bugün

show time'ın yeni yaz dizisi.

ilk böLümüyLe ShowTime'ın son 8 yıLının en yüksek izLenme rekorunu kıran bu dizi bu yazın en sıcak, en samimi en içten dizisi oLmaya aday * ilk bölümü izledim kesinlikle umut vaadediyor. güzel bir kara komedi olacak gibi duruyor...
adını bugün ikinci kez duyduğum, bünyemde merak uyandıran yeni dizi.
kanser teşhisi konulan bir kadının hayatını değiştirme çabaları anlatılıyormuş,
ilk bölümü çok yüksek reyting almış,
13 bölüm sürecekmiş.
Konusunu izleyiciye sessiz ve derinden ama etkili bir biçimde anlatabilen dizi.

O kadar traji-komik bir hikaye izLiyoruz ki, keLimeLer yetmez herhaLde... Kötü bir durumda insanı güLdürebiLen ya da eğLenceLi bir anda tek bir cümLe, hatta bir mimik iLe insanı hüzünLendirebiLen bu dizi, sadece yayınLandığı kanaL oLan Show Time'ın en iyiLerinden değiL benim dizi Listemde de en iyiLerinden...
--spoiler--
6 böLümü geride bıraktık dizide ve Cahty haLa kanser oLduğunu komşusu MarLine'den başkasına söyLemedi. Gerçi onada söyLememişti ama sonuç oLarak komşuzundan başkası biLmiyor durumunu... Kendince kanserLe başa çıkma yoLLarı arayan Cahty'i bazen tamamen yoLsan çıkmış bazen de çok akLı başında birisi oLarak görüyoruz. GeneLde bu kötü durumdan eğLenceLi şeyLer çıkıyormuş gibi duruyor ama böLüm araLarına gizLenen ve Cathy'nin söyLediği birkaç cümLe ya da bakış bize o kadar çok şey anLatıyor ki, duyguLanmamak imkansız... Yani Laura Linney muhteşem bir iş çıkarıyor dizide.
--spoiler--
Diziye başLamayı düşünüyorsanız tereddüt etmeden başLamanızı öneririm zira dizi traji-komik yapımLar arasında bir adım öne çıkabiLecek kadar iyi...
son türk dizilerinden sonra ilaç gibi gelen ve gelecek vaadeden dizidir.
(bkz: behzat ç)
7. bölüm finaliyle izleyenlerin gözlerinin dolmasına sebep olan dizi.
soundtrackıyla beni benden alan dizidir.
[http://www.youtube.com/watch?v=LdUEEp2lOjc&feature=related ]
2. sezonun ilk bölümü torrente düşmüş dizi. ayrıca 10 numara soundtrack albümü var. bu albümden toplanan gelirler kanserli hastalara yardım için kullanılacakmış. albümü amazon.com dan edinebildiğiniz gibi show time'ın sitesinden de dinleyebiliyorsunuz.
http://www.sho.com/site/thebigc/music.sho
hayatı tiye almanın en güzel anlatıldığı yabancı dizi. düşünürken aynı zamanda eğlenebilmek güzel.
3. sezondaki o bazen sıkıcı bazen dayanılmaz sahnelerin, bölümlerin tam da bu sezon finalini anlatmak için olduğunu düşündüren yapım.

--spoiler--
Bi düşünelim biz Caty'nin hayatının kanserden sonrasını izliyoruz yani kanserden öncesini sadece anlatılanlar kadarını biliyoruz ama son bölümden anladığım kadarıyla 3. sezon Caty'nin kanser olmadan önceki yaşamına en yakın zamandı...

Çünkü sezon başlarında tümörünün gerilediğini öğrenmiştik yani sağlığı normale dönebilirdi, kocasının sağlığıda düzeliyordu ve kendine bir uğraş bulmuştu Adam ise farklı da olsa bir hobi bulmuş hatta bir kız arkadaşı bile vardı, kardeşi bile normal bir eve taşınmış para bile kazanmaya başlamıştı...

Yani hayatı neredeyse kanserden öncekine dönmüştü, en azından olabileceğinin en yakın halini almıştı... Ama Caty bi şekilde mutsuzdu... Çünkü o artık bazı şeylerin farkındaydı, kendi hayatının, kendisinin... O tenkede söylediği her cümlenin tek tek ne anlama geldiğini bu sezonun genelinde çok iyi anlattılar bence, şimdi anlıyorum bunu tabi...

Final ise sadece bu yaşananların nedeninin cümlelere dökülmesi oldu... O yüzdendir ki diğer sezon finallerine göre yavan geldi banada, ama aslında hiç de öyle değil aksine bu sezon Caty'i daha da derinden tanıdığımıza inanıyorum ben.

ve sonunda tekrar tekneye dönmesiyle aslında 1. sezon başına dönmüş olduk bizde... Tek fark bu sefer Caty istediklerini hayatında çıkarmak yerine kendisi onların hayatından çıkmaya karar verdi...
--spoiler--
sözlükte rağbet görmemiş enfes şey. kanser olduğunu öğrenin bir kadının (bkz: laura linney) kötü haberi aldıktan sonra başından geçenleri, yaşadığı değişimi konu alıyor. kara komedi dediğimiz, dram-komedi türünde.. 4 sezon devam etmiş, ilk iki sezonu reyting rekoru kırdırmıştır kanalına.
behzat ç yi akıllara getirir.
2. sezonunu yeni bitirdiğim dizidir. ölümün yaşamımızdaki yeri o kadar iyi işlenmiş ki her bölüm beni duygulandırıyor. zaten en çok korktuğum şey etrafımdakilerin ölmesi olduğu için çok etkileniyorum bu diziden.
gülerken ağlamak , ağlarken gülmek isteyenlerin izleyebileceği dizi.

hep derim ağlamak için izlemeyi sevmem diye , bana ezberimi bozdurmuştu şimdi de dizi premiumda karşılaştım , oturdum yine izliyorum.

her şey fazla gerçek galiba bu yüzden izliyorum , kanser olmak gerçek , buna üzülmeyi ertelemeye çalışmak gerçek , caty nin yalnızlığı gerçek , söylediği yalanlar bile gerçek...
ilk sezonu harikaydı. Tek kelime ile harika! ikinci sezon... güzeldi, ilki kadar olmasa da gerçekten güzeldi. Üçüncü sezon sanki ben başka bir dizi izliyormuşum gibi gelmeye başkadı, e öyle olunca da tadını kaybetti ama izledim çünkü ilk 2 sezon gönlümde çok derin yerlere dokunmuştu. Dün dördüncü sezona başladım ama henüz tamamlamadım bölümü.

--spoiler--

Üçüncü sezondaki Cathy' i sevemedim ben. Alkol, sigara, ot ve huzursuz haller... ikinci şansını bırakın iyi kullanmayı, berbat ettiğini düşünüyorum.

--spoiler--
Ağlamaktan gözleri şişirecek dizi.