bugün

kemalistlerle dalga geçtiğim sözdür.sen onca sene ''bir daha gel samsun'dan sarı saçlım mavi gözlüm'' de gele gele ekmeleddin gelsin,sizinde işiniz zor.
bunun bir üst seviyesi sike sike oy vereceksiniz. uslüp çok yanlış.
seçmenini koyun yerine koyan vasat cümlesi.
demokrasinin savunucusu ke-mal beyin tarihe geçen demokrasi aforizmasıdır.
"seve seve vermezsen s.ke s.ke vereceen bilalemmi" sözünü hatırlatır.

Senin aday gösterdiğin adamdan ne hayır gelir ben onu merak ediyorum.
Kılıçdaroğlunu, Uzunca bir süredir diktatör dediği erdoğan'a ettiği lafların altında bırakmıştır.

Boşuna büyük lokma ye büyük söz söyleme derler ya.
Ettiği büyük lafların altında kalmasına sebep oldu bu lafı.

Yiyorsa şimdi bir daha diktatör desin. Her seferinde bu lafı yüzüne yapıştırılacaktır.

Tıpış tıpış ne demek uleyn? Ne dediğinin farkında mı bu?
Yanlış bir düşünceyi ifade etme şeklidir.
Demek istenen kurtuluş savaşında da içimize sinmeyen bir sürü şey vardı ama kurtulmak için göz ardı edilerek devam edildi, şimdi de yapılması gereken içimize sinmeyen şahısa ülkenin refahı için, erdoğan'dan kurtulmak için oy vermemiz gerektiği.
öncelikle (bkz: tutmayın küçük enişteyi)

ama bence kemal kılıçdaroğlu'ndan beklenmeyecek derecede etkili bir hamle. sonuçta bu halk bu dilden anlıyor, bu dili, bu üslubu seviyor. kısacası tatava yapmayın basın geçin diyor, daha ne desin adam.
ak itler saldırıya başlamış yine tek cümle üzerinden. cümlenin önündeki ve arkasındaki diğer cümleleri beraber alıp paragrafı değerlendirin;

"Her kuruşun hesabının sorulmasını istiyorsan, özgürce yaşayıp tatil yapmak istiyorsan, senin hayatına birisi gelip müdahale etmesin diye düşünüyorsan, sandığa gideceksin, şakası makası yok Ekmeleddin ihsanoğlu'na oyunu vereceksin. Tıpış tıpış sandığa gideceksiniz, demokrasinin gereğini yapacaksınız"

tüm paragrafı okuyunca nasıl olur? algı yönetimi çabasında ak itler ama yemezler canım!

hesap sormak istiyorsan, tıpış tıpış değil seve seve o sandığa gideceksin arkadaş!
(bkz: vermicem vermicem benim değil mi vermicem)
"popiş popiş" ikilemesi kullanılsa daha hoş olmaz mıydı ? sorusunu akla getiren önerme.
tayyip e diktatör diyen yavşak kitleye kimin diktatör olduğunu gösteren cümle.

hadi yavrum, hadi canım emre itaat et, git sandığa hahahahah.
Mchp lilerin tıpış tıpış ekmelettine oy verme durumu.
Şimdi bunlar ekmelettin bey e tıpış tıpış oy vererek vatan kurtardıklarını vatanın kurtulması için her yolun mubah olduğunu falan savunacaklar. Bizde hep beraber güleceğiz. *
kemal kılıçdaroğlu söylemi.

ilk defa şu adamın bir konuşmasını beğendim lan... Az bile söylemiş hatta... KONUŞŞŞ DAMAT KONUŞŞŞ!!!

MHP ile ortak aday gösterince içine Devlet Bahçeli kaçmış... *

http://alkislarlayasiyoru...idip-oyunuzu-vereceksiniz
Durduk yere akla gelen Kılıçdaroğlu söylemi. çok şükür zamanında yapmadığımdır efendim. Sonuçta ne akkoyun ne de kızılkoyunuz.