bugün

entry'ler (1747)

emekçinin milli gelir payı ab yuzde 75 türkiye 24

şu hale şu rezilliğe bakın. türkiyede iş yapan ticaret yapan bütün parayı payı hamuduyla yutuyor. çalışana emekçiye ucundan veriyor. türkiyede emeğin sömürülmesinen başka bir halt yoktur.

türk halkı her şeyi niye geriden takip ediyor

türk toplumu çalışmayı sevmiyor hep güya kestirme yollar uydurup aslında kendi tırmandığı ipi kesiyor. çalışmayı sevmediği ve bedel ödemekten hoşlanmadığı içn hazıra konmak gaspetmek yada rant ile gemii yüzdüreceğini sanıyor ama byle bir dünya yok dünyada olup biten eşşek gibi çalışıp üretim bunlar zor geldiği için düyayı yakalayamıyor boş işlerle uğraşıyor iyice herşey yozlaşıp çürüyor.

türkiyenin kronik sorunu plansız kayıt dışı büyüme

bu ülkeyi üretim yolundan çıkarıp tamamen ranta dayalı ve kayıt dışılığı iyice arttırıp tuhaf bir büyüme yarattılar. böyle bir ülkenin uçurumdan aşağı gitmekten başka bir yolu yoktur. ne enflasyonu doğru ne ticaretten alınan vergiler doğru her şey yalan üzerine kurulmuş.

avrupanın yarrağı yemesi yakındır

avrupanın derdi bizimkini gerdi.

murat kurum kurudu gitti

süresiz tatil falan diyip tuhaf sırıtıyordu ne oldu bilen yok.

belediyeler el değiştirince bütün foyalar döküldü

adam milyar tllik borçlardan bahsediyoruz bize onun yanında devede kulak araba fiyatlarından bahsediyor.

dünyada en çok kullanılan işletim sistemleri

sebebi tamamen ekonomik. kim takar macin lükslerini zortingen.

bir gün imf geldi borç istedi dedim ki

hey allahım ya böyle boş beleş geri zekalı yalanlara da birileri inandı ya bu ülkede. ne deseler ya yalan ya tersi çıktı. din dediler hırsızlığın daniskası çıktı hala utanmadan konuşuyorlar.

dolandırılma ya çalışılmam

iban nonu isteyip nasıl para çekecekmiş.

tanrının neden inanmadın ki sözüne verilecek cevap

yine götlerinden bir şeyler uydurmaya başladı bir takım geri zekalı soytarı palyaçolar.

afrika ülkeleri ve türkiyedeki enflasyon oranları

amk beyinsizleri enflasyon diyoruz enflasyon ne anlamaz man kafa adamlarsınız. onların ekonomisi iyi demiyoruz bu sefilliğe fakirliğe rağmen enflasyonu düşük tutabilmişler sen varolan bütün artılarını yok etmişsin kendini birden fakirleştirmişsin bunun neyiyle övünüyorsunuz ya amk ahmakları.

lan oğlum o beğenmediğin daltabanlar bile enflasyonda senden daha medeni olmuş yumurta çıktığı götü beğenmemiş vaziyet bu işte.

sığırlar görüldüğü gibi hala methiyeye devam ediyor.

bir ülkeyi bu hale getirenlerin normalde sokağa bile çıkamamaları gerekir göz göre göre ülke yıllardır soyuluyor ve buna susup hatta bahane ve mana bulan dur bakalım bir bildikleri vardır diyen kan uykusundaki sığır sürüleri.

Mozambik % 5.36
Tanzanya %4.4
Çad % 1.7
Bostvana % 5.9
Angola % 20
Namibya % 5.9
Zaire % 8.7
Moritanya % 9.53
G. Afrika % % 5.5
O. Afrika % 6.4
Somali % 6.6
Etiyopya % 29.13
Kamerun % 7.22
Togo % 5.02
Fildişi sahili % 3.7
Benin % 5
Cibuti % 3.6
Uganda % 2.8
Türkiye % 124

şu ülkenin getirildiği hale şu sefalete bakın. bu ülkeyi bu hale getiren onun bunu çocuklarının allah bin türlü belasını versin. durmak yok sefalete tam gaz devam.

hristiyan ingilizler dünyanın en üstün milletidir

kaynak götünmü.

evlenmek istememek ama yalnızlıktan da sıkılmak

çok yakında robot çağı geliyor zaten. bakım hizmetçi vs işlerine robotları koşacaklar. bu kendini bir halt sanan kaknem cinsi babaları o zaman turşu olarak kurup piyasaya sürerler artık.

türkiyede bütün yiyecek fiyatları aşırı fahiştir

lan 1 poğaça 15 tl en ucuz 1 açma 17-20 tl. içinde kaç gr un var unun ederi nedir. 100gr un olsa 1 poğaçada kilosu 15 tlden un 1.5 tl hamur fiyatı bir poğaça için yağı bilmenesi 3 olsa 15 tl eşşek yüküyle olmayacak fiyatlar. 140 tl bir lavaş en ucuz tavuk döner. içinde 100 gr olsa tavuk etini kg 100 tl den alsa döneri 2 kilodan 1 kilo döner yapsa fazla fazla yazdım. 200 tl malolsa 1 kilo tavuk döner. 100 gr tavuk dner 20 tl lavaşı biraz garnitürü toplamı 35-40 olsa ki fazla fazla yadım o kadar garnitür mmükün değil gitmez fiyatları geçiiir 140 bu kafalarla bu fiyatlara bu ülke batmaya mahkum.

türkiyenin artık sefalet listelerinde yer bulması

hep bu cuhapeden.

karolin fişekçi

çirkin olup kendini fasulyeden sanan bir zavallı.