bugün

o şimdi sen olsaydın. hiç böyle olur muydu?
ne güzel operatördün sen.
Arkadaş odaları ile bir sürü arkadaşım olmuştu 2002 2003 lerde ne günlerdi be.
Çerez parasına satılan şirket.
Batmamış, batırılmıştır.
motorola ve nokia'ya olan borçları yüzünden zor durumda olan şirket.
Cem uzan kuruluşu.
motorola'yı 1.9 milyar dolar, nokia'yı 780 milyon dolar tokatlamıştı.
Mazide kalmıştır. Aman amerika duymadan...
mükemmel operatör şirketi. yerin 400 metre altında maden ocağında bile geçiyor.

ben memnunum sizde memnun kalmak için kullanın derim.

detaylı bilgi için http://www.telsim.com.tr
şu anda sadece kıbrıs'ta hizmet veren operatör. türkiye'de ise vodafone vardır.
görsel
vodafone a hala telsim diyen amcaları gördükçe duygulanıyorum.

saygılar sunuyorum azizim...
https://www.youtube.com/watch?v=Zr26axjvIE8
ilk hattımdır kendisi.
11 yıl önce 1 ay içinde 800-1000 kontörünü harçamıştım. (1 ay hastanede yatmıştım ve hergün ailemi arardım) Çok kontör yiyordu.
ilk gsm hattım.
bir zamanlar amerikadaki gururumuz olan eski gsm operatörü.
Bugunku vodafonedir.
90'lı yılları hatırlatan bir kelime. Reklamları güzeldi yaa.
Havuzda saklanılan kontör banknotlarına el/göz konulan iletişim şirketi.
kuzey kıbrısta hala telsim ismiyle kullanılmaktadır. vodafone'a geçilmemiştir.
biraz nostalji yapmak gerekirse bir cep partnerleri vardı bunların yani afedersiniz sıçarken bile açık olurdu telefon o derece bir kampanyaydı siz düşünün.
türkcellin gerisinde kalmasının en önemli nedeni olarak türkcell'in piyasaya vakti zamanında nokia ve erikson ile girerken kendilerinin motorola ile girmeleri gösterilir. gerçi artık vodafone dur kendileri.
gprs, mms, cepte tv vs. gibi bir çok teknolojiyi tütkiyeye ilk getiren şirkettir. teknoloji olarak türkcellden daha ilerideydi, türkcell onu taklit ediyordu. 17 ağustos depreminde tıkır tıkır çalışmasıyla bunu ispatlamıştır. uzan ailesinin teknoloji merakının bir getirisidir. avrupa ve amerikada kullanılmaya başlanan bir teknolojiyi bir an önce parayı basıp almış, sistemini kurdurmuştur. sahip olduğu fakat ileride kullanmak üzere beklettiği teknolojileri olduğu da sıkça iddia edilmekteydi. velhasıl bugün bayıldığımız turkcellin aslında çok daha önündeydi.
ayrıca türkcell ile kurulduğu yıllarda müşteri sayıları da başabaş iken cep telefonunun patladığı yıllarda aldığı satış yasakları sebebiyle turkcellin gerisinde kalmıştır.
şirkete el koyulması ve vodafonea satışından sonra bir çok altyapı problemi yaşanmıştır. "çekmiyor" şikayetlerinin tavan yaptığı dönem el koyulması ve saışından sonrasıdır.
şu sıralar vodafone 3g ihalesini geciktirdiği için haklı olarak eleştiriliyor. muhtemelen telsim eski anlayışıyla türkcellden çok daha önce ve kaliteli 3g hizmeti verebilecekti..
türkiye standartlarının altında olan gsm operatörü.
hala telsim yazan gsm operatörüdür. evet benim telefonumda hala telsim yazıyor her ne kadar gelen mesajlarda vodafone yazsa da...

ve gördüğüm kadarıyla; çok da net olmuşlar... şöyle ki; biraz önce yaptığım telefon görüşmesinden sonra direkt mesaj attılar ki bundan önceki telefon görüşmelerimden sonra bilmem kaç kontörünüz var falan fistan yazmışlardı... her neyse son gelen mesaj;
'krediniz bitti'...
garipsedim ulan, bu kadar mı koyardı bi kontörün bitmesi...
(bkz: sözlük bana kontör at)*