bugün

gerçekten kaliteli insandır topluluğa uymayı boyun eğmeyi sevmez. kendi istediği filme tek gider ister ağlar filmde ister anıra anıra güler. film bitince de çeker gider. ne çok abarttınız yahu.
sinemayı sevdiği için gidiyodur yada yalnızdır.
bir üst seviyesi.
(bkz: sevgililer gününde kendine hediye alan insan)
En güçlü insandır.
Gece son seanslara tek başıma gitmeyi severim. Çıkışta bara gider barda oturur iki tek atar filmi düşünürüm.sonra gider uyurum. Her şeyi arkadaş ya da sevgilinizle yapmak zorunda değilsiniz.tek kişi de koca bir dünya olabilirsiniz.
geçen senelerde arkadaşlarımdan 'istemiyorum.' cevabı alacağımı düşündüğüm zamanlarda yaptığım eylem. üstüne üstlük tek başıma filme gidip koskoca salonda yalnız olduğumu bilirim. yanlış hatırlamıyorsam bir hikayem vardı filmin adı, jenerik müziğini halil sezai yapmıştı. hiç unutmam bir sahnede - filmin sonuyduı- sanırım, o şarkı bana özel gibi gelmişti. koskoca salon şarkı ve ben. ağlamıştım...
tek başına mekana oturup içki içen adamın yakın akrabasıdır. belki de sabah sinemaya gidip akşam içmeye çıkmıştır.
yalnız takılmayı seven insandır yada harbiden yalnızdır.
bir zamanlar benimdir...

Olmayan arkadaşlar , karşıt fikir aileniz , olmayan sevgilidir...
bu tipler ( ben ) genel de film aşığı olurlar. sevdiği kategoride ki filmlere giderler ilk izleyen olmak isterler. Ne yazık ki film süper geçse de film sonrasında ki duygularını , eleştirilerini anlatacak kimse yoktur içinde yaşarlar...
şu güne kadar 3 kez sinemaya birileriyle gittim ve 3'ünde de bin pişman oldum. sinemaya sevgilisiyle gidip yiyişeni anlarım da 10 tane erkek ya da 10 tane kız neden gidilir. gidin sokakta dolaşın lan konuşacak bir şeyiniz yok mu?
benimdir. yani bugün arkadaşım tarafından ekilirsem.
film sever bir insan için normal olan durum. he tabi yalnızlıkla gidecek birisinin olmamasıylada alakası vardır o ayrı.
Halen şahsıma tuhaf gelen etkinlik.

Evde dvd yi koyup tek başına izleyince niye tuhaf olmuyor, ben de bilmiyorum.
Mükemmel ötesi insandır. Ben evden çıkmaya üşenirken sen kalk tek başına sinemaya kadar git. Bu insanlara ödüller verilip daha da teşvik etmek gerekir bu tür eylemlere.

Savaşmayın, sinemaya gidin.
Gerçekten film izlemeye giden insandır.
Örneğin ben, yanında biri olduğunda onun sorularına cevap vermekten filmi izleyemiyorum. Tam patlamış Mısırı sessiz sessiz yemeye alışmışım, altyazı ile görüntüyü aynı anda takip ediyorum derken... yanımda biri olduğunda o filmin bir yerinde mutlaka bir şeyi kaçırıp bana sorar, sonra ona cevap veriyorum derken ben bütün filmi kaçırırım. Filmden de bir şey anlamam ver verdiğim para da boşa gider. En güzeli sinemaya yalnız gitmektir. Uyuyan yok, soru soran yok, koltuklardan şikayet etmek için dürtüp duran yok.
kendine zaman ayirmak isteyen, milletin dirdiriyla film izlemekten bikan, film sirasinda konusup duran arkadaslarindan bikan insandır.
ayrı bir zevk bazı filmlerde şart hatta.
Oolum toplanıp gitsek ya bu kadar yalnız. Kapatırız sinemayı. *
filmden keyif almak insanlarin gerceklestirdigi eylemdir.. ne yanindaki kisilerin sacma sapan yorumlarini dinlemek zorunda kalir ne de konsantrasyonu bozulur..
Herkesin olmayı denemesi gereken kişidir. Birine bağımlı olmadığını hissettirir. Bu biri eş, dost veya kardeş olabilir. Hele bir de festival filmiyse gidilen tadından yenmez. Popüler kültürden uzak hakkında adı hariç pek bir fikriniz olmayan film boyunca sizi düşünceden düşünceye sürekler.
Tavsiye edilir.
Yine ben.Az sonra hızlı ve öfkeli 7 ye gidicem yine tek başımayım.ibneliğine çift koltuklarının yanındaki koltukları alıyorum.Böylesine de çirkef bi insanım.
Tanım; tek başına film izleyecek insandır.
nişanlı arkadaşımın yaptığıdır. kız ne konsere geliyor, ne sinemaya... ulan bu kızla evlenilir mi?
olmak isteyipte olamadığım insan modeli.
bazen düşünüyorum neden olmasın sonra diyorum ki yok olması lazım. nedenini sorucak olursanız insanlar öyle yaptığı için.
mesela insanlar istediği için bazı şeyleri yapamıyoruz. işte bu insan modeli benim gözümce bu anlattığım olayı aşmış insan modelidir. alkışlanası tiptir kanımca.
sadece harry potter ve ölüm yadigarları: bölüm 2 için yaptığım eylem. ilk çıktığı gün kimseyi takmayıp koşa koşa gidip izlemiştim.

sonra bir iki kere daha izledim tabi sinemada ama tek değildim bu sefer.

tek olunca hiç gidesim olmuyor. şimdi de gitmek istiyorum mesela, herkesin bir işi var.
Ya yalnızdır ya da yalnız olmayı seviyordur. Çift olarak gidenlerden daha tatlı geldi bana.