bugün

Uzan ailesinin kurduğu, uzan ailesine aitken büyümüş kendini ispatlamış, ancak daha sonra uzanların tmsf'ye olan borcundan dolayı devlet tarafından el konulmuş. ve en sonun da ingiliz vodafone satılan türkiye'nin * en büyük gsm operatörü.
22.30 sonrası beleş konuşmaları ile bir dönem gençliği hayatına damgasını vurmuş, bu uygulaması ile birçok ilişki bitirmiş ve/veya yuva dağıtmış (bir kadınla telefonda 10 dk dan fazla konuşulması insan sağlığı için zararlıdır) (bkz: dünya saglik orgutu)gsm şirketi.
dünyada gprs'i kullanan üçüncü gsm operatörü.
haftada 2 gün çalışıp 5 gün kesilen (abartmıyorum) gsm şirketi. kanser etti kanser.....
şu aralar cepogrenci ve mycep ile yeiden atılım yapmaya çalışan türkiyenin 2. büyük gsm şirketi.tabi vodafone'un alışına onay verilirse turkcell'i gececegine inandıgım şirkette diyebilirim.
reklamlarında cem yılmaz'ın oynamasının sebebinin tamamen duygusal olduğu şirket.
şimdiye kadar bir büyüklüğünü göremedik, bakalım bundan sonra ne olacak..
sahibi vodafone olan turkiyenin en buyuk 2. Gsm operatoru
yaptığı kampanyalarla herkesi kendine çeken ama şebeke problemi yüzünden adamı zinir eden ayrıca vodafone un almasıyla değişiklik beklediğim ama bi poh olmayan gsm şirketi..
konuşmanın ortasında kesilen hatlarla , mesaj attırmayan şebeke meşguliyetleriyle bu ülkedeki bir çok kişinin fazlasıyla küfrünü yemiş gsm operatoru. *
vodafone tarafından mal varlığının devir alma işlemleri, ortalarda telsimin mycep kontör kartlarının bulunmamasına sebebiyet vermiştir. bu sebeple mycep kontör kartları karaborsa piyasaya düşmüş ve an itibarı ile 11,20 - 11,30 ytl 100'lük kontörün toptan çıkış fiyatı 11,50 ila 11,80 arasında seyretmektedir. ne yapılacaktır bilemiyorum ama tez elden piyasanın rahatlatılması gerekir. aksi takdirde turkcellin geçmiş dönemlerde yaptığı mal üretiminin durdurulması sonucunda yüklü sayıda müşteri kaybını telsim de yaşayacaktır sanırım. ayrıca tüketici için de en iyi kampanyalar bu operatörde mevcuttur ve konuşmayı teşvik ediyorlar hakkaten.
ses kalitesi çok düşük.. ayrıca alttan gelen cızırtı * susun beni dinleyin dercesine kulakları tırmalıyor.. gönderilen mesajlar kimi zaman çok geç ulaşıyor.. ayrıca konuşma sırasında hat birden kapanabiliyor. heralde bunlarda ucuza konuşmanın * nimetlerinden biri.. ne diyim allah belanı versin telsim! * *
sureklı konusma ıhtıyacı duyan sevgili veya akrabalar icin bire bir tarıfeler bulunduran operatar. yine de kullanabilite ve kapsama alanı bakımından turkcell in golgesınde kalmıstır.
çağrı merkeziyle
+iyi günler telsim,ben hedegül nasıl yardımcı olabilirim
-iyi günler hanfendi,telefonla konusurken sureklı hat kesiliyor,ses tam olarak gelmiyor..bunun sebebi nedir?
+anlayamadım beyfendi,açık alana çıkar mısınız,sesiniz kesik kesik geliyor da..
-yahu ben de onu soruyorum işte bu ses neden kesik kesik geliyor...
dıt dıt dıt dıt...
şeklinde konuşma yapılmış,beş dakikası bir kontör diyip,hatların kesilmesiyle beraber bezen beş dakikanın on kontöre mal olduğu gsm firmasıdır.**
100 kontör alınca kazandığınız bedava 100 sms'i "sadece telsim hatlarda" geçerli olacak şekilde değiştiren uyanık gsm operatörü.
(bkz: ben ne anladım bu işten)
cekmeden cektıren 'belese aldıgım ıcın mı oluyo tum bunlar' dıye derın dusuncelere daldıgım hattım.ayrıca beles 100 mesajı cekmedıgı ıcın fıtıl fıtıl burnumdan getıren hat
konuşamamanın verdiği ızdırabın, konuşma eyleminin gerçekleşmesi ile göreceğimiz ızdırabın yanında bir hiç olmasına neden olabilmiş operatör.

g: diyorum ki sesim geliyor mu?
t: hayır gelmiyor.
g: ee gelmediğini nerden biliyosun peki
t: artık bu şekilde uzun uzadıya konuşmaktan decoder oldum çıktım. kesik kesik geliyor.
g: alo? yine aynı mı?
t: anlamadım
g: yine mi kesik kesik geliyor
t: ufff kanser olcam yaw...
g: anlamadım..
t: hayatım sesin gitti
g: canım sesim geliyor mu?
t: geliyo ama kesik kesik..
g: allah kahretsin bu telsimi yaw.kontürlerimizin içine etti yaa. bu ne? (saniye: 05:11) 11 saniye ile 1 kontör yedi
t: ya sorma evet, bi de bu çıktı..
g: avea alsak nasıl olur kuzum?
t: cep öğrencisi var onunda 10 dk. 2 kontöre..
g: valla olur mu olur..kuzum ben 2 avea alayım. numaraları peşpeşe olsun. birini sana yollarım.
t: ya ben alırım ne gereği var ki? ben sana alayım?
g: yoook olmaz. ben alayım. numaralarımızı peşpeşe ve ben seçeyim..
t: bana da olmaz o zaman
g: iyi, telsime devam o zaman. kanser olan sensin. senin sesin iyi geliyor. sorun sadece burda. senin sesin net geliyo..
t: sen de kına yakarsın..
g: he he ..
türkiye nin en kötü gsm operatörüdür.yaptığı 5 dakikası 1 kontör kampanyasında da çoğu zaman 1 dakikayı 5 kontöre konuşturmuşluğu vardır.
telsimde görevli bir mühendisin söylediğine göre; 1800lük dual bandları ikiye bölerek 900lük bantlardan konuşmak zorunda kaldığımız ve iletişimde ciddi sorunlar yaşatan şirkettir. cem uzan sahibiyken olmazdı böyle şeyler.

(bkz: cem uzan ın turkıye ye kazandırdıkları)
(bkz: şebeke meşgul)
konuşmanın en güzel yerin de zart diye kesilen kesildiği yetmezmiş gibi, el değiştirdikten sonra türlü adetler türetip, beni kontör canavarına dönüştüren gsm operatörü. ben böyle operatöre...
10dk. konuşmada 5dk. "alo şimdi duyuyor musun" dedirten gsm operatörü
"cep cart curt" tarifeleriyle ayakta kalabilen gsm operatörü.
son kampanya reklamlarında cem yılmaza çok benzeyen hatta bi 10 sene sonra bize cem yılmaz hakkında ip uçları verecek kadar anımsatan birini oynatan gsm operatorusu.
kampanyalarıyla * binlerce sevgiliyi ayırarak çok büyük günah sahibi olan operatör.
vodafon'a geçtikten sonra, değişen ceo'ları ile büyük ataklara hazırlandığını söyleyen, bir ara alt yapı hazırlamadan yaptığı kampanyalarla şebekesi kitlenen 9 yıldır kullandığım gsm operatörü.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar