bugün

entry'ler (3556)

30 nisan 2024 bayern münih real madrid maçı

yaa bayern efendi, hep rakibin daha iyi oynarken kazanamıyorsun işte. ben demiştim '' bunlar real' e karşı ne yapacak ? '' diye.
bu kez şansın yön değiştirdiği maç.

snoop dog un manyağı kıskanması

ünü dünyaya yayılmış ubermensch müzisyen manyak olmaya karar verdim' e karşı snoop dog' un yaşadığı rivayet edilen durum.
hatta öyle kıskanmış ki konserlerini iptal edip evine kapanarak diss yazmaya karar vermiş. bakalım neler olacak ?

köpeğe binip dolaşmak

bazı mahallelerde oldukça iri ve büyük ama insan canlısı, insan arasında olmaktan hoşlanan sokak köpekleri üzerinde küçük çocukların gerçekleştirdiği aktivite.
bundan 20 sene önce yazlığın orada böyle bir köpek vardı, çocuklar üzerine biner dolaşır, insanlarla birlikte yürürdü. ben de sevmiştim kaç kere. öldü sonradan. çok üzülmüştüm.

uludağsözlük bursa zirvesi

hangisi ? sadece ben eski hesaplarla bin ton zirve düzenledim. benden sonraki arkadaşlar da yaptı bayağı. artık yok tabi.
eskiden düzenlenmiş zirve. arap şükrü' de yapılırdı çoğu. hatta zall gelmiş bir tanesine. benden sonra gelmiş, göremedim.

lavaboya boşalmak

bekar evlerinde yapılabilecek eylem.
aile evinde düşünülemez.
yurtlarda duş altında yapanı duymuştum ama lavabo olmaz.

manyak olmaya karar verdim ne manga şarkısı mı

birinin manyak olmaya karar verdim cümlesini kullandığını duymuş kişinin merakla yönelttiği soru cümlesi.

bir alkış alalım o zaman

(bkz: barış manço)
(bkz: adam olacak çocuk)

önce uzun süre bakıp erkek yaklaşınca gitmek

kadınların önemli bir bölümünün gerçekleştirdiği ve bir türlü içinden çıkılamayan, büyük bir çelişki ve karmaşayı ifade eden ve yoran davranış biçimi.
biri kadınlar hakkında sözlük yazıp açklama yapsa da rahatlasak... benden geçti ama yeni nesil için iyi olur. yorulmazlar en azından.

göz kırpan güzele dalga mı geçiyon aslanım demek

gittiği bir mekanda güzel bir kızın bir süre kendisine baktıktan sonra dönüp göz kırptığını görmüş pos bıyıklı ağır abinin sabrı taşarak gerçekleştirdiği aktivite.

nerelisin deyince istanbulluyum diyen tip

çok genel bir cevap vermektir. istanbul' un bir sürü semti var. herkes de istanbul' da doğmamış. hatta memleketi annesi ve babası sebebiyle kütüğünde yazan ama orada bırak doğmayı, bir kere bile görmemiş olan insanlar var. düşününce bu sayı azalabilir.

karınıza kaşarlı poğaça yapar mısınız

ben yapamam. neden ? çünkü bir kadında hoşlanma etkisi uyandırmıyorum. neden ? dış görünüşüm çekici değil ve 7/ 24 espri yapmak için kasmıyorum. dolayısıyla bir kadınla çıkamam. çıkamayacağıma göre evlenemem.
yakışıklı panpaların yanıtlaması gereken soru. onlar çok iyi bilir kadınların ne istediğini.

hayattan sıkılmak

istek kelimesinin kişiden kişiye ulaşım farkı gösterdiğini, bazı konularda başarıya daha çok uğraşan sizin değil, sizin kadar uğraşmayan başkasının ulaştığı, ilişkileri hep belli insanların yaşadığı, ince düşüncesizliğin, saygısızlığın, şımarıklığın salgın gibi yayıldığı, insanların sırf keyiflenmek için birbirini tahrik ettiği, gözünü kırpmadan birbirinin annesine, değerine küfrettiği salak ve anlamsız dünyadan ve hayattan sıkılma durumu.
hele sizin vatandaşınızdan çok yabancıların tatil yaptığı, mekanlarda yemek yemenin lüks halini aldığı, her şeyin pahalılaştığı, insanların kutuplaştığı, egoistliğin arttığı ülkemizde sıkılmayacak da ne yapacaksınız ki ?

sözlük istatistikleri

gerçek beğeniyi ve beğenmemeyi ifade etmeyen özellikler.
eğer en beğenilen entrylerdeyseniz, ne kadar çok sevildiğinizi göstermektedir.
eğer en kötü entrylerdeyseniz, kaç kişiyi eleştirdiğinizi ve kaç kişi tarafından sevilmediğinizi göstermektedir.
yani bu beğenilerde yazarın sevilip sevilmemesi, gerçek beğeni/ beğenmeme durumunun fersah fersah önüne geçiyor.
bu şartlarda da karmayı, oyu, ligi önesemenin anlamı yok.
adam yıllar önceki meseleden ötürü yeni nick alıp gelince her gün sana saldırıp entrylerini sırayla seri eksiliyor. ne anladık bu işten ?
istatistiğe değil iyi vakit geçirmeye önem verin.

robocop un emekli olup gitmesi

ünlü robotik polis robocop' un kafa dinlemek amacıyla alabileceği karar.

sözlüğün en sevilen erkek yazarı olmak

kimin yönelttiğini göremememin çürüttüğü iddia. benim gibi görmeyenler ve eksileyenler de katılınca iddia gerçeklik kazanmıyor.

kane' in akıl dolu uzun mesafeli aşırtma vuruşunun üstten dışarı gittiği maç. ancak bayern münih bu dinamizm ile devam ederse sonlara doğru real aradığı alanı bulabilir.

leroy sane' nin sol çaprazdan şutunda topun üstten az farkla dışarı gittiği maç. harry kane de iyi pas çıkardı onun koşusuna.

alexdeberk

futboldaki düşüncelerimiz uyuşmasa da sadece kimi zaman inatçılık yaptığına, kötü niyetli olmadığına inandığım yazar. yazadursun.

sırtınızı bir sözlük kızına dayar mısınız

çoğu kadın gibi sözlükteki kızların da erkeklerde beğendiği özelliklere sahip olmadığımdan ve sırtımı dayamama izin vermeyeceklerinden cevabı '' hayır '' olan soru.

sözlükteki lig mevzusu

herhangi bir net istatistiği ifade etmeyen mevzu.
çünkü uzun süredir sözlükte gerçek beğeni ve beğenmemeden ziyade, kaç kankan ve kaç düşmanın olduğu istatistikleri yönlendiriyor.
seviliyor musun ? istatistiklerde beğenilerdesin.
sevilmiyor musun ? eksiye boğulursun.
zaten çoğu yazar da eleştiriye tahammül edemediği ve eleştirene düşman olduğu için eleştirirseniz yandınız, eksi oylara '' merhaba '' deyin.
karmaymış, oymuş, ligmiş: boşverin, takmadan keyifle yazın.