bugün

geneli balık etlidir.
açlığa dayanmak için her yeneni depolamaya çalışan bünyenin eseridir.
hepsinde sanki biraz kamburluk var gibi.
türk erkeklerinin ilgilenmediği vücutlardır. zira türk erkeği "yatakta nefes alsın yeter, evlilikte bakire olsun yeter" der. gerisi teferruattır.

edit: bunu nereden anladım diye merak ediyorsanız, bakınız ilgili başlıklara.
armuta benzer. popo buyuk omuzlar dusuktur.
genel olarak türk toplumunda (kız-erkek farketmez) spor kızlar için ; 15 dakika yürümek , erkekler içinse ; halı saha maçı yapmaktan ibaret olduğundan yadırganmaması gereken vücut yapısıdır. yaptığı en büyük sporun kolunda çanta taşımak olan kızdan manken vücudu beklemiyordunuz herhalde? *
genellikle kısa bacak ya da kısa bel.
17 yaşındna itibaren bozulmaya başladığından bir an önce evlenilmelidir.
genelde kısa boylu ve tombuldur. tabii herkes kum saati olacak değil ya. *****
kısa boylu bodur. götten bacaklar. devasa kalçalar. nerdeyse midget. köpek memesine benzer nitelikte ufak memeler yada tam tersi mega büyük memeler. kollar kıllı. bacaklar çok kıllı. türk kızlarının vücut yapısı.

birde kafa yapısı vardır. o konuya girmiyorum.
kendi bokumuz ayva kokumuzdur, biz güzele güzel demeyiz, güzel bizim olmayınca. o kadar.
diğer kızlardan farkı yoktur %75i sudur.
(bkz: dostum bok atmışsın ama bu senin annen)
yüzde 75'i kalçadır.
(bkz: çay bardağı)
et ve bol miktar yağdan oluşurlar.
900-600-900
aslen balık etli, dolgun, ele gelen cinstendirler. kalçalı, göğüslü, çok çok ince olmasa bile biçimli bir vücut yapısına sahiptirler amaa... şuanki türk kızlarının yapısına baktığımız zaman kum saatini çok az görmekteyiz. amerikan futbolcusu görünümlü ya da kartopu modellerini sık sık görebilirsiniz. ama türk erkeklerini düşündüğümüzde bu çok da anormal kaçmasa gerek. vücut yapısı olarak çok da muhteşem ve arzulanan bir vücut yapımız çok her iki cins olarak.
tabi istisnalar kaideyi bozmaz.
dünyadaki kızlardan pek de farklı değildir. o ekranda gördüğünüz kızlara yapılan bakım günlük hayatta etrafınızdaki kızlara yapılsa ağzınız açık kalır. anladık yani etrafınızdaki kızlara saygınız yok bari annenize, kardeşinize saygınız olsun. sanki alacağınız kız jennifer lopez, adriana lima filan olacak. o kalçalı, basenli dediğiniz kızlardan birini alacaksınız sonunda. vücut bir şekilde düzelir de sizin bu kendi milletinizin hatunlarını küçümseme huyunuz düzelir mi? kimsenin milletinizden değerli olmadığını anlar mısınız? işte asıl sorun bu...
balık etli yada o kıvama yakın bir yapıdadırlar.
sözlük yazarlarının kendilerine edindikleri yeni dert konusu. (bkz: sözlüğün kızlara kafayı takması)
öncelikle: (bkz: adam üşenmeyip yazmış aga)

tanım: efendim normaldir... çoğunlukla. afet olanlarıda vardır, erkek fatma olanlarıda. süper estetik yapıda olanlarıda vardır, küçük gövde büyük kalçalı olanlarıda. tek bir şekle sokamayız türk kızını.
kıçları yerde, akılları havada.
kısa boy,
ten olarak kara kuru,
belden yukası yarım porsiyon ,
belden aşşası bir buçuk porsiyon,
kıllı.

bu yapı trakyaya ve egeye gittikçe azalır, ağrı- hakkari hattına gittikçe çoğalır.
ince bel, geniş omuz.