bugün

görsel
bünyeyi şarj etmek.
--spoiler--
Saygı ve utanç duymalı uykunun karşısında! işin başı budur! kötü uyuyanların ve geceleri uyanık duranların yolundan çekilin!

Hırsız dahi utanç duyar uykunun karşısında: hep geceleyin sessizce çalar. Utanmaz ama gece bekçisi, utanmadan taşır düdüğünü.

Öyle kolay bir sanat değildir uyumak: onun uğruna bütün gün uyanık durmak gerekir.
--spoiler--

der Nietzsche, böyle buyurdu zerdüşt kitabında.
bebeğin size uygun görmediği insan ihtiyacı.

çocuk yokken hayvan gibi uyurduk. yani uyurmuşuz şimdi anlıyoruz. hadi bana koyan yok ama anne çok ciddi ziyan oluyor. hele hanımın bir arkadaşı şey demişti "hazır daha bebek gelmemişken uyuyun uyuyabildiğiniz kadar". bizde yav tamamda o kadar değil hehe hehe falan gülmüş geçmiştik.
evet. gözlerimizin yaşlı olduğu doğrudur.
36 sattir bana uğramayan lanet.

Rekorum 72 saat, bakalım.
72 saat ne yav ölmek istiyorsan daha acısız yöntemler var ;)
Nedir o yöntemler kardeş?
Bu hayatta en hakiki mürşit uykudur.
53 saat oldu, gelsen mi artık?
Bu aralar benden firar etmiştir.
5 saat uyku şart em az sağlıklı ve tempolu bir gün için.
Hasret kaldık bu aralar birbirimize be cumartesi akşamına kadar da kavuşacak gibi değiliz.
merhamettir. iyi geceler.
Gelmeyendir. Ve yarın sınavım var. Off.
olmayan şey.
Hayattan bir süreliğine bile olsa uzaklaşabilmek , bize armağan edilen en güzel şey.
zamanı ileri alma yöntemi.
Her şeyden kaçmak istediğimde sığınak oluyor. iyiki varsın. Kalp.
Her insanın ihtiyacı olan enerjiyi en az
Harcadığımız ölüme en yakın olduğumuz enerji depoladığımız içine girdiğimizde uyanmaya üşendiğimiz ramazanda da en çok içinde bulunduğumuz şey ayrıca 4 5 gün uyumassanız tımarhanelik hastanelik veya 10 saat yatakta çıkamayacağınız kaktığınızdada pohmu yedim lan ben diyeceğiniz.
"...istediği şey, geceydi;daha iyi bir haber alacağı o sabaha kadar derin, düşsüz, kapkara bir uykuydu..."

(Bir Çöküşün Öyküsü - Stefan Zweig)
Çok uyuyan biri, bana uykusundan bölüştürse fena olmazdı.
bu hayattaki en güzel aktivitelerden biri.
Büyük nimet. Bu süreçte hem vücudu hem ruhu onarır. Beyin zararlı ve işe yaramaz olan şeyleri ayıklar ve bilinçaltında insanı rahatlatır veya uyarır. Çok faydası var severim uyumayı *
"Hiç kimse bir diğerinin yerine karnını doyuramaz, hiç kimse bir başkasının uykusunu uyuyamaz."
ismet Özel.
hayatımın en düzensiz dönemini yaşadığım şey.