bugün

turkiye'nin ab*'ye girmekten vazgeçmesi
seni kendime sakladım albumunun 11. sıradaki damar parcası, 2. dk'dan sonra baslayan soloda ayri güzelliktedir.
dumanın son albümündeki sağlam parçalardan birisi. Hele birde "sana boynumuzu eğeriz sanma..." diye başlayan bölümü vardır ki "nerde lan benim kafamda kırmak için sakladığım bardağım" diye iç geçirtir insana.
duman'ın "seni kendime sakladım" albümündeki en bomba şarkılarından biri... önce insanın baştan aşağı buz tutmasına ve akabinde de alev alev yanmasına neden olan, kaan'ın o süper vokaliyle "sana boynumuzu eğeriz sanmaaaaaa..." kısmını söylerken, insanı başka boyutlara geçirten müthiş müthiş ve müthiş şarkı...
Türkiye'de devrim olması...
fenerbahçe nin türkiye kupasını alması.
4 yıl sonra gelen eksi üzerine edit: ama hakkaten öyle ya hu *
bursaspor'un tekrar küme düşmesi.
kolpa arkadaşları hafiften ayarmetre ila boyunun ölçüsünü alan şarkıdır. bir kızar bir bırakır:
sana boynumuzu eğeriz sanma
hakkımızı gelir alırız zorla

arkadaş sen bu değildin
arkadaş niye gücendin.
dumanın etkileyici bir şarkısı.nedense sarkının gidişatı bana cranberries'ın daffodil lament parcasını hatırlatıyor.
recep tayyip erdoğan'ın yarın erken seçim kararı alması.
kıça giren şemsiyenin açılması ve amerikan başkanın bir şekilde her şeyden vazgeçmesi....
basortu tartismasinin bitmesi.
(bkz: depozitosuz kiralık ev aramak)
konserlerde kaanın daha bir kendinden geçerek söylediği muhteşem güzel bir duman şarkısı.
Gerçekten bir arkadaşa yazılmışsa bu şarkı o kişinin ne tür bi etki bıraktığını çok iyi anlayabileceğimiz bir şarkıdır. Kişi Arkadaşına ne gibi birşey yaparda bu şarkının yazılmasına vesile olur ah bi çözebilsem...
dumanın en iyi şarkılarından biridir. içinde derin manalar içerir.
insan zamanında arkadaştan çekmişse bu şarkıyı ona armağan edebilir. ve o insan bunu dinlediğinde çok kötü duygu yoğunluklarına girebilir.
gece gece insanı geçmişe götürüp ağlatan şarkı.
an itibariyle rakımın en özel mezesi olan leziz bir şarkı.
"bir şarkı nasıl bu kadar güzel olur" diye düşünmekten kafayı yediğim şaheser. günde en az 10 kere dinlemekteyim... *
duman'in en güzel sarkilarindan bir tanesidir, dinlenip kendinizden gecilesidir.
iyi yada kötü psikolojide bile insanı bi şekilde coşturabilme ve ruhu okşayabilme özelligine sahip kaan tangöze eseri parça.
bir arkadaşın tavsiyesi üzerine dinleyip hasta olduğum şarkıdır. etkileyici ve güzel sözlere sahiptir. bağıra bağıra söylenesidir.

sana boyun eğeriz sanma
hakkımzı gelir alırız zorla
saklayacak yüzün yok yok
rüyanda görsen inanma
mazotun 1 milyon olması.
arka arkaya dinlendiği zaman insanın boşluga düşmesini sağlayan şarkı.
güncel Önemli Başlıklar