahçe

lise yıllarında girmek isterdik ozamanalr küçüktük tabiki arkadaşlarla giremezdik, büyüdükten sonra arkadaşlarla gittik eğlendik. ama en güzeli arkadaşlarını dar yollardan dik merdivenlerden geçirerek limonlu bahçeye götüren sevdiğiniz insanla gitmekmiş. onunla birlikte limonlu bahçenin o şapşal kedi yavrusuyla oynayıp kediciğin resmini çekmekmiş. limonlu bahçede sevdiğinizle olmakmış en güzel olan

leb i derya

taksimde tünele yakın bulunan sanki kendinizi istanbulun en lüks semtinde hissettiren halbuki taksimde bulunan inanılmaz güzel manzaraya sahip restaurant-bar.
gidilip görünmesi gereken güzide mekan

umut

beni anlatan beni yazan beni parçalayan beni birleştiren beni uçuran imge; ben

ben seni unutmak için sevmedim

bilimsel olarak unutmak diye birşey yoktur. gerçi bunun bilimselliğide gereksizdir çoğu durumda, unuttum diyende unutmaz unutuldum diyende unutmaz hatta unutmak istiyorum diyen hiç unutmaz. o yüzden kimse kandırmasın arkadaşlar kendini boşuboşuna.