bugün

küçük eniştenin o ufak tefek boyunun altında gayet cevval, gözlerinden ateş çıkaran bir cengaver vardır. bırakın elinden bir kaza çıksındır.
(bkz: herşeyi yapıyorum da gözlerimden ateş çıkaramıyorum)
bir metre boyundaki cengaver eniştenin, seferogullarının ustune atlayısı sırasında, kemal sunal ın sarfettıgı, gulmekten kırıp gecıren ve hatta bızı bızden alan söz obegi. *
(bkz: küçük iskender)
-tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin..
kendisini saldıktan sonra küçük eniştenin son halini gören şaban ile küçük enişte arasında şöyle bir diyalog gerçekleşmiştir;

- aa küçük enişteyi parçalamışlar
+ bana bak! ben kimseden dayak yemem tamam mı?
- belli canım yememişsin. sadece 5 dişin eksik, sağ gözün de biraz şişmiş
+ sen onun gözünü gördün mü?
- görmedim ne renk?
sözlük ortamlarına en uygun repliklerden biridir... ayrıca ne zaman görülse yarılınmaktadır... * *
hakiki tosun metal şarkısında atılan hayvani gitar solo sırasında söylenen replik.
artik bir sozluk aforizmasi. komik ve otesi.
her duyuldugunda iceriden gulme efekti yapilan sozcuk obegi.
eniştenin babafingosuna takdığı isim;küçük enişte
(bkz: tutmayın onu kimseler tutmasın)
(bkz: tosun paşa)
kemal sunali hatirlatan cumle.
lise zamanında bahçede iki erkeğin kavgalarını izlerken ve ayırmaya çalışanlara dönerek ani bi refleksle 'tutmayın küçük enişteyi salıverin gitsin' die espri yaptıgım alıntı kemal sunal cümleciği.
(bkz: emre belözoğlu)
(bkz: beşiktaş)
kadınları erkeklerinden daha pehlivan olan tellioğularının atom karıncası olan küçük enişteyi, zapdetmenin imkansız olduğunu anlatan cümleciktir.
efsane tosun paşa filmindeki efsane olmuş sözdür.

rahmetle anıyoruz

(bkz: kemal sunal)
ismail turut isimli fantastik sanatcinin yaptigi her icraatten sonra sarfetmek icin can attigim klise cumle. adamin yaptigi her ise mi boyle cuk oturur allahim ya.

(bkz: tespit yaptim oley)
yazılan okkalı entrylere cevap verilemeyince , yaralı yazarın başvurduğu çaresizlik bakınızı dır. bu bakınızdan sonra yazarlar orgazm olurlar.
(bkz: tutmayın yıldırım demiröreni)
http://www.facebook.com/v...=1282599357477&ref=mf * *
meclis kavgasına süper oturmuş yeşilçam klasiğidir.
solosu ile yaran repliktir.
http://www.youtube.com/watch?v=Aa7a70r8JyY
(bkz: yaran kemal sunal replikleri)
(bkz: tosun paşa)
küçük enişte ebatlarında bir arkadaşım vardı lisede.hiç birşeyden korkmazdı tüm kavgalara atılırdı.bizde ona bırakın küçük enişteyi diye gaz verirdik.küçük neişte ölmüştür büyük ihtimalle.