bütün toplum bu fahiş fiyatları protesto etmelidir. gerçekten enflasyon var ama bütün bu yeme içme sektründeki sırtlanlar aç gözlü kan emici esnaf bunları fırsat görüp ha bire ota boka her bahanede zam yapıyor gitmeyin yemeyin ellerinde patlasın analarının örekesini görsünler. dış dünyayla irtibat halindeyiz mesela ispanyada italyada çok kaliteli yerlerde bile bu fiyatlar yok. yani düşünün adamlar euro olarak senin benim en az 5 katı kazanıyor gıdayı bizden ucuza hem işlenmemiş halde alabiliyor hemde yeme içme restoran lokantada daha ucuza yiyor bu ülkenin bu rezil hali nedir hem kalitesiz malzeme hem porsiyonların uydurukluğu ve azlığına rağmen bu fiyatlar orospu çocuklarına hadlerini bu toplumun bildirmesi lazım. nasıl seçimlerde birilerine hadleri bildirildi şimdi sıra bunlara gelmiştir.
kısmen doğru önermedir.

lakin ben olayın şu tarafından konuşacağım. bizim ülkede protesto kültürü vs yoktur.bizim ülke başına gelen kötü olayları unutma ve alışma konusunda bir dünya markasıdır.

-deprem olur,insanlar ölür 2-3 ay geçer unutulur.alınması gereken önlemler konuşulmaz olur.

-benzin fiyatları artar '' öyle yapalım böyle yapalım'' denir 2 gün sonra zamlı benzin sike sike alınır.

finalde yemek fiyatları fahiş mi ? protesto mu edelim ?

2 gün yürüyüş yapılır,pankart açılır,megafonlardan bağırılır 3.gün pizzaya 500 tl verilir.
Yiycek fiyatlari fayişte seks şop fiyatları çok mu ucuz sanki nonoşum, bı dildo olmuş beş bin tale, sanki altın kablama ayol. Ne hale getirdiler ülkeyi, sefalet listelerine bilene soktular.

iHA, Siha, tiha, Kaan maan, yol, köbrü, vesayre olmasaydı da hamurger, döner, kokareç felan ucuz olsaydi, geniş, gepgeniş miydemizi rahat rahat doldursaydik sonra.

Ah Tayyib ah?!?!?!?!
fiyatlar ucuz bile. köylerde kimse kalmadı. herkes yemeksepetinden, getirden söylesin eyvallah da bu yemeklerin yapılacağı şeyleri kim yetiştirecek?
lan 1 poğaça 15 tl en ucuz 1 açma 17-20 tl. içinde kaç gr un var unun ederi nedir. 100gr un olsa 1 poğaçada kilosu 15 tlden un 1.5 tl hamur fiyatı bir poğaça için yağı bilmenesi 3 olsa 15 tl eşşek yüküyle olmayacak fiyatlar. 140 tl bir lavaş en ucuz tavuk döner. içinde 100 gr olsa tavuk etini kg 100 tl den alsa döneri 2 kilodan 1 kilo döner yapsa fazla fazla yazdım. 200 tl malolsa 1 kilo tavuk döner. 100 gr tavuk dner 20 tl lavaşı biraz garnitürü toplamı 35-40 olsa ki fazla fazla yadım o kadar garnitür mmükün değil gitmez fiyatları geçiiir 140 bu kafalarla bu fiyatlara bu ülke batmaya mahkum.
Anadoludaki nüfus, istanbul ankara izmir gibi rantı yüksek belediyeleri chpden almak için batıya taşındı. (Terör de bahane edilip köyler boşaltıldı)

Ege ve akdeniz dışında köyler boş. Üretim azaldıkça Ithalat ihracat mafyasina yaradi bu iş. Bangladeşten pirinç , suriyeden patates getirip piyasaya verdiler. Sanki burda yetişmiyodu amk. Şehirde yasayan adama buğday ektiremezsin. Inek de baktıramazsin. Bu kafayla gidildiği sürece olup bitenler normaldir.
Kiralar fahiş.
Elektrik - su fahiş.
Personel giderleri fahiş.

Ama esnaf pahalı satıyor, Çok ayıp ediyor.
lan oğlum nasıl bir öküzsünüz lan herşeyin fiyatı ortada ne kadar pahalı üretirse üretsin bu fiyatlar yine aşırı pahalı anlatıyoruz amk beyininiz kafanız da mı bunu almıyo.
Mesela gecen 350 liraya kahvaltiya gittim doymadan kalktim anasinin amini siktigimin it herifleri zikkim olsun...

Ote yandan iyileri de var mesela 250 liralik yere gittim gayet guzeldi..

Orospu cocuklari Google maps te yalan yorum girdiriyolar.
çünkü dış güçler ve fetö devrede, birileri düğmeye bastı...
Meclis hariç de lan.
Çünkü türkiye'de ziraat ve hayvancılık, bile isteye güle oynaya idam edildi. Yiyeceğimizi ithal ediyoruz.
Neyle? Dövizle.
Döviz var mı? Yok!
O zaman gıda da yok.
Son derece stratejik öneme sahip iki sektörü ellerinle yok edersen böyle aç kalırsın işte.

Bir de utanmadan damat bey ekranda milyonların karşısına çıkıp "ya kardeşim senin dolarla ne işin var?" Diye yavşak yavşak konuştu ağzı kulaklarında. Sanki çok zekice birşey söylüyormuş gibi.
Biz neredeyse 1 senedir cikmiyoruz disari. Gozumuzun icine bakarak kazik yemeye razi degiliz. Makro duzeyde olmasa da mikro duzeyde tepkimizi koyuyoruz ortaya.

Toplu hareket olsa sonuc verir. Cunku bu fiyatlarin nedeni enflasyonla aciklanamaz. Yuzde 150 enflasyon varsa, esnaf da ustune bir yuz daha ekliyor. Iste o zaman tepkimi koyarim ve koyuyorum da.

Bir fincan kahvenin 100 tl olmasini, enflasyona, elemana ve kiraya baglayamazsiniz kardesim. Bu resmen adam duduklemektir.
Arttı daha da artacak.
bir kişinin dışarı çıkmaması ile çözümlenebilecek bir sorun değil bu. birlik olmayı unutmuş bir halk olduğumuz gerçek. güç birliği yapıp direniş göstermek lazım. ama o bilinçli toplum ne yazık ki şimdilik sadece karnının gurultusunu yatıştırmak için bir lokma ekmek uğruna direnç göstermekte.

en azından o çok usta olduğumuz tüm dünya ülkelerinin kullanımında listelerde önde olduğumuz sosyal medyayı laf geçirmek, koca-kadın aramak, anlamsız kişileri takip edip, beğeni atarak kullanmayı bırakıp en az fransız lise öğrencileri kadar kullanma becerisini ve birliğini göstersek fark attırırız bu ekonomiye ve şahlandıran sözüm ona insan görünümündeki organizmalara.
Bugun normalde disarda yiyecektim kizilaya gidip hem de gezicektim, cok canimi sikti ipneler hem porsiyonlari dusuruyolar hem de 300-400 arasi.. avrupayla ayni(10,euro)

Gecen hafta da 350 liralik kahvaltida aç kalkmam da tuzu biberi oldu.
Sorun sadece fiyat fahişliği değil, kalitesizlik…

Aldığınız şeylerin üstünü okuyun, süpermarkete en fazla sade maden suyu almak için girersiniz.
Hatta fahişedir.
Bence normal siz fakirsiniz. Allah Reisten razı olsun kışın makarnamızı yazın kömürümüzü eksik etmiyor.