bugün

entry'ler (5857)

adana

memleketim.
üniversite, askerlik, iş derken uzun yıllar sonra döndük ve sanırım ölene kadar sıcağına, havasına, güzeline hasret kalmadan çalışıp yaşayacağım şehir. yaklaşık 10 ay sonra sözlüğe yazma sebebim.

ne kadar pezevenk varsa laiktir

"laik olmayanların anasını satar" diye devam etmesi gereken beyan.

uludağ sözlük

11 ay girmeyince unutulduğumuz, unuttuğumuz sözlük. ilk göz ağrımız. ne arkadaşlıklar, ne dostluklar kurduk. ne canlar yaktık, ne cananlar harcadık, sonu herşey gibi bitti tabi.

11 ay önce hakkında neler diyorsak yine aynı sorunlarla boğuşuyor. hakkında yazılmış son 20-25 entrye bakarsanız bile bunu anlıyorsunuz.

unutmayın lan eski toprakları. arada hatırlayın, naber lan ibnetor falan diye mesaj atın. arada giriyorum bakıyorum mesaj var mı diye. üzülüyorum olmayınca.

ota boka vergi koyan hükümet

direk para akışını sağlayacak özelleştirmelerin yapılması, başkaca özelleştirecek bir şeyin kalmaması nedeniyle, bu paranın elde edilme yöntemini vergi ile bulan hükümet.

en iyi zamanlarımız geride kalıyor. bundan sonrası herkes için cehennem.

10 aralık 2011 ay tutulması

babama gore budistlerin anasi sikilecek.

fenerbahçe

milyonlari sike yasasi olarak bilinen yasanin meclisten cikmasi durumunda aziz yildirim'i ve fenerbahce'yi kurtarma operasyonu olarak algilanacagi sanrisina kaptiran kulup.

fenerbahceli yoneticiler orgut suclamasiyla karsi karsiya. yasadaki degisiklik orgut suclarinda degil sporda siddet suclarinda indirime gidiyor. yani yasa degisikligi ile fenerbahce kurtarilacak diye dusunmek gerizekaliliktan baska bir sey degil.

yine bu yasa baska birilerine yariyor. bakalim kime? zaman cikarir nasil olsa. ama nasil oluyorda tum insanlar bu kadar gerzekce bu yasa degisikligini fenerbahce'ye yoruyorlar anlamak mumkun degil.

hopa davasında tüm sanıkların tahliye edilmesi

ulkenin geldigi duruma cok guzel ornek olan olay.

zaten sucsuz olan insanlarin sucsuzlugunun kanitlanmasina seviniyoruz.

peki simdi sucsuz, aylarca ozgurlugunden mahrum kalan insanlara ne olacak?

türk tarihinin en başarılı düşünürü

ömer çavuşoğlu'dur.

tek kelimeyle galatasaray

(bkz: imamın takımı)

fethullah gülen in tuncelilere dinsiz demesi

(bkz: şirk)

alevi düşmanlığı

tipik sünni müslüman beynine sahip olduğunu gösterir.

hangisi farklı ki bunun farkını arıyorsunuz?

7 aralık 2011 galatasaray fenerbahçe maçı

neden bilmiyorum ama galatasaray taraftarlarının çok temkinli oldukları maç.

bir fenerbahçe taraftarıyım ama bu maçtan korkuyorum ve galatasaray'ın kazanacağına yüzde yüz eminim. içimden izlemek bile gelmiyor. bir süpriz yapabilir miyiz diye izleyeceğim. umarım farka gitmez.

tüm yıl boyunca bu maçı bekledi galatasaraylı dostlarımız. dilerim volkan'a ve emre'ye gereksiz şeyler yapılmaz.

mehmet baransu gazeteciliği bıraksın kampanyası

yaptığı yalan haberler ile buradan köye yol olacak adamın.

bu kez de başsavcılık yaptığı haberi yalanlamış. biz şaşırmadık.

http://www.cnnturk.com/20...nladi/639458.0/index.html

fringe

dün gece s04e07 izleyerek 1-2 aydır biriktirdiğim bölümleri an itibariyle bitirmiş olduğum dizi. akıllarda onlarca soru var henüz cevap verilemeyen bazılarını da biz soralım bakalım.

--spoiler 1--

gölün dibinden gelen peter, walter'a seslenen peter olmayabilir. yani başka bir evrenden gelen peter da olabilir. zira olivia ile konuşmasında "yooo ben seslenmiyordum, görünmüyordum" gibi şeyler söyledi. bu durumda acaba yanlış peter mı geldi sorusu geliyor. ama öyle olsa "ulan dümbükler neden beni evimden alıp buraya getirdiniz" derdi heralde. acaip bir kafa karışıklığı, nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça.

--spoiler 1--

--spoiler 2--

peter şu para çevirme işini 1 kere yapsın, babası gerçekten onun olduğunu anlayacak. ya da peter'ın çocukken en sevdiği yemekleri yaparken "şunu da severim" gibi bir konuşma ile duygu selleri yaşanacak.

--spoiler 2--

--spoiler 3--

yıllarca kapalı olan evi açıyorsunuz her şeyin üstü kapalı. sonra bir açıyorlar hoop lcd tv var evde. ne iş?

--spoiler 3--

29 kasım 2011 fenerbahçe yönetim kurulu toplantısı

bir spor kanalinin ulkenin tum spor gundemini degistirecek toplantiyi yayinlamasini anlayamayanlarin zerre anlayamayacagi toplanti.

bir de agliyor cok matah bir seymis gibi.

tff'nin ve dahi galatasaray'in parali adamlari ilhan helvaci ve lutfi aribogan'in sereflerini acikca belli ettikleri toplanti olmustur.

fenerasyon

29 kasım 2011 fenerbahçe yönetim kurulu toplantısı'ndan sonra hala bunu diyebilenin serefinden suphe ederim.

utanin artik.

trt

cumhurbaşkanına 6250 nolu şike yasası olarak bilinen yasa değişikliğini onaylamaması için kara propaganda yapan devletin kanalı.

fenerbahçeyi beğenir veya beğenmez yöneticileri, ama unutmasınlar kendileri 25 milyon fenerbahçelinin vergilerinin gittiği kanalı yönetiyorlar. stv'den devletin kanalına çaycısına varana kadar transfer yaparsan olacağı bu işte.

27 kasım 2011 saat 00 içme zirvesi

ertesi gun is icin erken uyanilmasi gerektiginden katilamayacagim zirve.

cumartesi niye yapmiyorsunuz allahsizlar?

kadınlara gereğinden fazla değer verilmesi

anasina deger vermeyen erkek soylemi.

o kadar cok yazdim geri sildim ki hakaret olmasin diye ama cidden allah belanizi versin.

trabzonspor

besiktas'a verilen penaltinin kendisine iade edilmesi icin uefa'ya basvuracak takim.