bugün

toyota'nın artık üretilmeyen eski bir modeli.
tasarımı ve özellikleri bakımından zamanının en iyilerindendi.
ayrıca opel corsa ile de araları açıktır.
(bkz: opel corsa toyota corona)
toyotanın orta üst için ürettiği arabadır.zamanının corollalarından daha pahalı olmakla beraber gerek kliması gerek iç hacmi gerek sağlamlığı ve gerek motoru bakımından toyotanın gelmiş geçmiş en sağlam arabası denilebilir.
(bkz: http://farm1.static.flick...87508583_ec5eed3e3f_o.jpg)
http://www.erenet.net/kom...pel_Corsa_-_Toyota_Corona

(bkz: yarabilir)
görsel
görsel
üretimi sona ermiş bir toyota modeli.

eski toyota corolla modellerini epey gördüğüm halde bu arabayı yıllardır görmüyordum. geçen yolda bir tanesine denk geldim, opel corsa'nın arkasında ilerliyordu... hadi ateistler bunu da açıklayın!
otomobillerin yapacağı olası bir maçta, iki pastan gelen gole muhtemelen asist yapan araba olacaktır.

-volkswagen passat.

-toyota corona!!

-volkswagen goal!!!!!!!!!

(goal modeli, volkswagen'in çok kısa bir süre piyasada bulundurduğu ve sanıyorum ki golf'ün versiyonlarından olan bir araçtır.)
opel corsa, toyota corona

tamam vurmayın.
motorunu söktürmeden milyon kilometreyi devirebileceğiniz, gerektiğinde yağsız susuz giden, her koşula uyum sağlayabilen müthiş bir arabadır. toyota sorunsuzluğunu yaşatır.

alacak kişilere 1992-1994 arası 2.0 tüplü tavsiye ederim. mümkünse tüpü de olabildiğince yeni takılmış olsun.
corona nın pek piyasasının olacağını zannetmiyorum , yedek parça vs. sıkıntı gibi , bir yer uçağı arıyorsanız , eski kedi gözü olmayan , efsane kasa corollaları tavsiye ederim. 93 modelini 15den alıp 17 ye satmıştım zamanında *
çoğu 20-25 bin liralık araçtan çok daha fazla donanıma sahip, sorunsuz toyota modeli.
10-15 bin liraya bulmak mümkündür.

genelde türk otomobil kullanıcıları 2000 motor olduğu için korkmakta, uzak durmaktadırlar.

toyota sorunsuzluğunu doyasıya yaşatan, fiyatına rağmen 4 cam otomatik, klima, 140 beygir performans gibi artıları olan alınası araç.

görsel
görsel
sizin opel corsa bizim toyota corona.
ucuza alınabilecek en kaliteli 3-5 araçtan biridir.
10-15 bin liraya bulmak mümkündür.

yakın fiyata sahip rakip araçlarından donanım olarak üstündür. 4 cam otomatik, klima, 130-180 beygir vesaire. üstelik sorunsuz olarak nitelendirilebilen bir araçtır. güvenlidir de.

tek dezavantajı 2000 motor oluşudur. ancak değer mi? değer.

görsel

kısmet olursa 2-3 sene sonra alıyorum bir tane. evet. *
Nissan maxima daha iyi.
hassiktir opel corsa espirisi yapilmis yaa. ne kadar hizlisiniz amk. hahaha.
ismi çin'de virüs adı olmuştur.
Virüsle birlikte aklıma gelen araba.
Corona en çok coronaya yarar, sanki. Bedeva reklam.
aracı almadan önce virüs taramasına sokmayı unutmamak gerekir.
90'ların en meşhur arabasıdır.

(bkz: senin opel corsa benim toyota corona)
Opel corsa, Toyota corona diye espri yapardık küçükken. Hala yolda giderken araba kesen ben corsa veya corona görünce bu geliyor aklıma. Keşke bazı şeyleri silmenin yolu olsa.
itörnıl şansayn ıv dı sıpıtns maynd
Toyota’nın ürettiği, zamanın ötesinde otomobillerdendir. Hala taş gibi bir şekilde trafikte dolaşır. Kalkışı zayıf ama 2000’lil motorunun etkisiyle uzun yolda tutulamaz. Donanımı e sınıfı düzeyindedir.

Ülkemizde “Opel corsa Toyota corona” esprisiyle bilinir.
isminden kaybeden model.
türkiye'ye gelen virüsü protesto etme amacıyla yakılıp virüse tokat gibi bir ders verilmelidir.
Arkadaşın babası zamanında alacaktı bunu almayıp corolla aldı diye oğlan babasına küsüp konuşmadıydı sene 1991 hey gidi. .
Bu zamanda ne parçası bulunur ne de binilir...