bugün

Ateistlik din mi diye merak ettiğimdir.
meme tarikatı.
kutsal memenin olmadığı anketi...
Bizi bilen biliyor. Reklama gerek yok. Elhamdulillah.
bizi de bilen biliyor. reklama gerek var. deistiz allahıma bin şükür.

bir anket. *
(bkz: apateizm) ile (bkz: ateizm) in arasında bir yer. beni apateizmden ateizme iten nedenler inanan kardeşlerimin ıq 15 seviyelerinde tanrılarını savunmaları.
Bitane konfüçyüzcü yavşak barındıran anket. Olm biz üç kıtada Yed-i iklimi cihanda kafa kesen bir neslin son mümessiliyiz bak. Akilli ol!
Ülkemdeki din tüccarları bana bazı şeyleri sorgulattı ve deist oldum.
akp ve din tüccarları sağolsun dinden soğudum deistim.
inançlı değilim ama inanmıyorum da diyemiyorum allah korkum hala var çünkü.
Dini görüş ne amk. Ne yaşıyorsunuz?
Ateist kardeşlerim yüklenin.cennette arsa artı araba vaad ediliyor.
allah katında hak din olan islam.
(bkz: siyasi görüş vs dini inanç)
atelerin salvo yaparak deistleri geride bıraktığı anket.

http://anket.uludagsozluk.com/s/14941/
insanlar buna agnostisizm diyor. ben ise, koy gotune rahvan gitsin olunce gorecegiz diyorum.
Hepsine inanmak.
(bkz: hangi dini inanca inanıyorsunuz anketi) tarafımca aylar öncesinde yapılmış geniş katılım almış ankettir. Sonucu çarpıcıdır.
seçenekleri eksik olan anket?

mesela islam? ama sünni, ama şii?
mesela hristiyan? ama ortodoks, ama katolik, ama protestan?

olmamış..
ayrıca hıristiyan ne, hristiyan o.

onun haricinde konfüçyanizmin baş harfi büyük, deizm, ateizm, musevilik, budizm büyük.
islamiyet, tengricilik, paganizmin baş harfi küçük.

saçmalıklarına karşı tepki oyu olarak tengriciliği seçtiğim anket.
Budist oldugunu da gördüğüm anket olup , Budist arkadaşa selam ederim.
Valla ben islam dinine mensubum ama öteki bağnaz şerefsizler gibi kes lan dinsiz zındık diye tabirleyen adamlardan nefret ederim. Her dine saygım vardır. ilk önce insan olunmalı kanaatindeyim. Herkesin dini kendine. Böyle yaparak kurunun yanında yaşı da yakıyorlar.
E hani bu memleketin yüzde 95 ı müslümandı, o yüzden diyanete oluk oluk para akıtılıyor, her köşe başına camii yapılıyordu? Anket öyle demiyor?
Kalıplara ihtiyacım yok. Benim dini anlayışım sadece bana özel. Net olarak peygamber inancım kesinlikle yok. Bi yaradan var veya yok ama bir mucizeye inanmak mmanevi bir güç veriyor bana. O mucizede benim işte ben varsam herşey var yosam bananekiiiii.
Kendim hariç diger 2 yahudi tohumunu ariyorum.
müslümanların her türlü üstün olduğu anketlerdir. demek ki o kadar kara propagandaya rağmen hâlâ müslümanlar kahir ekseriyet. yaşasın islam!
Yazıklar olsun denilesi ayıplı ankettir.

Size nedir, bize nedir!
Hayır yani, milletin inancını öğrenip ne yapacaksın, nick6na girip, yerden yere vurmaya veri mi topluyorsun nedir yani?

Dini görüş òzel bir konudur.
Milletin donunu merak ediyor musun?
Etmiyorsun.
O zaman, onu da merak etme.
Git kendine bi hobi edin, vakıflara filan üye ol sen çocuum!
Bırak boş beleş merakları.
Bir dost.