bugün

gs taraftarının 17 şampiyonluk 14 türkiye kupası 1 uefa kupası 1 süper kupayı öne sürerek haklı bir şekilde üzerlerine alacakları paye.
(bkz: sutopunu unutmayalım)*
iffhs tarafından galatasarayın 26. fenerbahçenin 31. diğer türk takımlarının ise ilk 100 e girememesiyle onaylanan gerçek.
hem istatiksel* açıdan hem de mantıksal açıdan doğru olan önerme.

''büyüklük ne şampiyonluk ne de kupa büyüklüğü'' diyen eziklere ders niteliğindedir.
yanlıştır. galatasaray spor kulubudur. sadece futboldan ibaret bir kulup değildir. diğer spor dallarında yeteri kadar başarısı olmaması nedeni ile yanlıştır. sadece futbol olarak düşünmemeli. objektif bakmak gerekir.
(bkz: fransa nın desen hadi neyse)
(bkz: adam haklı beyler)
not: biz demiyoruz IFFHS diyor.

sıra takım ülke puan

1. Inter italya 297

2. Barcelona ispanya 297

3. Estudiantes Arjantin 286

4. Bayern Münih Almanya 257

5. Roma italya 248

6. Cruzeiro Brezilya 239

7. Chelsea ingiltere 236

8. Werder Bremen Almanya 236

9. Fulham ingiltere 236

10. Atletico Madrid ispanya 231

26. Galatasaray Türkiye 200

31. Fenerbahçe Türkiye 193.5

141. Trabzonspor Türkiye 102.5

185. Beşiktaş Türkiye 90

227. Bursaspor Türkiye 81.5

339. Antalyaspor Türkiye 65.5
benim için öyledir. herşeye rağmen candır, canandır. bu millete en büyük zevklerden birini yaşatandır galatasaray.

varsın voleybolda, basketbolda küme düşsün.
(bkz: rüyanda görsen inanma)
her galatasaraylı en büyük takımın galatasaray olduğunu iddia edebilir bunu anlarım. ama galatasaray'ın fenerbahçe'den üstün olduğunu iddia edemez. seni düzenli olarak tokatlayan birine ben seni döverim demek kadar anlamsızdır.
fifa'nın yıllardır tekrarlamaktan yorulduğu gerçek. ha bazıları büyüklüğü son yıllarda derbi kazanmak sanıyor. onları da anlamak lazım, ellerinde başka bir şey yok çünkü.
akarı kokarı olmadan, alnın akıyla elde etmiş olduğu başarılarla gün gibi ortada olan gerçektir.
(bkz: türkiyedir galatasaray)peşindeyiz
not: başlığı bir kanatlının açması gerçekten de dikkat çekicidir. sonunda onlarda anlamış olmalı.
tarihin istatistiğin ve görüp düşünebilenlerin dile getirdiği gerçek.

bunun dışındakilere gösterilebilecek tek şey var

http://i.milliyet.com.tr/...iren-hareket--650705.Jpeg
(bkz: galatasaray in en buyuk oldugunu dusunuyordum)
%1500 gerçek bir durumdur.
fenerbahçe'lilerin şiddetle karşı çıkacağı söylemdir. daha hiçbir fenerbahçeli'den şunu duymadım; 'evet siz avrupa kupası aldınız, şampiyonluklar kupa falan derken en başarılı sizsiniz, tebrik ederim'. maalesef hiçbir fenerbahçe'liden bunu duymadım. kaç milyondu taraftar sayısı, 30 milyon mu? 30 milyon kişiden biri de çıkıp 'evet ben kabul ediyorum' dese ya.
not: 30 milyon eksi bekliyorum.
sen kupa alamayınca büyüklük kupayla değil de. sonra büyüklüğünü aldığın kupalarla say. oldu.
türkiye* küçük iken, bir galatasaraylının en büyüğüyüz şeklinde sevinmesi.
istatistik vs. gerektirmeyen önermedir.
türkiye nin en büyüğü de olsa en küçüğü de olsa galatasaray taraftarlarının iplemediği tespittir.

galatasaray türkiyenin en büyüğü olmak amacıyla kurulmadı. ve bir tezahurat.

avrupa bizim olsun
türkiye sizin
sevinçler bizim olsun
hüzünler sizin
kupalar bizim olsun

(bkz: galatasaray ın kuruluş amacı)
(bkz: türkiye nin en büyüğü fenerbahçe/@arshil)* * *
su götürmez bir gerçek olmasının yanı sıra ezik fenerlileri bir hayli çileden çıkaran şeydir.
su götürür yanlıştır.
sadece türkiye ise tınlanmayacak gerçektir. avrupa'da kupa almışız adam halen türkiye diyor. yemişim türkiyesini. önce kuruluş amacımızı öğrende gel.

acayip şizofrenik oldum.
evet, ama tersten.